Více

Česká televize počítá s dalšími investicemi do HD. Kanál ČT 2 v něm zatím vysílat nebude

Cílem modernizace vysílací techniky je, aby nové technologie byly dostupné v rámci celého vysílacího řetězce. Pro HD by tedy měla být připravená střihová pracoviště i všechny kamery.

Česká televize počítá s tím, že do budoucna bude vysílat ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) nejen z virtuálního Studia 8, ze kterého jsou mimo jiné odbavovány hlavní zpravodajská relace Události nebo publicistický magazín 168 hodin, ale HD technologiemi budou disponovat i týmy, které do těchto pořadů budou dodávat příspěvky. V dnešním on-line chatu na webu České televize to na dotaz jednoho z našich čtenářů nepřímo potvrdil technický ředitel veřejnoprávního média Rudolf Pop.

MIF17

ČTĚTE TAKÉ: Multiplex 3 se rozšířil o HD kanály České televize a dočkal se i překvapení

V rámci modernizace technologie ve zpravodajském objektu bylo virtuální studio SK8 převedeno do HD technologie, slouží především pro výrobu Událostí, některých magazínových a sportovních pořadů. V současné době probíhá obměna HD technologie i v dalších složkách (kamery, střihová zařízení a tak dále) tak, aby mohla být zajištěna HD výroba v celém řetězci, uvedl Pop, který taktéž konstatoval, že v nejbližší době nebude do HD převeden kanál ČT 2, přesto, že nativního obsahu by pro toto vysílání měl dostatek.

14 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 20. 7. 2012 20:37

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+