Více

Názory k článku
Česká televize představila jarní schéma

dulin aura:10
14. 12. 2017 19:09 Nový

Re: Česká televize představila jarní schéma

celé vlákno

Již nastal čas,aby ČT začala vysílat jen a jen za své i za cenu vrácení reklam na její obrazovky.

Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
14. 12. 2017 22:39 Nový

Re: Česká televize představila jarní schéma

celé vlákno

Že někdo vznese takový požadavek, to ještě pochopím, ale nechápu to nepochopení, že veřejnoprávní médium je dané zákonem a má také jiné určení než vysílat reklamy a jen zábavu. To by třeba policie mohla vystačit s tím, co vybere na pokutách a armáda by mohla být placena z toho, co ukořistí v boji.

Jan Přibyl aura:72
Jan Přibyl Login: pribylh
15. 12. 2017 7:04 Nový

Re: Česká televize představila jarní schéma

celé vlákno

Zakázaná reklama se na obrazovky ČT už dávno vrátila, jen to nazývají sponzorem pořadu atd. - a že by to vedlo k nějaké vyšší kvalitě obsahu, o tom mám značné pochybnosti - před lety jsem na ČT Art nahrával několik filmů měsíčně, nyní tak jeden za dva měsíce a pak ještě zjistím, že ho zprznili dabingem!

Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
15. 12. 2017 8:00 Nový

Re: Česká televize představila jarní schéma

celé vlákno

Reklama není na ČT zakázaná, jen je regulována a kontrolována příslušnými institucemi. Pořád je ale rozdíl mezi reklamními pořady rozkouskovanými útržky filmů a dalších produktů na komerčních stanicích a sponzory před a po celistvých pořadech na veřejnoprávních stanicích. Všechny komerční stanice brečí jak je nákladná výroba, nákup a šíření pořadů v HD, že je nutné je připlácet a u ČT se tyto náklady nezvyšují? To by bylo lepší zvýšit koncesionářské poplatky?

Výhrada k uvádění cizích filmů v České televizi by snad chtěla, aby byly filmy v původním znění a domácí diváci se učili cizí jazyky, četli titulky, nebo se dívali na pro ně "němé" filmy? Kvalitu dabingu stejně většinou kritizují ti diváci, kteří se raději dívají na originál. Nebo je tím przněním dabingu myšleno, že kdysi býval gramaticky, věcně a umělecky lepší? Ceny čehokoliv šly v poslední době nahoru, což se jistě dotklo i nákladů na dabing a když se někomu nelíbí sponzoři a nezvyšování koncesí, kde na lepší dabing brát?

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+