Více

Názory k článku
Asus RT-AC68U: proklatě dobře vybavený router

pozitkar aura:10
Požitkář Login: pozitkar
31. 1. 2014 7:25 Nový

Proklatě dobře vybavený router

celé vlákno

Za tu proklatě vysokou cenu by opravdu jiný než stabilní výkon poskytovat neměl. Uvážíme-li, že většina stejně výkonných mikrotiků umí totéž za třetinu až polovinu ceny (ano, má jen jedno USB a to ješte jen 2.0, ano složitě se nastavuje a rozhodně nevypadá tak hezky), tak nám z toho vyjde, že tento přístroj si od firemního IT nechá doma v obýváku namontovat manažer firmy, ale většina zaměstnanců ani ten ajťák si ho za tu cenu nekoupí. Jo a zapomněl jsem napsat tu cenu ... podle Heuréky je v rozmezí 4.500-5.500 Kč.

p w aura:59
pcwifi Login: pcwifi
31. 1. 2014 13:17 Nový

Re: Proklatě dobře vybavený router

celé vlákno

USB u mikrotiku je ale na paradu...co tam das, modem,hotovo. sdileni flashky apod. nehrozi, na to ani neni mikrotik delan, wifi cast je dost kvalitni, nastaveni stale slozite i skrz snahu integrovat jakesi rychle nastaveni. Proste mikrotik neni pro kazdeho...ale mozna kdyby udelali nejaky obsluzny SW pro windows, kde by laik natukal SSID,sifrovani apod. a SW toto prenesl do miktotiku, nebylo by to od veci.

pozitkar aura:10
Požitkář Login: pozitkar
31. 1. 2014 16:15 Nový

Re: Proklatě dobře vybavený router

celé vlákno

No ... z vlastní zkušenosti ... USB na mikrotiku je na modem téměř 100% (záložní spojení, když spadne např. ADSL), SMB protokol je docela utrpení, ale nastavit se dá, když po tom moc nechcete. Ale na kterém jiném routeru za 2kkčs si nastavíte VPN nebo ipsec směrem do zaměstnání (jak jsem říkal, je to spíš pro ajťáky). Co se týká nastavení - cca 2 roky zpátky nastavují mikrotiky "pro tydýty" už z výroby - routování, DHCP server, atd. Taky už není potřeba winbox (to divné Windows nastavovátko) ani SSH klient (příkazová řádka pro skalní linuxáře), www klient je kvalitní a jde v něm nastavit úplně vše.

lensen aura:10
31. 1. 2014 10:09 Nový

MIMO

Nutno dodat podstatnou věc, že přístroj nemá bohužel MU-MIMO, ale obyčejné MIMO. Následující model Asus RT-AC87U by už MU-MIMO měl mít.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+