Více

Názory k článku
Česká televize si pořídí malý zpravodajský vrtulník

David Rácz aura:38
David Rácz Login: dracz
10. 5. 2010 16:06 Nový

RC Vrtulník

celé vlákno
Je to síla. Na západě pomalu každá televize, která něco znamená, disponuje vlastním vrtulníkem, zvláště pokud jde o on-line zpravodajství a akčnost pro diváky. U nás sehnali prachy na model na dálkové ovládání. Smutný......Zajímalo by mne, jakou kamerou bude tato "hračka" disponovat, doufám že s širokoúhlým záběrem a v HD rozlišení :-)
A AA aura:74
10. 5. 2010 16:16 Nový

Re: RC Vrtulník

celé vlákno
Jo, akcnost pro divaky je dulezitym atributem kazde verejnopravni televize, ze.
David Rácz aura:38
David Rácz Login: dracz
10. 5. 2010 16:43 Nový

Re: RC Vrtulník

celé vlákno
A víte, že ano? Dnešní divák nerozlišuje, zda sleduje veřejnoprávní státní program, nebo soukromou stanici. Hledá obsah a zejména mladá a střední generace chce akčnost. Ostatně je na ní zvyklá už z internetu, který stejně časem televizi převálcuje.
Karel Cibulka aura:37
Karel Cibulka Login: KarelCibulka
10. 5. 2010 17:26 Nový

Re: RC Vrtulník

celé vlákno
Tak to předně sledujete Německé ARD-ZDF či Britskou BBC nebo soukromé Sat1 či RTL nebo Pro7 či Sky...hold movitější finančně TV společnosti,kteří to finančně bez problémů utáhnou a ještě v pohodě si vydělávají a nezrujnuje je tato aktivita,s provozem běžného vrtulníku...
Petr Š. aura:81
CCblue Login: CCblue
10. 5. 2010 21:08 Nový

Re: RC Vrtulník

celé vlákno
Akčnost na internetu? Asi to slovo chápeme každý jinak.
blueflash . aura:85
10. 5. 2010 18:33 Nový

Re: RC Vrtulník

celé vlákno
Tak ona i malá kamera může udělat pěkný obrázky. Když je dobrý světlo.

Třeba Canon HF 200.
pevy aura:88
Pevy Login: pevy
10. 5. 2010 17:46 Nový

Akčnost ČT

celé vlákno
Nemyslím si, že by podobnou věc u nás měla mít právě veřejnoprávní televize. Ale pokud chce být tolik ační, může to dělat určitě i jednodušeji (a hlavně levněji :-). Je prostě vidět, že ČT má od nás, koncesionářů, stále dost prostředků, aby si mohla takhle vyskakovat. Bohužel, na kvalitě programu to (dost často) není moc znát.
Malata1 Jak aura:60
Malata1 Login: Malata1
10. 5. 2010 17:51 Nový

Re: Akčnost ČT

celé vlákno
Od toho se přece platí, aby mohla se mohla ukázat a ne aby někde paběrkovala s jednou 4:3 kamerou z 80. let.
pepa novák aura:50
10. 5. 2010 17:58 Nový

Re: Akčnost ČT

celé vlákno
ať si kupují co chtějí a ukazují se kde chtějí, ale za své či za vaše.
Já tohle platit nechci, úroveň zpravodajství čt není dána vrtulníky, ale nekvalifikovanými lidmi, kteří to provozují.
Malata1 Jak aura:60
Malata1 Login: Malata1
10. 5. 2010 18:12 Nový

Re: Akčnost ČT

celé vlákno
To víte, když všechny kvalitní kvůli nízkým platům přetáhnou soukromníci (Nova, Prima, Z1)... tak holt to dopadá.
pevy aura:88
Pevy Login: pevy
10. 5. 2010 18:38 Nový

Re: Akčnost ČT

celé vlákno
No právě. V tom případě ale raději ať zaplatí kvalitní lidi. Ostatně, dost pochybuju o tom, že by to bylo platama. Mám spíš ten dojem, že většina lidí z ČT by si jinde ani neškrtla (jistě, jsou vyjímky, ale zase tolik jich nebude). Na to, co zaměstnanci ČT odvádějí za práci (aspoň podle výstupů = TV programu), jsou - myslím si - zaplaceni královsky.
frant konde aura:52
franta Login: frant1
10. 5. 2010 20:50 Nový

