Více

Česká televize nabídne amatárskou Digitální náves

Od Nového roku Česká televize zahájí projekt diváckého vysílání „www.diginaves.cz aneb co nového u vás…“. Záměrem projektu je vytvoření celorepublikové sítě přispěvatelů, proškolených amatérů trvale žijících v obcích a malých městech České republiky. Právě oni se mají podělit o audiovizuální materiál s bližšími i vzdálenějšími sousedy v „globální vesnici“. Její součástí bude i zpravodajský portál a televizní program ČT 24.

Projekt má pomoci zaznamenat drobné události, které z hlediska celostátního zpravodajství a dalšího vysílání nejsou nyní systematicky pokrývány, ale na druhou stranu tvoří každodenní a obvykle intenzivně vnímanou realitu obyvatelstva toho kterého regionu.

MIF17

Redakce zpravodajství ČT přidělila deseti vybraným přispěvatelům malou kameru formátu MiniDV s příslušenstvím, počítač se základním střihovým programem vhodným k editaci tohoto typu příspěvků a zajistila jejich připojení na Internet. Přispěvatel by měl po zapracování dodat jednu reportáž týdně v délce jedné až tří minut. Celý systém je konstruovaný tak, že přispěvatel zvládne všechny tři základní profese televizní žurnalistiky: práci redaktora, kameramana a střihače. Materiály bude zasílat do ČT přes Internet.

Zpracované příspěvky budou k vidění jako videa na internetové stránce projektu – www.diginaves.cz – na webu ČT. Vybrané reportáže budou zařazovány do specializovaného magazínu, který se bude vysílat na zpravodajském kanále ČT 24. Nejdříve bude televizní pořad vysílaný jednou měsíčně.

6 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 8. 1. 2007 19:19

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+