Více

Český rozhlas chce lépe profilovat stanici Praha. Vysílá prý totéž co regiony

Lepší profilaci a zacílení na konkrétní skupiny posluchačů očekává v následujících letech od Českého rozhlasu 2 – Praha generální ředitel Českého rozhlasu Richard Medek. Stanice Praha podle něj v současné době oslovuje stejné publikum jako regionální studia ČRo, a vysílá i podobný obsah, čímž se regiony s Prahou zbytečně dublují.

ČTĚTE TAKÉ: Rádio Česko se má sloučit s ČRo 6. Kvůli nové stanici mluveného slova

MIF17

Na rozdíl od čistě zpravodajských stanic nemá ČRo 2 jasně deklarované zaměření, stěžuje si Medek ve svém kandidátském projektu. Profilace jednotlivých stanic se nijak dlouhodobě nevyvíjela, filosofie tvorby stanic jako samostatných celků se zdvojeným řízením pozic ředitele a šéfredaktora je zavedla spíše do vzájemné izolace, než kooperace, dodává.

Medek chce v budoucnu zrušit pozice ředitelů celoplošných a digitálních stanic, vést by je měli napříště šéfredaktoři. Ti budou přímo podléhat řediteli programu. Výjimkou budou zpravodajsky zaměřené okruhy ČRo, které budou spadat pod nově vytvořenou pozici ředitele zpravodajství. Šéfové programu a zpravodajství mají být na stejné úrovni vedení rozhlasu a oba budou přímými podřízenými generálního ředitele.

3 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 28. 10. 2009 10:04

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+