Více

Celoplošné multiplexy DVB-T jsou beznadějně plné. Televize je „zabetonovaly“ kvůli konkurenci

Volných míst se už nedostává ani ve větších regionálních sítích, televizní skupiny si rozebraly většinu volných míst, aby zabránily vstupu další konkurence a rozmělnění sledovanosti.

Zbývají regionální „drobky“

Zbývají regionální „drobky“

Ještě před několika lety se nezdálo, že by se na českém trhu našel dostatek televizních stanic, které by si mohly dovolit celoplošné zemské digitální vysílání a zaplnily by veškerý prostor v současných pěti celostátních multiplexech DVB-T. Ceny za šíření signálu byly vysoké a konkurence mezi operátory sítí prakticky nulová, všechny reálně vysílající celoplošné sítě ovládaly České Radiokomunikace. Jenže potom vstoupil do kolabujícího multiplexu 4 Radim Pařízek, na rozdíl od Telefóniky O2 mu zajistil skutečnou celoplošnost a začal Radiokomunikacím konkurovat mnohem příznivější cenou. Ledy se hnuly a dnes už není v žádném z pěti celoplošných multiplexů ani jedna volná programová pozice.

V žádném z našich celoplošných multiplexů už není vůbec žádné volné místo. Nemůžeme do nich přidat žádný program ani nabídnout HD kvalitu, po které je taková poptávka. Dokonce ani v multiplexu 3 ne. Další rozvoj umožní až přechod na DVB-T2, upozornil na středeční tiskové konferenci Českých Radiokomunikací Marcel Procházka, ředitel pro regulace a strategický rozvoj. Firma na ní představovala další rozvoj svojí Regionální sítě 8, která pokrývá všechna krajská města a od 1. října vylepší pokrytí Prahy a jižní části Středočeského kraje spuštěním vysílače Cukrák. Právě Regionální síť 8 je poslední možností pro ty, kdož by chtěli pozemní cestou v Česku provozovat televizi: přes tento multiplex by mohli teoreticky oslovit až 57 procent obyvatel země.

 

Foto: archiv DigiZone.cz

Naše celoplošné multiplexy jsou beznadějně plné, říká Marcel Procházka z Českých Radiokomunikací

Jak vyblokovat z DVB-T konkurenci

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+