Více

Názory k článku
Česká televize potvrdila, že chce vypnout analog v roce 2010

DT-amater aura:93
DT-amater Login: DT-amater
26. 7. 2006 21:32 Nový

No nevim,

celé vlákno
"Veřejnoprávní Česká televize vypne poslední velký analogový vysílač..."

ona verejnopravni CT vlastni nebo provozuje nejake vysilace, ze je bude vypinat?
Pavel
Pavel (neregistrovaný)
27. 7. 2006 3:32 Nový

Re: No nevim,

celé vlákno
no, ona je platí. Takže ukončí vysílání dohodou, přitom už musí běžet plně digitál. Jde tedy o spolupráci firem na technologickém procesu, který především (:-) ) stojí peníze.
DT-amater aura:93
DT-amater Login: DT-amater
27. 7. 2006 7:29 Nový

Re: No nevim,

celé vlákno
Je mi to jasne, narazim pouze na jistou nelogicnost teto casti vety ;-) .
t
t (neregistrovaný)
1. 8. 2006 13:27 Nový

Re: No nevim,

celé vlákno
No jo .. to vite: "popularni zurnalistika" :-)))
hajzlyk
hajzlyk (neregistrovaný)
27. 7. 2006 8:55 Nový

Spatne polozena otazka...

celé vlákno
Ono neni dulezite, kdy CT vypne analog, ale kdy zapne digital (na vetsine uzemi)!
cocacola
cocacola (neregistrovaný)
27. 7. 2006 9:01 Nový

Re: Spatne polozena otazka...

celé vlákno
kdyz se nevypne analog tak pokrachuji digital-only stanice... takze to to mozna trochu dulezite bude...
t
t (neregistrovaný)
1. 8. 2006 13:26 Nový

Re: Spatne polozena otazka...

celé vlákno
Jenze prave to se hodi do kramu stavajicim komercnim televizim (a co si budeme namlouvat i ceska televize po prichodu mnoha digitalnich televiznich stanic uz nezazije sve zlate casy). CT na svych webstrankach mluvi pravdu, technicke duvody opravdu prechodu nebrani, brzdy jsou stavajici televize. Ze CT se soucasne stavi do pozice tahouna digitalizace je dano spise zakonnou povinnosti ktera usti v mirnou schyzofrenii.
Jiří Malíček aura:75
27. 7. 2006 10:11 Nový

Rád bych ČT neco připoměl ...

celé vlákno
Toto má ČT na svém webu o digitalizaci : "Spuštění DVB-T nebrání technické, ale především legislativní problémy. ČT je po technické stránce připravena - samozřejmě je nutné nainstalovat určitou část technologie přímo související se systémem DVB-T. Především však provozovatelé vysílačů musí svoji síť přizpůsobit a odpovídajícím způsobem rozšířit pro digitální vysílání. Celoplošné vysílání bude pravděpodobně realizováno metodou postupného ostrůvkovitého pokrývání území jednofrekvenčními sítěmi. Optimistické odhady provozovatelů sítí vysílačů hovoří o konci roku 2006 jako termínu vybudování celoplošné sítě." . Asi by měli aktualizovat ten web, nebo přestat brzdit proces digitalizace !
t
t (neregistrovaný)
1. 8. 2006 13:32 Nový

Re: Rád bych ČT neco připoměl ...

celé vlákno
CT je v tomto ohledu uplne schizofreni. Tvari se jako tahoun digitalizace, ostatne je to jejich povinnost ze zakona (a alespon jejich technici a inzenyri delaji co mohou a hadam, ze kdyby to bylo na nich, mame digital uz davno), ale manazeri CT dobre vedi ze tim jdou sami proti sobe. Vysledek je, ze CT na venek nevi co vlastne chce. Digitalizaci jako ze propaguje tim ze o ni hodne mluvi, ale v praxi ji nejspis brzdi jak to jen jde.
t
t (neregistrovaný)
1. 8. 2006 13:21 Nový

Je mi fuk kdy vypnou analog sousedni zeme !!!

celé vlákno
Vysvetli mi nekdo, proc je u malych ceskych manazeru tak strasne moderni neustale se ohlizet na to s jakou rychlosti se co dela v sousednich zemich a podle toho bud zbytecne zdrovat nebo ukvapene chvatat ? ... sakra je mi uplne jedno kdy vypne analog nejakej Londyn !! 2010 je proste pozde az az, a hledat proto vymluvy u nekterych jeste pomalejsich sousedu je alibismus toho nejhrubsiho zrna !
loki
loki (neregistrovaný)
30. 10. 2006 23:51 Nový

Re: Je mi fuk kdy vypnou analog sousedni zeme !!!

celé vlákno
Miláčku, sluníčko, kam ten spěch? Jenom proto, že ty jsi "early adopter", my ostatní se máme potentononc, hm? Osobně o žádný digitál nestojím a z vypnutí analogu nejsem vůbec na větvi - a podle posledních průzkumů ČT je nás s podobným názorem víc, než se myslelo. Jakým právem nám bude nějakej takovej t vypínat analog, co si za něj poctivě každý měsíc platíme, he? :-)

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+