Více

BBC News spustila zpravodajství v chytrých TV. Dostupné je i v Česku

UVNITŘ FOTO Textové a video zpravodajství britského portálu BBC News už je dostupné také prostřednictvím takzvaných chytrých televizorů označovaných zkráceně Smart TV. Jako první značku si vybralo toto veřejnoprávní médium, které nabízí celosvětově své produkty BBC World News a BBC World Service, značku Samsung. A není to náhoda. Právě Samsung je totiž největším prodejcem elektroniky v Evropě.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Naděje na iVysílání od Samsungu ožívá. Firma ho poslala ke schválení

Aplikace, která je v rámci Samsung Apps dostupná také zákazníkům této jihokorejské firmy v České republice, by měla expandovat i do dalších značek. Podle tiskové zprávy už BBC slibuje televizory Sony Bravia, ve kterých je již dostupné zpravodajství komerční Sky News. Aplikace je dostupná ke stažení pochopitelně zdarma, a to i v loňských modelech. Tento krok se tak shoduje se strategií BBC, která si klade za cíl nabídnout on-line obsah co největšímu množství zařízení.

ČTĚTE TAKÉ: Videopůjčovna Topfun bude dostupná v televizorech Samsung

stul

Widget BBC News má všechny předpoklady k tomu, aby se stal v brzké době velice oblíbeným. On-line obsah je aktualizován v režimu 24/7, tedy 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Zájemci mohou využít přehledného menu a hledat příspěvky v jednotlivých sekcích tak, jak jsou zvyklí z webu BBC. Je zde také možnost převíjení záznamu dopředu/dozadu, případně jeho zastavení. Jde prozatím o první verzi aplikace, BBC na ni proto ještě bude pracovat a počítá i s její personalizací.

Náhled aplikace BBC News pro televizory Samsung. (Foto: Samsung)

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+