Více

České Radiokomunikace zařadily do svého DAB multiplexu ČRo Radiožurnál

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ Digitální rozhlasový multiplex je šířen na kanálu LI přímo ze Žižkovského vysílače. ČRo Radiožurnál už se v Praze objevil v druhé DAB sítí. Nabízí ho i Teleko.

V digitálním rozhlasovém multiplexu společnosti České Radiokomunikace, který je šířen na území Prahy se dnes objevila třetí rozhlasová stanice. Operátor zařadil do nabídky ČRo Radiožurnál. V jeho DAB multiplexu jsou kromě něho v tuto chvíli šířeny pouze komerční stanice Rádio Impuls a Frekvence 1. Radiožurnálu byl stejně jako dvěma zbývajícím okruhům vyhrazen datový tok 192 kbps. Stanice prozatím nevyužívá Radiotext a vyplněno není ani zaměření stanice – typ programu None.

Pokrytí signálem digitálního rozhlasu šířeného Českými Radiokomunikacemi z vysílače Žižkov.
Autor: České Radiokomunikace

Pokrytí signálem digitálního rozhlasu šířeného Českými Radiokomunikacemi z vysílače Žižkov.

K TÉMATU: České Radiokomunikace zahajují digitální vysílání Impulsu a Frekvence 1 v Praze

České Radiokomunikace provozují svůj digitální rozhlasový multiplex v normě DAB na kanálu LI (frekvence 1466,656 MHz) vyzářeným výkonem 1 kW přímo ze Žižkovského vysílače. Multiplex Českých Radiokomunikací je další sítí, kde se tento veřejnoprávní okruh objevil. Ve své nabídce ho má už delší dobu příbramský operátor Teleko, který nabízí i další stanice Českého rozhlasu včetně nových, digitálních. Teleko využívá pro Prahu vysílač Strahov na kanálu LA, výkon 2,5 kW.

MIF17

ČTĚTE TAKÉ: Radiokomunikace chtějí DAB experiment v Praze překlopit do pilotního provozu

Rozhlas vítá možnost zařazení našich programů do další pozemní sítě digitálního rozhlasového vysílání DAB, budeme se nadále snažit rozšiřovat programovou nabídku a pokrytí digitálního rozhlasu v České republice, uvedl při příležitosti vstupu ČRo 1 – Radiožurnálu do multiplexu Českých Radiokomunikací vedoucí Týmu digitálního vysílání Českého rozhlasu Pavel Balíček. Pilotní provoz DAB sítě ze Žižkova byl zahájen 28. února po měsíc trvajícím experimentu.

5 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 27. 3. 2013 7:37

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+