Více

Agentuře ČTK znovu šéfuje Radim Hreha, Rada ČTK se ho pokusila odvolat

Kontroverzní manager Radim Hreha nakonec přece jen nastoupil do České tiskové kanceláře na pozici generálního ředitele. Bývalý ředitel Slovenské televize a někdejší vedoucí sekretariátu generálního ředitele České televize byl původně zvolen do čela ČTK v polovině srpna, ale příslušná rada jeho volbu nedávno zrušila.

PSALI JSME: Radim Hreha, bývalý šéf STV, je novým generálním ředitelem ČTK

Generálním ředitelem ČTK tak měl zůstat Milan Stibral, který agenturu vede od rozdělení federální česko-slovenské agentury ČSTK v roce 1993. Stibral se původně v červnu vzdal funkce a chtěl odejít do důchodu. Rada ČTK jeho rezignaci neuznala a on ji vzal zpět. Funkci generálního ředitele si hodlá ponechat až do roku 2011 kdy mu skončí řádné funkční období.

DALŠÍ INFORMACE: Rada ČTK zrušila zvolení Radima Hrehy za ředitele

Rada ČTK dnes v tajném hlasování Hrehu oficiálně odvolala, uvedly Lidové noviny. Rada ČTK odvolává v tajném hlasování Radima Hrehu z funkce ředitele ČTK, pro odvolání hlasovalo šest, jeden proti, a jmenuje do funkce generálního ředitele Milana Stibrala, šest pro a jeden se zdržel, tlumočila Lidovým novinám rozhodnutí rady její předsedkyně Pavla Valčáková. Důvodem je to, aby nebyla situace nejasná, aby nedošlo k tomu, že by byli vlastně ředitelé dva nakonec, dodala.

Hreha se i přesto nadále považuje za ředitele a bude se kvůli tomu soudit. Jednání Rady ČTK po řádné volbě generálního ředitele je v právním státě bezprecedentní, uvedl Hreha na dotaz Lidových novin.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+