Více

Arris: set-top boxy nejen pro DVB-T2 s podporou HDR, 4K i Wi-Fi ac

Společnost Arris představila na zářijovém veletrhu elektronických komunikací IBC 2017 v nizozemském Amsterdamu celé nové portfolio přístrojů nové generace 4K HDR s Android TV.

Všechny představované set-top boxy mají certifikaci Android TV Operator Tier od společnosti Google.  

Android TV je verze Androidu, vyvinutá přímo společností Google pro TV, set-top boxy a zařízení pro streaming videa. Představena na I/O konferenci Google roku 2014 jako nástupce platformy Google TV, která v některých ohledech nesplnila očekávání společnosti. Na rozdíl od open-source platformy (AOSP) používá některé softwarové komponenty, k jejichž provozu je nutná licence, udělená společností Google. Provozovaný přístroj také musí splňovat podmínky uvedené v tzv. CDD – Android Compatibility Definition Document. Pro ilustraci, CDD pro nejnovější verzi Android Oreo čítá 121 stran textu, z nichž je 115 věnováno podmínkám samotným.

Většina přístrojů z nově představeného portfolia disponuje podporou nejnovějšího standardu HDMI 2.1. Ten kromě podpory vyšších rozlišení a obnovovacích frekvencí, podpory dynamického HDR, eARC a Game Mode VRR přináší i nutnost nového 48G propojovacího kabelu

Ten je aktuálně ke koupi pouze na dvou místech: v online store výrobce, kterým je firma Belkin, a v online store Apple jako příslušenství k nové Apple TV 4K.

Český e-shop Alza na svých stránkách oznamuje jeho dostupnost až v lednu příštího roku.

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.    

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+