Více

České Radiokomunikace obnovily test Regionální sítě 8 z jihočeské Kleti

Operátor předpokládá, že multiplex by mohl odstartovat v komerčním provozu na přelomu prvního a druhého pololetí letošního roku. Pro tuto síť získal celkem patnáct přídělů.

České Radiokomunikace uvedly dnes podle plánu opět do zkušebního provozu jihočeský vysílač České Budějovice – Kleť, který šíří signál Regionální sítě 8. Jde vůbec o nejsilnější stanoviště, ze kterého je tento zemský digitální multiplex šířen. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) mu loni přidělil výkon rovných 10 kW (40 dBW) s horizontální polarizací na kanálu 50. Vysílač je umístěn ve stejné lokalitě, z níž už jižní Čechy zásobuje Kleť signály multiplexů 1 (kanál 49), 2 (kanál 39) a 3 (kanál 22). Konkurenční multiplex 4 a Regionální síť 7 mají vysílač přímo v areálu rozhledny.

K TÉMATU: Radiokomunikace v květnu uvedou do provozu další vysílače Regionální sítě 8

Ke spuštění vysílače došlo úderem desáté hodiny dopolední a stejně jako v ostatních lokalitách je zde šířena prozatím jediná pozice označená jako TEST SD. Komerční spuštění sítě už České Radiokomunikace dříve oznámily na přelom prvního a druhého pololetí letošního roku, tedy červen a červenec. Který klient se v multiplexu nakonec objeví, zatím operátor neprozradil. Očekávanou Country no.1, druhou stanici z rodiny Šlágr TV, získal pro svou nabídku multiplex 4 ostravského podnikatele Radima Pařízka. Televize by měla odstartovat na začátku května.

5 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 30. 4. 2014 17:49

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+