Více

Mobilní televize před lety zkrachovala, teď chytá druhý dech

Internetové televizní služby pro mobily a tablety zažívají boom. Jsou lepší než alternativy, které se vynořily při marném čekání na DVB-H? Co je brzdí?

Prudký rozvoj spotřební elektroniky přináší nejeden paradox. Například úhlopříčka nových modelů televizorů vytrvale roste natolik, že se stále obtížněji hledá plně vybavený model do menší místnosti, nicméně současně stoupá poptávka veřejnosti po sledování televizního vysílání na nevelkých displejích nesmírně populárních mobilních a přenosných zařízení. Jak se daří vyhovět poptávce na mobilitu příjmu televizního vysílání?

Evropská komise doporučila DVB-H, které ztroskotalo

Televizní digitalizace pamatuje na mobilní a přenosná zařízení (tzv. handhelds) standardem DVB-H. Právě vysílání na bázi této technologie by mělo zohledňovat divácká i technická specifika například mobilů a tabletů, která vyplývají z parametrů displeje, příjmových možností, bateriového napájení a podobně. V Evropě mají zkušenosti s DVB-H například ve Francii, Německu, Rusku, Itálii, Švýcarsku Rakousku, Maďarsku …

Evropská komise doporučila DVB-H členským státům EU jako jednotnou unijní normu digitálního televizního vysílání pro mobilní a přenosná zařízení v březnu 2008. Rozhodnutí však padlo již během července 2007. Za něj na bruselské půdě notně lobbovala finská společnost Nokia, které se ještě tehdy mohla pyšnit pozicí jasné jedničky mezi výrobci mobilních telefonů. K DVB-H však neměla vážnější námitky ani konkurence.

Nokia N96

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+