Více

Názory k článku
Budoucnost a současné možnosti Ultra HD vysílání nadefinuje zářijový Kulatý stůl

Jan Z aura:10
6. 9. 2016 13:04 Nový

UHD TV

celé vlákno

Bavit se v Česku o uhd je jako hledat jehlu v kupce sena. Naše nenažrané televize nechtějí uznat pouhé HD jako standard a raději budou používat rozlišení, které bylo určeno pro staré CRT televize, protože by je to něco stálo, to samé radiokomunikace, které chtějí vysoké poplatky po televizích. No uvidíme, jak to dopadne, ale doufám, že se v roce 2017 vzpamatují a budou brát HD jako standart a UHD jako premium obsah. Takže snad se do DVB-T2 nedostane nějaké SD rozlišení, měli by to zakázat a toto rozlišení v muxu ani nenabízet!

Miroslav  Karafiat aura:23
6. 9. 2016 14:19 Nový

Re: UHD TV

celé vlákno

HD budou brát jako běžnou věc až jim to někdo zaplatí. A tím někým bude muset být divák. A je jedno jestli to bude v dvbt,, s nebo c. V dvbs a c už to divák platí, zbývá dvbt.

Štěpán S. aura:30
Steve Login: Stranik
6. 9. 2016 18:38 Nový

Re: UHD TV

celé vlákno

Hmm, taky nějak nevidím smysl .... Realita je jiná, a vědí to všichni.

Hlavně že bude důvod k rautu a vzájemného setkání - Nic víc!

Adolf Shitler aura:10
6. 9. 2016 20:04 Nový

Re: UHD TV

celé vlákno

Které televize neberou HD jako standard, tj. odmítají v něm vysílat? Možná CS Film, balík CS TV, pár hudebních a nějaké regionálky a věštírny. U těch všech to ale lze pochopit.

Jan Z aura:10
6. 9. 2016 20:41 Nový

Re: UHD TV

celé vlákno

Pokud vím, tak hlavně Nova, která by za ten standard chtěla zaplatit, jako by to byl nadstandard tedy UHD, Pokud by to bylo jen na Nově, tak vysílá ještě snad 10 let v SD a nebo by ještě nejraději vysílala v analogu... :-D

Adolf Shitler aura:10
7. 9. 2016 6:39 Nový

Re: UHD TV

celé vlákno

Spojuješ 2 věci - standard a bezplatnost. To, že je něco standard přece neznamená, že to musí být zadarmo. Mít doma vodovodní přípojku je taky standard a platit za odběr vody nikomu divné nepřijde. A TV není nic jiného než služba, takže se za ni celkem logicky platí.

Rogue 11 aura:10
rogue11 Login: rogue11
7. 9. 2016 9:16 Nový

Re: UHD TV

celé vlákno

To je právě pozůstatek toho, co do lidí léta hustila ČT. Televize je zadarmo, stačí jen zapnout vypínač. A když se začaly objevovat první placené exkluzivity na sport, tak právě lidí zb.l.b.lí touto propagandou začali řvát, že jim "někdo krade fotbal". Protože "byl vždycky zadarmo"

Jan Z aura:10
7. 9. 2016 11:12 Nový

Re: UHD TV

celé vlákno

Ano, televizní vysílání by mělo být zdarma, pokud komerční televize žije z otravné reklamy a vkládá ji ve velkém do vysílání, pokud nabízí nějaký premiový obsah a je bez reklam(nebo minumum), tak za to může chtít dostat zaplaceno. Pokud bych měl platit současné vysílání plné reklam, ale v HD, tak bych se jím na to vykašlal a určitě nejen já. Zase tam nevysílají nějaké novinky a trháky jako třeba HBO, aby za to dostali zaplaceno od diváka. Pokud se Nova v rámci DVB-T2 rozhodne jít ve stopách Markízy, tak prosím, je tu konkurence, která ji určitě nahradí.

Adolf Shitler aura:10
7. 9. 2016 13:39 Nový

Re: UHD TV

celé vlákno

Kde a kým je dané, že když je ve vysílání reklama, tak musí být dotyčná stanice zadarmo? Na trhu jsou desítky stanic a většina z nich má jak reklamu, tak se za ně platí. Což třeba satelitním a kabelovým divákům přijde úplně normální, pouze divák pozemní TV žije někde v komunismu (kde se neplatí za nic).
Novu nenahradí nikdo, alespoň ne v horizontu několika nejbližších let. Je hodně naivní si myslet, že když Nova odejde z pozemáku, tak se jako zázrakem objeví nějaká jiná stanice, která plna nadšení začne vysílat zadarmo. Tomu snad už nevěří vůbec nikdo.

