Více

Česká televize v listopadu nad skupinou Nova, ČT 1 ale u mladých podlehla Primě

UVNITŘ TOP 10 POŘADŮ LISTOPADU – Skokanem měsíce je zpravodajská ČT 24, která si kvůli situaci okolo teroristických útoků v Paříži polepšila i meziročně.

Meziměsíční vývoj (vs. říjen 2015)

Cílová skupina 15+

Teroristické útoky v Paříži a vlna zájmu o informace, jak Francie se spojenci zakročí proti Islámskému státu, pomohla v listopadu zpravodajskému kanálu ČT 24 k největšímu růstu průměrného celodenního podílu na dospělém publiku starším 15 let ze všech českých televizí měřených peoplemetry. V srovnání s říjnem si ČT 24 polepšila o 0,61 procentního bodu na hodnotu 4,79 procenta, což však nestačilo na pozici čtyřku na trhu, již i přes mírný pokles uhájila TV Barrandov. V listopadu se dařilo i ČT 1, která posílila o 0,29 procentního bodu na podíl 16,17 procenta, a také hlavnímu kanálu Primy, který si připsal 0,10 procentního bodu na hodnotu 14,09 procenta. Naopak největší pokles vykázala ČT Sport, jež se propadla o 0,26 procentního bodu na 2,98 procenta. Klesala i ČT 2 (- 0,17 procentního bodu na 4,28 procenta) a Prima love (- 0,21 procentního bodu na 2,10 procenta).

MINULÝ MĚSÍC: Nova v říjnu pokračovala v silném meziročním propadu, klesala i Prima

České televizi jako skupině se v listopadu podařilo v souhrnném celodenním podílu na dospělém publiku starším 15 let za všech svých šest programů porazit Novu a stát se lídrem trhu. Oproti říjnu si polepšila o 0,39 procentního bodu na hodnotu 30,03 procenta a jako jediná tuzemská televizní skupina pokořila hranici podílu 30 procent. Oproti tomu skupina Nova klesala, i když ne nijak významně: pohoršila si o 0,20 procentního bodu na hodnotu 29,91 procenta. Rozdíl mezi dvěma největšími hráči na trhu tak byl minimální. Růstu v listopadu dosáhla díky novému programu Prima Max skupina Prima. Polepšila si o 0,33 procentního bodu na souhrnný podíl 21,59 procenta. Kromě nepatrného růstu hlavního kanálu však všechny tři její tematické stanice klesaly. Mírný pokles o 0,10 procentního bodu na hodnotu 6,57 procenta zaznamenala i skupina Barrandov.

Meziměsíční vývoj, TOP 10 pořadů listopadu 2015 a srovnávací tabulky a grafy najdete v placené sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+