Více

Exšéfka zpravodajských stanic Českého rozhlasu Hana Hikelová zasedne v Radě ČTK

Neúspěšná kandidátka na post generálního ředitele Českého rozhlasu se přesouvá do kontrolního orgánu ČTK. Zvolení byli také noví členové rad ČT a ČRo. Zbytek bude vybrán možná zítra.

Poslanci na svém včerejším zasedání volili chybějící členy do rad České televize, Českého rozhlasu a také České tiskové kanceláře. V mediálním prostoru se nejedná o neznámé tváře. Například novou radní ČTK se stala bývalá ředitelka zpravodajských stanic Českého rozhlasu Hana Hikelová, která se kandidaturou neúspěšné pokoušela o post generální ředitelky tohoto veřejnoprávního média. Na tuto pozici nakonec nastoupil Peter Duhan.

ROZHOVOR: Hana Hikelová: Jak jsem skončila v Českém rozhlase

Jak informovala agentura ČTK, v Radě České televize usedl její bývalý člen Jan Brandejs. Tomu skončil mandát loni v listopadu. V Radě Českého rozhlasu se opět objeví Petr Šafařík. Do každé z rad zbývá dovolit ještě jednoho člena, k čemuž by mělo dojít v pátek. V případě Rady ČT se bude rozhodovat mezi někdejším poslancem Oldřichem Kulhánkem a bývalým členem RRTV Danielem Novákem, v kontrolním orgánu ČRo se objeví generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš nebo Jaroslav Růžička navržený Konfederací zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+