Více

Britští vysilatelé, výrobci a prodejci chtějí od regulátora kmitočty pro HDTV

Ve Spojeném království probíhá debata o využití frekvencí uvolněných digitalizací televizního vysílání. Regulátor audiovize a telekomunikací Ofcom nechce sám nic určovat, spoléhá se na tržní výběr a plánuje volné kmitočty vydražit. Tomu se snaží zabránit členové lobbyistické skupiny HDforAll, které slučuje vysilatele, prodejce a výrobce digitální techniky. Skupina HDforAll požádala vládu o vyčlenění frekvencí pro vysílání ve vysokém rozlišení (HDTV) v rámci zemské digitální televize. Členové sdružení se totiž obávají, že v dražbě by je mohli přeplatit například mobilní operátoři.

Vysoké rozlišení je už dnes spotřebitelskou realitou a je to něco, co publiku dává skutečně něco navíc. Takový technologický pokrok by podle nás mohl a měl být dostupný co možná největšímu počtu diváků, ať už televizi přijímají přes kabel, satelit nebo přes anténu, ať se rozhodli pro placené vysílání nebo pro bezplatný příjem, prohlásil tiskový mluvčí BBC, kterého cituje server DigiTAG.org.

Ve Spojeném království se prodalo za minulý rok 2,4 milionu HD ready televizorů, letos by jich měli spotřebitelé podle odhadů nakoupit dvakrát tolik.

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 16. 3. 2007 13:15

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+