Více

Ani zápas Ajaxu se Slavií nebude v televizi, možná až odveta

Česká televize ani žádná jiná stanice nenabídnou přenos dalšího předkola fotbalové Ligy mistrů mezi nizozemských Ajaxem a pražskou Slavií, které proběhne ve středu 15. srpna. Informoval o tom zpravodajský server časopisu Týden, podle něhož tento zápas koliduje s atraktivnějším zápasem pražské Sparty s Arsenalem, který poběží živě na programu ČT 2.

Komerční televize u nás mají dobře spočítáno, že zápas Sparty potáhne diváky daleko víc než utkání Slavie v Nizozemsku, a do předem prohraného souboje o diváka prostě nepůjdou, řekl webu Týden.cz Jaroslav Vacek ze společnosti Pragosport, prodejce vysílacích práv pro fotbalové přenosy. Nabídku Pragosportu odmítla kromě veřejnoprávní ČT také Prima. Podle šéfredaktora sportu Jiřího Nikodýma kvůli předpokládané malé sledovanosti zápasu.

Česká televize nepočítá s přenosem zápasu mezi Ajaxem a Slavií ani na digitální kanál ČT 4 Sport. Během dneška ale čeká ČT jednání s funkcionáři Slavie o smlouvě na přenos odvety Slavie s Ajaxem, která proběhne 29. srpna v Praze na Strahově. Existuje ale riziko, že se tento přenos bude krýt s odvetou Sparty s Arsenalem. V takovém případě by slávistický zápas skončil zřejmě na kanálu ČT 4 Sport.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+