Více

Anna Lenerová: O2 TV připravuje vlastní měření sledovanosti

Manažerka obsahu O2 TV Anna Lenerová vysvětluje změny v programových tarifech, hodnotí první měsíce vysílání kanálu O2 Sport a přibližuje další novinky v nabídce největšího tuzemského IPTV operátora.

Manažerka obsahu O2 TV Anna Lenerová vysvětluje změny v programových tarifech, hodnotí první měsíce vysílání kanálu O2 Sport a přibližuje další novinky v nabídce největšího tuzemského IPTV operátora. Dá se říci, že od začátku roku 2014 trh s placenou televizí kontinuálně roste, konkrétně za ty dva roky o nějakých třicet tisíc domácností, což jsou asi dvě procenta všech domácností, pochvaluje si Lenerová.

Na začátku letošního roku se O2 TV podařilo pokořit důležitý milník, kdy překročila hranici dvě stě tisíc zákazníků. To je čistě počet IPTV zákazníků. Nezapočítáváme ani nově nabízenou službu O2 TV Air M, která je dostupná všem zájemcům disponujícím internetovým připojením od jakéhokoliv jiného poskytovatele, vysvětluje Lenerová.

I když je IPTV stále tím nejméně rozšířeným způsobem televizního příjmu, podle Lenerové jeho popularita neustále roste, hlavně proto, že nabízí různé další funkcionality. Jde podle ní o živou platformu, jakou kabelové nebo satelitní vysílání nemůže nikdy nabídnout. My naši rozšířenou nabídku nazýváme multidimenzí. To znamená, že si zákazník může vybrat, na co konkrétně se bude v daný okamžik koukat, dodává Lenerová.

Primárně O2 TV tuto službu zprovoznila u kanálu O2 Sport, kde si divák, který chce sledovat třeba Ligu mistrů, může vybrat, který zápas bude sledovat, z jakých kamer, nebo který audio stream bude poslouchat. Záleží jen na vkusu daného diváka nebo na tom, kterému týmu fandí. Může libovolně přepínat mezi zápasy podle toho, jak se který vyvíjí, pochvaluje si Lenerová.

Pokračování rozhovoru čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+