Více

Červenec ve znamení silného propadu Novy. Česká televize jako skupina lídrem trhu

UVNITŘ TOP 10 POŘADŮ ČERVENCE – Meziměsíční propad hlavního kanálu Novy je větší než v loňském roce, ČT1 se mu v cílové skupině 15+ přiblížila na necelý jeden procentní bod.

Meziměsíční vývoj (vs. červen 2015)

Cílová skupina 15+

Silný letní propad sledovanosti letos zažívá hlavní kanál skupiny Nova. První prázdninový měsíc si v průměrném celodenním podílu na dospělém publiku starším 15 let oproti červnu pohoršil o 6,30 procentního bodu na hodnotu 17,30 procenta a od ČT1 jej dělil necelý jeden procentní bod. Nova si pohoršila i meziročně a tempo jejího poklesu v letní sezóně bylo větší než v loňském roce. Naopak ČT1 v červenci zaznamenala největší růst ze všech českých televizí měřených peoplemetry. Polepšila si o 2,14 procentního bodu na hodnotu 16,49 procenta. Výrazně stoupal i hlavní kanál Barrandova (+ 0,81 procentního bodu na 5,46 procenta), ČT2 (+ 0,77 procentního bodu na 5,18 procenta) a zpravodajská ČT24 (+ 0,71 procentního bodu na 4,99 procenta), které pomohl proces s Davidem Rathem a nehoda pendolina u Studénky. Naopak klesala Prima (- 0,41 procentního bodu na 12,93 procenta) a dětské Déčko (- 0,25 procentního bodu na 1,10 procenta).

ČERVNOVÁ DATA: V červnu posilovaly všechny televize kromě ČT Sport. Nejvíc Prima, i jako skupina

Česká televize jako celek v červenci porazila skupinu Nova. V součtu všech šesti jejích kanálů ji za celý den v průměru sledovalo 31,52 procenta dospělého publika, což bylo o 3,27 procentního bodu více než v červnu. Stoupaly všechny programy ČT s výjimkou ČT sport a Déčka, kterému odjela část publika na prázdniny. Nárůst podílu zaznamenala i skupina Barrandov, která si oproti červnu polepšila o 0,98 procentního bodu na 6,51 procenta. Naopak skupina Nova se výrazně propadla o 5,48 procentního bodu na hodnotu 26,98 procenta a od ČT ji dělilo 4,5 procentního bodu. Přitom kromě hlavního kanálu a částečně Novy Cinemy žádný z programů této skupiny meziměsíčně neklesal. Mírnou ztrátu 0,38 procentního bodu zaznamenala v červenci skupina Prima, která dosáhla měsíčního podílu 20,71 procenta.

Meziměsíční vývoj, TOP 10 pořadů července 2015 a srovnávací tabulky a grafy najdete v placené sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+