Více

Česká média: NKS chce do debaty o digitalizaci zapojit i vysoké školy

Podle informací Českých médií připravuje Národní koordinační skupina pro digitální vysílání v ČR (NKS) platformu pro spolupráci s akademickou obcí v oblasti digitálního televizního a rozhlasového vysílání. Náplní pracovní skupiny by kromě jiného mělo být průběžné řešení odborných technických aspektů digitálního vysílání a jeho dalšího vývoje, např. standardizace DVB-x (T, S, C, H), HDTV, interaktivních služeb, například v rámci MHP, MPEG-x (2, 4) a jiné kompresní standardy atd.

Národní koordinátor pro digitální vysílání Zdeněk Duspiva přípravy spolupráce s akademickou sférou Českým médiím potvrdil: Chceme do řešení poměrně složité technologické změny vysílání podstatně více zapojit odborníky a samozřejmě i studenty z akademických řad, z českých vysokých technických škol. Na řešení přechodu na digitální vysílání se dosud převážně podílela poměrně omezená skupina lidí, většinou z oblasti broadcastingu nebo legislativy. Přitom je nutné řešit technické otázky spojené s budoucími trendy a celkovým vývojem.

stul

Jak je zřejmé i z našich zahraničních kontaktů, tato forma spolupráce je oboustranně zajímavá a její výsledky přináší prospěch všem účastníkům procesu digitalizace. I při strategickém plánování projektů privátních subjektů a provozovatelů vysílání je nutné dokázat jasně odhadnout technologické tendence v oblasti vysílání a tak se správně rozhodnout. Stejně tak i státní správa musí mít dostatek informací pro svoji práci a rozhodování, uvedl Zdeněk Duspiva

Zdroj: Česká média

3 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 19. 10. 2006 19:27

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+