Re: Akčnost ČT

celé vlákno
Nevím, jak jsou kvalifikovaní lidé na ČT, ale nedávno jsem se podíval na novácké zprávy a v prvních deseti minutách jsem se dozvěděl, že v nějakém zapadákově hořel domek, že někoho přepadli a něco o autonehodě. Informační hodnota takových zpráv se rovná nule, takže se opět raději dívám na ČT a to i přesto, že tam jsou - jak tady čtu - nekvalitní lidé.
pepa novák aura:50
11. 5. 2010 11:02 Nový

Re: Akčnost ČT

celé vlákno
já se na naše TV na zprávy nedívám vůbec, na zprávy mám internet, doporučuju
Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
11. 5. 2010 11:23 Nový

Re: Akčnost ČT

celé vlákno
A jakou alternativu doporučujete pro ty, kteří nemají k dispozici internet? Kolik % občanů Česka se to asi týká?
pepa novák aura:50
11. 5. 2010 12:11 Nový

Re: Akčnost ČT

celé vlákno
Alternativu jsem nabízel tomu, kdo na internetu zjevně je.
Ti bez internetu jsou chudáci bohužel závislí na TV. Je to ovšem především jejich problém, že se nenaučí zacházet s PC. To je dnes aktuální forma "negramotnosti". Náklady na PC a internet se každému, kdo má trochu IQ vrátí i hmotně - třeba tím, že může levněji nakupovat či komunikovat vlastně "zdarma".
Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
11. 5. 2010 19:24 Nový

Re: Akčnost ČT

celé vlákno
Pane Pepo, jak Vy to děláte, že i když jsem si snad 100x říkal, že už nebudu Vaše příspěvky komentovat, stále mi to nedá. Možná žijete ve společenství a v takové lokalitě, kde je internet opravdu "zdarma" (snad v Lotyšsku)? Já se asi spíše pohybuji tam, kde se za připojení normálně platí, pokud vůbec tam taková možnost existuje. Nebo se situace obrátila a ostatní Vám platí internet nějakými plošnými poplatky, i když jeho služeb nevyužívají?

Sice netuším, kolik počítačů v našich domácnostech je a kolik je jich připojených na internet. Nejnověji se tvrdí, že poměr výdělečně činných občanů k důchodcům je už jen v poměru 2:1. Pokud se k tomu ještě přidá mladá generace do průměrných 15 až 20 let, čili děti a studenti, potom je asi většina našich spoluobčanů samostatně "negramotná"? Bez vůle rodičů si děti PC a internet těžko zařídí. Bez podpory svých mladých by na tom asi byla stejně i většina seniorů. Možná by bylo lepší zvolit měřítko gramotnosti někde jinde, než v PC a internetu. Možná by bylo prospěšnější, kdyby se rodiče aktivně věnovali dětem a nenechávali je dřepět u obrazovky, jen hrát kdovíjaké hry a ztrácet se ve virtuálním světě. Valná část generace seniorů má výpočetní techniku zmeškánu, zejména těch venkovských a možná je opět lépe, když se mohou aktivně starat o své malé hospodáříčko a když se pravidelně s nimi stýkají jejich mladí osobně a ne jen pomocí mobilů, SMS a emajlů. Opět považuji pozlátko internetu jen za ubohou náhražku plně prožitého reálného života. A ty vrácené náklady si opravdu děti a senioři velmi užívají? Jejich každodenní potřeby a nákupy jim internet za nemalé poštovné zprostředkuje operativně?

Jsou ti "bezinternetoví" tedy opravdoví chudáci, nebo máte jen trochu pokřivené zrcadlo životních hodnot?
pepa novák aura:50
11. 5. 2010 20:49 Nový

Re: Akčnost ČT

celé vlákno
pane pamětníku, pravděpodobně používáte internet jen pro zábavu. Pro lidi, kteří znají možnosti internetu, je internet i zdrojem užitečných informací, levných nákupů a možnosti výdělku. Takže se jedná o docela návratnou/výnosnou a vlastně i nutnou investici pro inteligentní lidi všeho věku. Měl jsem příbuznou v Kalifornii, která ještě ve svých 90 letech se mnou čile korespondovala na PC a internet pro ní byl spojením s okolním světem ( i v místě), bez kterého by nepřežila. Prostě přes internet si zajišťovala vlastně vše. Také do 90 let řídila auto. To vše je dnes možné i u nás. Napsal jsem ve svém příspěvku, že neznalost práce na PC je moderní "negramotností" a tou jsou naši "socialistickými výdobytky" postižení spoluobčané dost zasaženi. Samozřejmě se to netýká spoluobčanů duševně a fyzicky invalidních natolik, že jsou nesvéprávní. Ovšem za hloupost či lenost těch ostatních jiní nemohou.
Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
12. 5. 2010 10:37 Nový

Re: Akčnost ČT

celé vlákno
Pane Pepo, nepoužívám internet jen pro zábavu, spíše naopak. Hledám na něm informace pro svoji profesi i osobní život, ale zábavu většinou hledám v jiných médiích. Nevím, zda je to dobře, nebo špatně, ale je mi názor jiných na toto téma lhostejný.

