Více

BBC Radio 7 se změní na BBC Radio 4 Extra. Češi ho naladí ze satelitu

Populární stanice BBC Radio 7, která byla spuštěna ve Velké Británii v roce 2002 jako BBC 7 a později se přeměnila do své stávající podoby, projde v dubnu proměnou. Posluchačům se brzy představí jako BBC Radio 4 Extra. Stanice mluveného slova využije nadále prvky zábavy včetně komedií, dramat nebo četby. I nadále chce BBC poskytovat vysokou kvalitu obsahu a exkluzivní pořady.

ČTĚTE TAKÉ: BBC World News, vzor pro ČT 24, slaví dvacetiny

Radio 1Xtra, Radio 4 Extra a 5 Live Sports Extra se stanou hlavními propagátory digitálního vysílání a doplní vhodně stávající nabídku analogových programů. Zájemci budou mít navíc ke stažení více jak 500 epizod z formátu Desert Island Discs, který se ve Velké Británii vysílá již od roku 1942 a je nejdéle běžícím rozhlasovým formátem na BBC Radio 4. Na výběr budou také pořady věnované hudbě, knihám a luxusu. Chystá se mimo jiné nový pořad s populární skotskou televizní moderátorkou Kirsty Young.

Parametry příjmu: Astra 2B (28,2 stupně východně), 11954/H, SR 27500, FEC 2/3, norma DVB-S, kódování žádné (FTA). Pro příjem stačí parabola běžných rozměrů.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+