Více

Česká televize začne podle plánu natáčet pokračování seriálu Sanitka

Veřejnoprávní televize včera potvrdila, že v následujících týdnech rozjede natáčení nových dílů úspěšného československého seriálu Sanitka. První klapka však padla již v pondělí. Scénář si vzal na starosti Ivan Hubač, syn původního autora seriálu Jiřího Hubače, kameramanem je Petr Hojda. Na režisérskou židli se posadí Filip Renč, který stojí například za filmy Rebelové, Román pro ženy nebo Hlídač č. 47.

K TÉMATU: Dagmar Havlová si zahraje v pokračování Sanitky od ČT, natočí ho Renč

Třináctidílný televizní román o záchranné službě těchto dní Sanitka II navazuje na legendární seriál z 80. let minulého století. Bude vyprávět silný dramatický příběh ze současnosti v moderním, akčním a dynamickém pojetí. Diváci se setkají s původními postavami, nyní již o něco staršími, i s postavami úplně novými, přiblížil tiskový mluvčí České televize Ladislav Šticha. Natáčet se bude do jara příštího roku, postprodukce však skončí až v roce 2013, kdy by měl být seriál také vysílán.

ČTĚTE TAKÉ: Na návštěvě u… natáčení třetí řady retro seriálu Vyprávěj

Česká televize má vůči pokračování Sanitky oprávněně velká očekávání. V době svého vysílání se vždy setkal s kladnou diváckou odezvou. Stejně jako původní Sanitka má i její pokračování tvar a rozměr velkého televizního románu. Vrací se k původnímu tématu ve vší jeho společenské i lidské atraktivitě, ale posouvá ho do současnosti, do světa dvacátého prvního století, uvedl dále Šticha. Nad Sanitkou převzal záštitu primátor Prahy Bohuslav Svoboda. Tvůrci budou úzce spolupracovat se státní policií i hasiči.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+