Více

Balvínova TV4You má problém: televize proti ní připravují žaloby

Situací se má zabývat i Asociace televizních organizací. Televizím nevadí jen přebírání jejich živého vysílání, ale i připravované zpětné přehrávání obsahu až 24 hodin od jeho odvysílání.

Nejsme operátor. Jsme neziskovka

Jen několik hodin po oficiálním spuštění nové mobilní televizní služby TV4You, která umožňuje uživatelům chytrých telefonů nebo tabletů sledovat zdarma živé vysílání vybraných free-to-air televizních kanálů z DVB-T, zahájili provozovatelé největších televizních stanic v Česku právní kroky proti jejímu poskytovateli, zapsanému spolku TV4You. Nelíbí se jim, že nová mobilní platforma přebírá jejich vysílání, aniž by k tomu měla jejich souhlas. Ještě větší problémem je podle nich funkce TimeShift, jejímž prostřednictvím chce TV4You v budoucnu umožnit uživatelům sledování obsahu nabízených televizních stanic zpětně až za posledních 24 hodin.

MIF17

Právě za TimeShift si nechají velké české televize od operátorů kabelových televizí a IPTV platit, a po zrušení zákonné podmínky must carry, která umožňovala placeným službám zařazovat zdarma do základní nabídky všechny volně šířené pozemně vysílající televizní stanice, chtějí zpoplatnit i jejich zařazení do placených kabelových, IPTV a satelitních balíčků. TV4You ale s žádnou z televizí nejednala, signál přebírá z DVB-T a žádnému z provozovatelů neplatí. „TV4You, z.s. je nezisková organizace, která si klade za cíl zajistit občanům České republiky snadný přístup k informacím prostřednictvím služby “Personal streaming” tzn. sledování např. TV vysílání prostřednictvím mobilního zařízení,“ popsal její provozovatel na svém webu www.tv4you.cz.

 

Foto pro DigiZone.cz: Ivana Dvorská

Jiří Balvín pěkně nazdvihl ze židlí největší televizní hráče v Česku

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+