Více

Česká televize využívá u zpravodajů z ciziny mobilní sítě LTE

Instituce z Kavčích hor nasadila v pilotním provozu tuto technologii ve Francii, kde je již kvalitní pokrytí sítěmi 4G. Se svým týmem ji využívá zpravodaj Petr Zavadil.

Veřejnoprávní televize začala používat pro zahraniční zpravodaje spojení nikoliv prostřednictvím satelitního přenosu, ale mobilních síti LTE, které jsou taktéž označovány zkratkou 4G. Historicky poprvé si tuto technologii vyzkoušela Česká televize během teroristických útoků na satirický týdeník Charlie Hebdo. Na novinku upozornilo samo veřejnoprávní médium. Česká televize vidí v této technologii jednoznačný směr, kterým se bude zpravodajství zahraničních televizí ubírat. Zpravodaj si na mobilním telefonu vytvoří bezdrátové připojení a je-li signál 4G k dispozici, do pěti minut je připraven vysílat.

stul

NEPŘEHLÉDNĚTE: Drama ve Francii přineslo ČT 24 až 15% podíl, za celý den oslovila přes 8 % publika

Umožňuje nám to okamžitě reagovat na situaci a zprostředkovat kvalitní přenos přímo z místa dění, vysvětlil zahraniční zpravodaj ČT Petr Zavadil, který vysílání spolu s kameramanem Petrem Svidenským z Francie zprostředkoval. Zavadil dále doplnil: Tento způsob vysílání jsme si vyzkoušeli již dříve, při reportování z oslav Dne D v Normandii, kdy jsme byli přímo z pláží propojeni s pořadem Události, komentáře. Do hlavní zpravodajské relace jsme však takto vstupovali vůbec poprvé. Jako pilotní využila Česká televize pro nasazení 4G přenosu právě Francii, kde je již zajištěno kvalitní pokrytí touto technologií.

37 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 22. 1. 2015 9:03

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+