Více

Bývalý superšéf Novy Adrian Sarbu zatčen policií, čelí podezření z daňových úniků

Sarbu odešel z pozice prezidenta CME v srpnu 2013. Byl to právě Sarbu, kdo kolem televize Nova vytvořil propletenec firem, v němž se snoubil jeho osobní byznys s podnikáním CME.

Někdejší generální ředitel a prezident mediální společnosti CME Adrian Sarbu, který byl též označován jako superšéf TV Nova, byl dnes zatčen rumunskou policií. Tamní média informují o tom, že státní zástupce vůči němu vznesl obvinění týkající se podezření z praní špinavých peněz, daňových úniků a zpronevěry. Sarbu byl zatím umístěn do vazby na dobu čtyřiadvaceti hodin. Obvinění považuje za absurdní, jak napsal mimo jiné web Digi24.ro, který spadá do portfolia provozovatele satelitní služby Digi TV. O umístění Sarba do vazby informovala jako první rumunská televize B1 TV.

Adrian Sarbu ukazuje na televizní kamery, že skončil v poutech
Autor: repro foto Digi24

Adrian Sarbu ukazuje na televizní kamery, že skončil v poutech

ANALÝZA: Nova po Sarbovi: Time Warner čekají samá důležitá rozhodnutí

CIF17

Sarbu odešel z pozice prezidenta CME v srpnu 2013 a bez váhání ji bylo možné označit za mediální událost roku. Byl to právě Sarbu, kdo kolem televize Nova vytvořil propletenec firem, v němž se snoubil jeho osobní byznys s podnikáním CME, aniž by proti tomu kdokoli z akcionářů cokoli namítal. Sarbu oddělil výrobu pořadů od samotné Novy do samostatné společnosti Media Pro Pictures, kterou později pohltila CME. Epizoda s českou pobočkou tiskové agentury Mediafax, kterou Sarbu rozjel jako vlastní podnik a když vygenerovala stamilionové dluhy, „výhodně“ ji prodal Nově za jedno euro, je dostatečně známá všem.

21 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 4. 2. 2015 13:19

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+