Více

Bývalý šéf rádií Bonton, Country a Hey ohlásil kandidaturu na ředitele ČRo

O post generálního ředitele Českého rozhlasu se kromě nynějšího Richarda Medka hodlá ucházet i Jan Zilvar, který v minulosti vedl několik soukromých rádií počínaje Bontonem a konče celou sítí Rádií Hey. Zilvar potvrdil svou kandidaturu pro Lidové noviny, hodlá jí podat do konce měsíce.

Dnes si jdu požádat o lustrační osvědčení a jednatřicátého předložím projekt, potvrdil Zilvar, který nastínil své představy o kandidátském projektu i o fungování Českého rozhlasu. Český rozhlas je personálně přebujelá instituce s nepřehledným způsobem řízení a nepřehlednou nabídkou. Chci se zaměřit na následující čtyři témata – efektivitu nákladů, revizi kmitočtového spektra frekvencí veřejnoprávního rádia, zpřehlednění a zjednodušení programové skladby jednotlivých okruhů rozhlasu, podobně jako to mají srovnatelné instituce v Německu či Rakousku, uvedl pro LN.

stul

Zajímavostí je, že Zilvar do února letošního roku s rozhlasem externě spolupracoval. Na analyticko-publicistické stanici ČRo 6 moderoval týdeník Zaostřeno na média. Spolupráce podle jeho slov skončila z iniciativy bývalého ředitele ČRo Václava Kasíka, který byl nedávno sám odvolán.

Jan Zilvar začínal na manažerských postech v pražském Rádiu Bonton, které řídil v období let 1995 – 1998. V letech 2001 – 2006 byl ředitelem Country rádia, poté nastoupil na stejnou pozici do sítě rádií Hey, které šéfoval do roku 2007.

10 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 18. 8. 2009 11:47

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+