V ČT asi někdo jedl vtipnou kaši, protože to byla na zdejším trhu první placená TV a je placená vlastně pořád. Takže o nějakém "zadarmo" můžou na KH leda držet hubu.

Jan Z aura:10
7. 9. 2016 16:28 Nový

Re: UHD TV

celé vlákno

Takže podle Vás jsou free stanice nejen v pozemáku něco komunistického? To jste hodně vedle. Free stanice jsou všude po světě a nejen u nás a v Evropě (a to oni komunismus ani nezažili). To, že Vy bydlíte asi v nějakém zapadákově, kde se nedá chytnout signál DVB-T a musíte platit za satelit neznamená, že tak mají dělat všichni. To samé lidi s kabelovkou, což jsou chudáci, co nemají jinou možnost příjmu a musí bohužel platit mnohdy nechtěně nenažraným kabelovkám. Pokud by Nova odešla z pozemáku jsem nemyslel, že by se tam hned objevila nějaká nová co by ji nahradila, myslel jsem spíš že by se pak jedničkou na trhu v pozemáku stala třeba Prima, Barrandov atd. Co se týče ČT, ano je ze zákona placená a já byl pro zrušení kon. poplatků, aby si televize na sebe vidělala sama , tak jak to dělají komerčky. Prostě dnes v době internetu nemají placené tv moc šanci uspět. Leda že by měli nějaký zajímavý obsah, což u současných tv v pozemáku se říct nedá, proto bych za ně nedal ani korunu ani v HD.

Rogue 11 aura:10
rogue11 Login: rogue11
7. 9. 2016 18:11 Nový

Re: UHD TV

celé vlákno

Promiňte, že nesouhlasím. Ale vedle jste vy. Navíc jste nepochopil, co jsem psal.
Já v žádném zapadákově nebydlím, za něco tak překonaného jako lineární satelitní vysílání platit nemusím (a neplatím).
Chudáci jsou lidi, kteří jsou odkázáni jen na živé (lineární) vysílání.
Ti si totiž musí řídit svůj čas podle televize.
Abonenti chytrých kabelovek a IPTV jsou na tom právě opačně, televize slouží jim a ne oni televizi.
Narážím na to, co se dělo, když poprvé byly fotbalové přenosy za peníze a exkluzivně u někoho.
To bylo řevu. že se lidem krade fotbal a podobné zcestné šplechty. Protože právě ČT lidem hustila roky do hlavy, že televize, potažmo sport je zadarmo.
Ano, jsou televize neplacené a televize placené. Ale některé věci prostě budou jen na těch placených...

Štěpán S. aura:30
Steve Login: Stranik
7. 9. 2016 18:47 Nový

Re: UHD TV

celé vlákno

O fotbal není zájem ... Zůstalo jen pár nejvěrnějších.

Jan Novák aura:75
7. 9. 2016 21:15 Nový

Re: UHD TV

celé vlákno

Už ve 20. letech vznikla v USA rádia a ve 40. letech televizní stanice financované reklamou. Dodnes jsou to ty největší stanice a ani by je nenapadlo přecházet na placený model. Od toho mají své klony, kde nabízejí něco jiného než na hlavním programu prošpikovaném reklamou. Jen u nás si Nova myslí, že za toto ji lidi budou ještě platit - chce tak zaplatit za jednu věc 2x.
Pokud jde o ty kabelovky a IPTV, pro většinu lidí je to jen jiný způsob šíření, sledují v nich TV klasicky. Ostatně není to novinka, už na konci 90. letech tu bylo Tivo, kde si každý mohl naprogramovat a následně shlédnout vysílání (a přeskákat reklamy). Byl z toho velký poprask, móda, ale nakonec to používal jen omezený počet diváků.

Adolf Shitler aura:10
7. 9. 2016 21:30 Nový

Re: UHD TV

celé vlákno

Podle mě nic, to je věc samotných stanic. Pokud je nějaká volně, tak buď rád a ber to dle pořekadla o darovaném koni. Ale jestli chce nějaká peníze, tak je to její svaté právo, máme svobodný trh a ty jako zákazník na to buď kývneš nebo ne. A v tomto směru si můžeš být jist, že spousta lidí ráda zaplatí třeba za HD verze a není na tom nic špatného a rozhodně nelze říct, že je někdo chudák, který nemá jinou možnost než kabelovku. Každý člověk má nějaké životní priority a zatímco třeba jeden měsíčně prohulí několik tisíc, tak jiný si za ty stejné peníze platí TV. Tak to prostě je.

Jan Z aura:10
7. 9. 2016 22:22 Nový

Re: UHD TV

celé vlákno

špatně jsem to napsal, nemyslel jsem chudák jako nadávku, ale jako že nemá na výběr, že se musí přizpůsobit podmínkám v dané lokalitě, kde je kabelovka jedinná možnost příjmu.

