Více

Aplikace a domácí obsah u chytrých televizorů na českém trhu

UVNITŘ TABULKA – Od našeho posledního přehledu na toto téma ze srpna 2014 už uplynulo hodně vody. Podívejme se, jaký je současný stav a co se změnilo.

Počet a kvalita českých (lokalizovaných) aplikací s podporou skutečného místního obsahu by měla při nákupu chytrého televizoru patřit k nejdůležitějším kritériím. Některé značky to vědí a hodně se mu věnují.

Při posuzování nabídky je minimálním základem kvalitní HbbTV, což dnes v drtivé většině případů není problém, a nejlepší a nejpropracovanější obsah nabízí v tomto ohledu Česká televize a také FTV Prima. Ta to ovšem dělá na ryze komerční bázi a reklam se tu poslední dobou objevuje utěšeně.

Aplikace (aplikační software), o které nám jde, umějí pracovat s lokalizovaným obsahem, například nějakými pořady v on-line videotéce (databázi), správně ho interpretovat a co nejkvalitněji ho, co do obrazu i zvuku, podat. Samozřejmě po přihlášení, resp. zaplacení zpravidla měsíčního poplatku za využívání. Na českém trhu je takovýchto služeb hned několik, ale žádná televizní značka, její operační systém, nepodporuje všechny, resp. spíše naopak. Krásné řeči o tom, kolik aplikací bude k dispozici pro operační systém Google Android TV, berou rychle za své a tento operační systém má v současné době největší problémy ze všech. Vedle aplikací s placeným přístupem tu jsou ale také aplikace otevřené, jejichž využívání zpoplatněno není, nebo vyžadují pouze přihlášení pro sofistikovanější provoz.

A kdo má aplikací nejvíce a jaké?

I k tomu se dostaneme.

NAPSALI JSME: České widgety v chytrých televizorech

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz. Zjistíte v něm, jak jsou na tom jednotliví výrobci, a to pro všechny u nás nejprodávanější značky a řadu dalších. Zmíněn je i stav HbbTV a také výhled do budoucna.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+