Více

Agrofert rok po vstupu do Rádia Impuls inkasoval první desítky milionů korun

UVNITŘ GRAFY – Je to poprvé, co si skupina Andreje Babiše sáhla na peníze z Rádia Impuls, předloňský zisk se rozhodla ponechat nerozdělený.

Za Babiše vzrostl zisk, tržby ale klesly

Půldruhého roku po vstupu skupiny Agrofert vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše (ANO) do nejposlouchanějšího českého Rádia Impuls putovaly první výnosy na účty nového majitele. Z loňského zisku společnosti Londa, která vedle Impulsu provozuje i pražské rádio RockZone 105,9 FM a středovlnnou stanici Český Impuls, si Agrofert rozhodl odebrat takřka 90 procent. Loni, krátce po svém vstupu do Londy, přitom ponechal veškerý zisk firmy nerozdělený. Rádio Impuls a jeho sesterské stanice totiž v roce 2013 vydělaly vůbec nejméně peněz od svého vzniku, „pouhých“ 28,5 milionu korun. Babišova „ozdravná kůra“ ale přinesla Impulsu po dvou letech poklesů výrazný nárůst zisku srovnatelný s rokem 2012. Nejlepší léta má ale Londa za sebou, v rekordním roce 2008 vykázala zisk dokonce 136 milionů korun.

Loňský růst tržeb přišel i přes to, že provozovateli Rádia Impuls pátý rok po sobě klesaly tržby: v roce 2014 se dostaly na druhou nejhorší úroveň od roku 2002. Londa inkasovala 180 milionů korun, polovinu oproti rekordnímu roku 2009, kdy utržila 370 milionů korun. Zlom přišel v době, kdy na Českou republiku dopadla světová ekonomická krize. Od let 2008/9 se ekonomické výsledky nejposlouchanějšího českého rádia, které v té době ovládala německá společnost Eurocast, jenom zhoršovaly. Prodej do rukou Andreje Babiše tedy přišel ve chvíli, kdy se výsledky hospodaření majitele Rádia Impuls dostaly na nejhorší hodnoty za jeho existenci, byť stanice nadále zůstávala v černých číslech a nic nenasvědčovalo tomu, že by se měla propadnout do ztráty.

Jak se dařilo Impulsu před Babišem?

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+