Štěpán S. aura:30
Steve Login: Stranik
7. 9. 2016 16:17 Nový

Re: UHD TV

celé vlákno

Přesně tak, jen blázen bude mít zájem platit nesmyslnou kartu za vysílání plné reklam .... opět u všech TV?

Budou muset oželet reklamy pokud budou pod placenou kartou. V opačném případě at' nelezou pod ko'd.

Pavel P. aura:10
Pavel.P. Login: Pavel..P.
7. 9. 2016 19:28 Nový

Re: UHD TV

celé vlákno

Zajímavé.... Tak to aby řada skutečně PLACENÝCH stanic raději s ostudou okamžitě vypla vysílání, protože reklamou jsou přímo přeplněné

Jan Z aura:10
7. 9. 2016 22:24 Nový

Re: UHD TV

celé vlákno

tak třeba mají kromě reklamy i lepší obsah jak ty neplacené, tak vypínat nemusí...

Pavel P. aura:10
Pavel.P. Login: Pavel..P.
7. 9. 2016 22:57 Nový

Re: UHD TV

celé vlákno

Tak to jste pobavil, těch 5% premiér za týden je skutečně lepší program

Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
8. 9. 2016 1:21 Nový

Ultra sem, Ultra tam .....

celé vlákno

Nestěžuji si na to, že v kabelovce mám zaplaceny služby podle své svobodné volby. Přitom mohu snadno přijímat desítky stanic v DVB-T a tisíce free stanic z DVB-S, bez příslušných poplatků. Jen jsem si nevšiml, že bych za každý jednotlivý přechod z SD verze na HD si musel za toto "vylepšení" připlatit. O tom zatím "básní" jen Nova a snad Prima, v souvislosti s přechodem na DVB-T2? Sice jsem schopen pochopit jejich snahu o získání více peněz, DVB-T2 to nově umožňuje, ale svádět to na dražší výrobu, zpracování, distribuci a vysílání programů v HD, tomu už nerozumím. Možná, by se dalo ušetřit na výrobě barevných pořadů a točit a vysílat levněji jen černobíle? Začátky TV si moc dobře pamatuji a i čb obraz atraktivního pořadu vylidňoval ulice. Čili sledovanost nezvyšuje ani barva, ani formát, ani rozlišení, ale atraktivnost pořadu. Samotné zavádění dodatečných poplatků za HD, nebo dokonce Ultra HD, kvalitu pořadu nezlepší. Je ale pravdou, že na krásný obraz v HD je lepší pokoukání, než na zrnitý čb film pro pamětníky ve formátu 4:3.

Adolf Shitler aura:10
8. 9. 2016 7:44 Nový

Re: Ultra sem, Ultra tam .....

celé vlákno

Zřejmě už si nepamatuješ na dobu, kdy v kabelu UPC nebyla Nova v HD cca půl roku. A kabelový operátor to potom vyřešil tak, že částku odváděnou Nově rozpustil do služeb, takže navenek sice nikdo přímo nedoplácel, ale cena šla stejně vzhůru.

Jan Novák aura:75
8. 9. 2016 7:54 Nový

Re: Ultra sem, Ultra tam .....

celé vlákno

Což je přesně to, na co UPC přistoupit neměla. Měla udělat balíček Nova HD a hned by se viděl ten zájem. Stejným způsobem to Nova chce ojebat i v DVB-T2, jako první krok se jim povedlo prolobovat povinnost CI. Což mimo jiné odstřelí příjem DVB-T2 přes USB tunery do PC.

Adolf Shitler aura:10
8. 9. 2016 8:09 Nový

Re: Ultra sem, Ultra tam .....

celé vlákno

Na ten samostatný balíček by zcela jistě zase nepřistoupila Nova. Ale ono je to fuk, protože vydělali oba, Nova dostala peníze od UPC a oplátkou zase Nova HD zmizela z pozemáku. U Primy je to pak totéž.
S těmi USB tunery to bude fakt asi bída, ale pokud by byla snaha, tak se dá vyřešit všechno. Dekódovací karta může být klidně ve velikosti mini/mikro/nano SIM a není problém vyrobit USB tuner, kam půjde karta vložit. Třeba to soudruzi z P.R.C. zvládnou :-)

Štěpán S. aura:30
Steve Login: Stranik
8. 9. 2016 16:26 Nový

Re: Ultra sem, Ultra tam .....

celé vlákno

To jo, TV na počítači asi zvoní konec .... pojedou pouze FTA.

Řešit nějakou CI kartu kvůli T2 nikdo nebude, i kdyby to šlo a bylo dostupné. (tak jako u SATu)

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+