Více

Barrandov plánuje ve zpravodajství cestu magazínové tvorby

Další cestou, kterou by se měla do budoucna ubírat Redakce zpravodajství digitální plnoformátové televize Barrandov, jsou magazíny. Serveru DigiZone.cz to řekl šéfredaktor této sekce stanice Jaroslav Spěváček. Šlo by o lifestylové magazíny od hobby až po zpravodajství kuriózní, například kuriozity z domova. V současné době se na Barrandově bavíme o tom, jak by to mohlo vypadat, uvedl Spěváček.

Právě zpravodajství prošlo v minulých měsících na Barrandově výraznou změnou, ač to možná někteří diváci nepostřehli. Stanice začala vysílat od dubna své Hlavní zprávy od 18.50 živě. Doposud se vysílaly pouze ze záznamu. Barrandov už také disponuje několika týmy, které vyrážejí také mimo Prahu a též využívá zpravodajství České tiskové kanceláře (ČTK). Například k pořadu Prominenti jsme spustili zákulisní web, protože tento formát je našim vlajkovým. Ukazuje divákům, jak vznikala která reportáž, uvedl dále šéfredaktor barrandovského zpravodajství.

stul

Naše myšlenka je, že máme malý efektivní tým, to, co jiní dělají v mnoha lidech, toho my dosáhneme v malém, ale efektivně pracujícím týmu. Redakce má celkem deset lidí, kteří vytvářejí šest dnů v týdnu živě vysílané Hlavní zprávy, bulvární týdeník plný reportáží ze světa celebrit Prominenti, kontaktní pořad Mailem, poštou, mobilem a dramaturgicky dohlížejí na externě vyráběné pořady, upřesnil Spěváček, podle kterého ale nemá smysl, aby Barrandov svou velikostí konkuroval zaběhnutým stanicím, jako je například ČT 24. Jednou z aktivit Redakce zpravodajství je například spuštění speciální skupiny na komunitním portálu Facebook.

Moderátorka Petra Slancová propaguje zpravodajství TV Barrandov na Facebooku. (Foto: TV Barrandov)

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+