Více

Aplikace pro třídění televizních kanálů v počítači

Software donedávna užitečný jen pro tzv. hotelové televizory je čím dál tím používanější. V době rapidního nárůstu počtu vysílaných kanálů není divu.

Moderní televizory umožňují export a import aktuálního nastavení a také seznamu naladěných kanálů na USB paměť nebo kartu SD. Pokud je jí tedy televizor vybaven, což momentálně platí jen pro nejvyšší řady značky Panasonic.

Pokud se z jakéhokoli důvodu poohlížíte po aplikaci, která zvládne setřídit naladěné televizní kanály (a také rozhlasové a často i oblíbené položky) a potom je opět odeslat na nějaké externí médium, mějte na paměti, že vždy je zapotřebí si to nejprve důkladně vyzkoušet nanečisto. U řady programů totiž narazíte na hlášení typu „na vlastní nebezpečí“ apod.

Počítejte také s tím, že i když se na oficiálních stránkách aplikací, odkud přepisuji kompatibilitu se značkami televizorů, resp. případně jednotlivými modely, mluví o určitém přístroji, resp. roku výroby, neznamená to, že pro něj budou k dispozici všechny funkce a že nemůžete narazit na model, u kterého prostě aplikace fungovat nebude nebo bude pracovat pouze částečně.

Aplikace jsem netestoval a níže tak najdete seznam odkazů s popisem převzatých z webových stránek. I tak věřím, že vám ušetří čas, protože v tomto ohledu panuje na webech značný zmatek. A ještě veledůležitá drobnost: nejsem si jist, jak to bude se zárukou v okamžiku, kdy do TV importujete nově setříděný seznam a něco se stane. Berte v potaz, že dnes je každá záminka dobrá, a navíc toto je i navýsost logické, protože nikdo nemůže brát ohled na software třetích stran. A že se „něco“ může stát, je myslím evidentní. Proč by jinak u řady aplikací byla někdy i hodně důrazná varování, že pracujete na vlastní nebezpečí?

Běžná správa kanálů přestává stačit. Někdy totiž stačí jen odklepnout aktualizaci stanic a vaše pečlivá práce se úplně rozhodí.

Autor: LG

Běžná správa kanálů přestává stačit. Někdy totiž stačí jen odklepnout aktualizaci stanic a vaše pečlivá práce se úplně rozhodí.

Jak na to

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+