Více

Bývalý šéf programu Markízy a STV radí Miloši Zemanovi s prezidentskou kampaní

Roman Lipták svoji roli v Zemanově volebním týmu potvrdil serveru Omediach.com. Dříve pomáhal budoucímu slovenskému prezidentovi Rudolfu Schusterovi.

Externím poradcem volebního týmu Miloše Zemana pro přímou volbu prezidenta republiky je bývalý programový ředitel Slovenské televize a Markízy Roman Lipták, který dříve působil i jako zástupce někdejšího generálního ředitele STV Radima Hrehy. O působení ve volebním týmu požádal podle svých slov sám při květnovém setkání v Trenčianských Teplicích. Lipták to uvedl na dotaz slovenského serveru Omediach.com, který o jeho angažmá v české prezidentské volbě informoval jako první.

MIF17

K TÉMATU: Prezidentské volby pokryje Česká televize prostřednictvím čtyř speciálních formátů

“Moje působení v rámci kampaně je spíš formou odborné stáže. Můžu se účastnit schůzek volebního týmu, sledovat mítinky a vystoupení,” uvedl Lipták, který nyní působí jako pedagog na bratislavské Akademii médií. Stejným způsobem Lipták v minulosti pomáhal ve volebním týmu Rudolfa Schustera, pozdějšího slovenského prezidenta, zvoleného rovněž v přímé volbě. “Zajímám se o fenomén přímé prezidentské volby. Proto je pro mě unikátní vidět, jak probíhá první přímá volba prezidenta v Česku,” vysvětlil Lipták.

4 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 16. 11. 2012 21:23

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+