Více

Analogové vysílání ČT 2 na konci příštího roku na polovině

Počet obyvatel, kteří mohou přijímat ČT 2 analogově, pravděpodobně klesne do konce příštího roku na polovinu. ČTK to dnes řekl šéf projektu Digitalizace České televize (ČT) Pavel Hanuš. Kmitočty dříve zaplněné analogovým vysíláním ČT 2 poslouží rozvoji veřejnoprávního multiplexu se všemi čtyřmi programy ČT.

Pokles analogové ČT 2 odhaduji tak k polovině, to se těžko odhaduje. Ale to ještě neznamená úplné vypnutí, uvedl Hanuš. Podle něj by ČT chtěla do konce příštího roku pokrýt digitálním vysíláním zhruba 70 procent obyvatel ČR. Když to bude 80 procent, budu šťastný, poznamenal.

Náměstek ministra vnitra Zdeněk Zajíček minulý týden v souvislosti s připravovaným návrhem novely vysílacího zákona uvedl, že Česká televize by mohla uvolnit většinu analogových kmitočtů ČT 2 k 8. srpnu 2008, tedy k začátku Letních olympijských her v Pekingu. Pavel Hanuš „olympijský“ termín ale nevidí pro zásadní redukci analogového pokrytí jako reálný a pravděpodobnější je podle něj právě až konec příštího roku.

stul

Hanuš přepokládám, že vypínání analogové ČT 2 přinese řadu problémů, které bude nutné vyřešit. Například překrývání signálu či jeho případná rušení. Vše se také musí konzultovat s provozovateli vysílacích sítí, podotkl šéf projektu Digitalizace ČT.

Zdroj: ČTK

15 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 23. 5. 2007 12:51

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+