Více

Dvě procenta evropských domácností sledují HDTV přes satelit

Šéf divize Telenor Satellite Broadcasting pro střední a východní Evropu Leiv Svenning dnes prezentoval několik údajů o penetraci televizního vysílání ve vysokém rozlišení přes satelit. Podle něj je HDTV klíčovým aspektem, který může v budoucnu motivovat víc lidí k přechodu na satelitní příjem. Družice nabízí velkou kapacitu pro vysílání ve vysokém rozlišení a je též distribuční platformou pro jiné možnosti šíření.

Svenning se zmínil o tom, že dvě procenta všech evropských domácností sledují HDTV přes satelit. „Povědomí o HD příjmu na trhu roste, je to vhodný způsob pro vysílání živých přenosů, dokumentů, i zpravodajství. Satelit je technologie, která může nabídnout špičkovou kvalitu pro vysílání i příjem programů nejen ve vysokém rozlišení,“ uvedl šéf satelitní divize Telenoru pro střední a východní Evropu.

stul

Nyní je v tomto teritoriu přibližně 2,5 milionů individuálních domácností, které sledují programy z pozice 1 st. západně. Dalších pět milionů domácností se k signálu z této družice dostává sekundárně, přes programy šířené v kabelových sítích a IPTV.

Na konferenci Prague Business Breakfast, kde Svenning vystoupil, padla i otázka ohledně nových klíčových klientů Telenoru v této oblasti. Leiv Svenning ale neuvedl žádné bližší informace k tomu, zda se na pozici 1 st. západně objeví nějaký nový významný hráč. V této souvislosti se mluví zejména o satelitní službě UPC Direct, která musí údajně opustit primární pozici Astry na 19,2 st. východně. Provozovatel platformy se však ještě nevyjádřil, zda se přesune na jinou pozici Astry (23,5), nebo zda přejde k některému z konkurenčních poskytovatelů satelitní kapacity.

4 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 20. 5. 2009 13:56

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+