Neposuzuji ale vesmír podle sebe. Také komunikuji se svými kamarády z USA nebo Slovenska po internetu, ale znám dost lidí, kteří zkrátka k internetu "běžný" přístup nemají a možná k jejich škodě pro to ani nedělají jakékoliv maximum. Já si platím připojení doma a na chalupě ne kvůli tomu, že bych tam vyhledával jen zábavu, ani mi úspory z nákupů nevrátí náklady, ani si tak nemusím přivydělávat. Podobně jsou na tom i mí známí. Informace, zájmové komunity a levná komunikace jsou asi naše priority. Jsme tedy jen hloupí a líní, protože internet nevyužíváme podle Vašich představ, nebo jeho kouzlu všichni zatím nepropadli, nebo k němu někteří nemají jednoduše přístup? :-D
pepa novák aura:50
12. 5. 2010 15:31 Nový

Re: Akčnost ČT

celé vlákno
pane pamětníku, vždyť vy sám píšete, jak je pro Vás internet užitečný.
Jen jeden konkrétní příklad jak se internet vyplatí - já jsem v Praze a kolem mám několik hypermarketů. Na netu se podívám na jejich letáky a dle toho jdu na nákup. Třeba ted od 13.5.2010 mají v Kauflandu Coca-Colu 4x2 l po 77,90 Kč tedy úspora cca 50 Kč na tom balení, kupuju pro syny, já sám nepiju :)Nebo když někam jedu na netu si najdu nejvýhodnější a nejlevnější spojení atd. atd. Jistě to děláte taky tak...
Ten kdo to nedělá, jeho chyba - jak jsem psal za hloupost a lenost jiných ostatní nemohou, je to jejich problém. Pokud někdo bojuje za to, aby mohl za 4 programy ČT platit 135 Kč měs. tak jeho výhrady k nákladům za mnohem užitečnější a výnosnější internet nechápu.
David Kříž aura:72
10. 5. 2010 19:14 Nový

fotka

báj d uej...

on to bude Kamov? :-D viz foto... a pod sebou bude nosit tubus a v něm kameru :-)
Jean Valjean aura:74
10. 5. 2010 20:58 Nový

Už je na čase

celou ČT zprivatizovat a ty budižkničemy žijící z našich kapes poslat na dlažbu...
Ondřej Caletka aura:80
Ondřej Caletka Login: oskar456
10. 5. 2010 22:33 Nový

Přenos na zem

celé vlákno
Dost by mě zajímalo, jak se u takového vrtulníku řeší přenos na zem. Dřív na to byly analogové mikrovlnné systémy, je teď něco digitálního?

Když o tom tak přemýšlím, možná by se dal použít i mobil s HSUPA :)
Míša Kulička aura:84
Míša Kulička Login: Misa.Kulicka
10. 5. 2010 23:14 Nový

Re: Přenos na zem

celé vlákno
Urcite pres bluetooth, vzdyt je to jen maly gadget... ;-)
Míša Kulička aura:84
Míša Kulička Login: Misa.Kulicka
10. 5. 2010 23:08 Nový

Vrtulnik?

celé vlákno
Rikat tehle malinkate hracce na dalkove ovladani "vrtulnik" - no nevim nevim... ;-)

Zrejme si taky zajdu do hrackarstvi, neco podobneho si koupim a pak vydam tiskovou zpravu, ze jsem si prave koupil vrtulnik! ;-)
Jů a Hele aura:99
11. 5. 2010 0:05 Nový

Re: Vrtulnik?

celé vlákno
Co tady řešíte za ptákoviny. Jako kdyby kupovali AH-64. Chtějí koupit malý létajíci model.
V článku je psané, že to má být hexacopter. Bude to nejspíše toto.
http://www.youtube.com/watch?v=Yk9YOb9ogfM
Záběry vypadají efektně a určitě se to vyplatí než si třeba pronajímat vysokozdvižnou plošinu. Vybalí z přenosového vozu a během chvilky můžou točit co a odkud budou chtít.

Jak tady David Kříž posílal odkaz na video ve kterém je malá kamera na modelu letadla tak taková se dá pořídit opravdu za pár stovek. Sám takovou bezdrátovou kameru v modelu mám. Samozřejmě podle ceny je i kvalita.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+