Více

Česká televize zůstává v létě nadále lídrem, Nova meziročně viditelně oslabila

UVNITŘ TOP 10 POŘADŮ TÝDNE – Rozdíl v souhrnném celodenním podílu na publiku starším 15 let činil více než šest procentních bodů. Nově chybělo na hlavní kanál ČT necelého půl procentního bodu.

Mezitýdenní vývoj (vs. 29. týden 2015)

Cílová skupina 15+

Česká televize zůstává v létě nadále lídrem televizního trhu. Se svými pěti kanály dokázala minulý týden oslovit 32,64 % publika staršího patnácti let a na Novu si tak vytvořila náskok více než šest procentních bodů. Zatímco Česká televize v mezitýdenním srovnání posílila o téměř jeden procentní bod, konkrétně o 0,83 %, Nova zaznamenala o téměř jeden procentní bod mezitýdenní pokles. K této hodnotě ji chyběly pouze tři setiny. Nepatrný pokles zaznamenala jako skupina Prima, která vykázala souhrnný podíl 20,98 %, barrandovská rodina o přibližně desetinu procentního bodu klesla na hodnotu 6,49 %.

Z jednotlivých televizních stanic nejvíce rostl tematický kanál ČT Sport, který vzrostl z hodnoty 3,48% bodu na 4,23 %. Mezitýdenně si tedy polepšil o 0,75% bodu. Z rodiny kanálů České televize rostly také Dvojka a nepatrně i zpravodajský program ČT 24. Naopak přibližně o jeden procentní bod poklesly kanály ČT1 a ČT art. Největší propad z televizních kanálů mezitýdenně zaznamenala Nova. Ta padla o více než jeden procentní bod na hodnotu 16,28 %. Týden předtím byl její share 17,49 %. Co se týká dalších stanic, žádný podobně velký propad se u měřených kanálů nestal.

Mezitýdenní vývoj, TOP 10 pořadů týdne a srovnávací tabulky a grafy najdete v placené sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+