Více

Budoucnost HD kanálů v multiplexu 4? Brzy ji vyřešíme, slibuje jeho provozovatel

Přeplněnost multiplexu 4 programy má být vyřešena v dohledné době, přibližně do tří týdnů. Podle původního plánu se po spuštění Telky počítalo s vyřazením jednoho z HD kanálů.

Do několika týdnů by společnost Digital Broadcasting, provozovatel multiplexu 4, ráda vyřešila budoucnost šíření HD programů v této síti. Serveru DigiZone.cz to řekl podnikatel Radim Pařízek, který ho vlastní. Digitální síť v současnosti funguje na své maximum a další přidávání jakýkoliv programů už by se neobešlo bez úprav v datovém toku. Provozovatel přitom už původně předpokládal, že po zařazení nového kanálu Telka z multiplexu 4 zmizí jedna z HD stanic, s největší pravděpodobností ČT 1 HD.

K TÉMATU: Nova překvapila svým sedmým kanálem nejen diváky, ale i provozovatele multiplexu 4

Řešíme to a věřím, že se nám brzo podaří najít řešení. Uvědomujeme si, že HD kanály jsou velmi oblíbené u českého diváka, který je může získat pozemní cestou, uvedl Pařízek a dodal: Digitalizace prozatím nepřinesla to, co diváci očekávali, tedy HD kvalitu. My se jí snažíme divákům dát. HD vysílání bychom pochopitelně v multiplexu rádi zachovali. Jasno bychom mohli mít do tří týdnů.“ Na otázku, zdali tento problém mohla řešit například úprava technických parametrů, jako k tomu došlo v minulosti u konkurenční sítě 3, Pařízek odpověděl, že nic takového neočekává.

83 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 14. 2. 2013 10:27

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+