Více

7. května startuje ZDF Kultur a nahradí ZDF Theaterkanal. Co nabídne?

Zněnu v programové strategii oznámila na 7. května německá veřejnoprávní televize ZDF, která nahradí program ZDF Theaterkanal stanicí ZDF Kultur. Server DWDL.de včera přinesl podrobnější informace o tom, na co se mohou jeho diváci těšit. Zájemci z České republiky budou moci program sledovat nekódovaně prostřednictvím satelitu a v příhraničních oblastech také v DVB-T z Německa.

ČTĚTE TAKÉ: Sony Bravia pro rok 2011 podporuje hybridní televizi, ale pouze v Německu

V programovém schématu se objeví například hudební show britské BBC s názvem „Later with Jools“. Ve vysílání dostanou prostor také některé indie kapely. Odehrány budou jak koncerty klasické tak i ty ve verzi Unplugged. Britská tvorba se objeví i v čase po devatenácté hodině, kdy se bude vysílat seriál Seven Ages of Rock. Vlajkovou lodí tohoto program bude prime-timový pořad Marker, kterým budou střídavě provádět Rainer Maria Jilg, Luke Koch, Jo Schuck a Nina Sonnenberg. Patnáctiminutový živě vysílaný pořad se bude věnovat kultuře.

stul

NEPŘEHLÉDNĚTE: Bavorsko postupně přejde na digitální rozhlasový systém DAB+

Plánuje se i společný blok se stanicí 3sat, a to v době od 0:30 do půl sedmé ráno. ZDF Kultur přichystá také reprízy pořadů, a to v době od 7 do 13 hodin. Jak bude vypadat ranní blok, ještě není v programových plánech specifikováno. V čase 13 až 15:30 by se měly objevit některé formáty známé z vlajkové lodi ZDF – Der Bastian, Alle Hunde lieben Theobald a Tegtmeiers Reisen. Na odpoledne jsou pak připraveny tematické bloky – každý den jeden. V pondělí například půjde o jazz, úterý se bude věnovat dramatu a tanci, středa literatuře a filosofii, čtvrtek opeře a pátek dokumentům.

2 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 24. 3. 2011 10:27

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+