Více

BBC investuje 2,66 miliardy euro do digitálního vysílání

Britská veřejnoprávní instituce BBC chce v průběhu následujících šesti let investovat 1,8 miliardy liber (2,66 mld. euro) do rozvoje vysílacích sítí pro zemskou digitální televizi (DVB-T) a rozhlas (T-DAB). BBC proto uzavřela smlouvu se strategickým partnerem, společností Arqiva, která zajistí technologický rozvoj veřejnoprávních mutliplexů. Uvedl to server DSPy.

Současné vysílací sítě zvýší svoji kapacitu, použijí jiný kompresní standard (MPEG-4) a rozšíří se rovněž počet vysílačů. V celé Británii jich bude 1 154, přičemž signálem pokryjí 98,5 procenta populace. Na základě smlouvy mezi BBC a Arqivou vznikne také nová vysílací síť pro zemský digitální rozhlas o 160 vysílačích. Dohoda je zásadním krokem pro další postup při zavádění digitálního vysílání v Británii, které společně s vypínáním analogových kmitočtů proběhne po jednotlivých regionech v letech 2008 až 2012.

Smlouva s Arqivou platí do roku 2031 v případě zemské digitální televize a do roku 2023 v případě zemského digitálního rozhlasu. BBC plánuje, že televizi bude šířit ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Zkušební vysílání v HD kvalitě už BBC provozuje na satelitu Astra 2D, 28,2 stupně východně.

4 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 19. 9. 2006 15:49

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+