Více

Česká televize usilovně řeší, kdy a jak spustí druhý HD kanál

Veřejnoprávní médium z Kavčích hor v současné době sonduje možnosti pro spuštění druhého HD kanálu, který by fungoval během XXX. Letních olympijských her v Londýně. Prozatím ale vůbec není jasné, jak bude tento program vypadat. V tuto chvíli se ví s největší pravděpodobností pouze to, že diváci se v dubnu nedočkají takzvaného HD kanálu 2. Serveru DigiZone.cz to řekl technický ředitel České televize Rudolf Pop.

K TÉMATU: Konec přepínání na ČT HD, od 1. března bude jen samostatná ČT 1 HD

V současné době provádíme soutěž na hledání satelitní kapacity. Bližší informace k tomu ale říci nemohu, protože jsme teprve na začátku, uvedl Pop. Platí, že Česká televize chce nabídnout OH na druhém kanálu. Jednou z možností je, že tento program ale bude fungovat pouze během olympiády, a po jejím skončení bude ukončen. Vysílání by pak mělo vypadat tak, že na hlavním kanálu, od března ČT 1 HD, se bude vysílat kanál ČT 4, a na druhém pak pravděpodobně stanice ČT 2. Jaké ale bude finální řešení, to je skutečně v tuto chvíli předčasné říkat, konstatoval šéf techniky ČT.

stul

KOMENTÁŘ: ČT HD – co se jim hodí do krámu?

V tuto chvíli jsme v jednáních, potvrdil včera Pop. Česká televize na nabídky čeká a tudíž je zatím nemá ani vyhodnocené. Nelze říci, že druhý HD kanál bude fungovat pouze během olympijských her, jako tomu bylo například u dnes již neexistující slovenské Trojky HD, nebo se stane pevnou součástí vysílání i po nich. Hlavní snahou ale pochopitelně je, abychom druhý HD kanál během olympiády k divákům dostali. To je požadavek našeho pana ředitele, uvedl šéf techniky ČT. Česká televize v současné době provozuje jediný HD kanál, jehož distributorem na družici je společnost Media Broadcast, která ho uplinkuje na satelitněmeckého Usingenu.

31 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 24. 2. 2012 15:27

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+