Více

Články související se subjektem Rada pro rozhlasové a televizní vysílání

Chystá se dětský kanál Tuty, VLM vstoupilo do RegionálníTele­vize.cz a další novinky od RRTV

UVNITŘ TEXT – Letošní osmé zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání přineslo hodně novinek, jedna ale v zápise chybí. O licenci pro chystaný zpravodajský kanál Z24 v něm není ani slovo.

Česko-slovenská federální válka pokračuje, operátoři začínají vypínat kanály Wau a Plus

UVNITŘ TEXT DOPISU – JOJ také žádá ukončení vysílání Primy a České televize na slovenském území.

RRTV nabízí volné frekvence ve Zlíně, Velkém Meziříčí, Kolíně a v Peci pod Sněžkou

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vydala na svém letošním šestém zasedání 23 upozornění na porušení zákona a rozhodla o zahájení pěti správních řízení.

Na svém pátém letošním zasedání projednala RRTV hodně bodů, nic zásadního ale nerozhodla

Vysílací Rada rozdala dvě pětitisícové pokuty, udělila licenci regionální televizi z Ústí nad Labem a oficiálně požehnala nedávno spuštěnému videoserveru Film Popular.

O2 TV získala terestrickou licenci, Barrandov souhlas k přejmenování Muziky a Signál vysílač v Táboře

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila také pět pokut od pěti do deseti tisíc korun, mimo jiné kvůli klamavému teleshoppingu. Do března pak mohou zájemci zažádat o pražskou frekvenci 101,6 MHz.

Primu definitivně ovládl podnikatel Ivan Zach a vysílací Radě se nelíbí přeměna stanice Barrandov Muzika

TÝDENNÍ REVIZE – Švédská společnost prodala padesát procent televize Prima konsorciu českých podnikatelů, O2 TV nabízí nové kanály a RRTV zahájila správní řízení s provozovatelem kanálu Barrandov Muzika.

RRTV udělila pokutu TV Regina, zahájila správní řízení s Barrandov Muzika a rozporuje reklamu na Cetelem

Vysílání rádia Hey se nově dočkají posluchači z Třebíče a Jihlavy, rádio Čas začne vysílat v Břeclavi, Hodoníně a v Kyjově.

Americká volební noc? Česká televize zkrátka nebyla připravena na Trumpovo vítězství

Budiž České televizi útěchou, že v tom nebyla sama. Proti Trumpovi se potichu či nahlas vymezovaly prakticky všechny hlavní sdělovací prostředky prvního i druhého světa.

Česká televize se ohradila proti obvinění, že stranila Clintonové, a příští pátek odvysílá přenos z inaugurace Donalda Trumpa

UVNITŘ VIDEO – V pátek 20. ledna nabídne ČT24 svým divákům přímý přenos přísahy a prvního projevu nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa.

TV Regina může přijít o satelitní licenci a neví, proč nevysílá v DVB-T

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájila na posledním zasedání dvě správní řízení s provozovatelem TV Regina.

Nova dostala za propagaci Gliss kur Million Gloss skoro půlmilionovou­ pokutu

Verbální propagace kosmetického přípravku během Ordinace v růžové zahradě ohodnotila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání částkou 450 tisíc korun.

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví, co přesně znamená

Labelling. Mluví se o něm dlouho a fakticky své obsahy označují, tak nějak, všechny televize. Obvyklým způsobem, který nikoho příliš nebolí, je označit hvězdičkou celý obsah od 22. hodiny nahoru.

RRTV: Zabiják Joe za tři sta tisíc a tři nové licence pro rozhlasové vysílání

Dopolední odvysílání filmu Zabiják Joe by mohlo společnost Doneal vyjít na tři sta tisíc korun. RRTV také udělila licence pro vysílání Rádia Kroměříž, Dance Radia v Brně a Hitrádia Orion Morava ve Zlíně.

Vláda má Strategii budoucího TV vysílání v DVB-T2 na pořadu pondělního jednání

Jak jsme vás už informovali, Strategie rozvoje zemského digitálního televizního vysílání byla minulý týden předložena vládě. Nyní je už zřejmé, že se na pořad jednání dostane hned toto pondělí.

Kolik bude vysílacích sítí DVB-T2, LG deklaruje kompatibilitu a Seznam konečně změnil úvodní obrazovku

TÝDENNÍ REVIZE – Představena ale byla i letní programová schémata a ředitel ČT prohlásil, že by o výši TV poplatku měla rozhodovat Rada ČT.

RRTV: ČT vyfasovala 300 tisíc, CET 21 má problémy s Telkou a Smíchovem

Na 11. zasedání bylo projednáno 57 bodů programu, vyhodnoceno 36 stížností, vydáno 13 upozornění na porušení zákona, zahájeno jedno správního řízení a uloženy tři pokuty.

RRTV, 8. zasedání: několik vlastnických změn a dvě licence pro rozhlas

Změny se týkají především společností RadioZET a Českých Radiokomunikací, licence stanic Country Radio a Kiss.

Analýza migrační krize: Komerční stanice častěji tíhly k bulvarizaci té­matu

Členové RRTV se na 7. zasedání rovněž seznámili s analýzami vyhodnocujícími, jakým způsobem vybrané stanice informovaly na přelomu srpna a září 2015 o migrační krizi.

Zpráva o stavu licencí a také o Šlágr TV

RRTV na 7. zasedání projednala 60 bodů programu, vyhodnotila 31 stížností, vydala 41 upozornění na porušení zákona a rozhodla o zahájení jednoho správního řízení.

Antik Telecom získal satelitní licenci pro Česko. Jako Tango Bohemia

Pokud si ale myslíte, že začne vysílat za týden nebo za měsíc, potrvá to déle. Řekl nám to Vlastimil Lakatoš mající na starost zavedení služby u nás. A také prozradil, proč vlastně „Tango“.

RRTV: ohlášené změny u audiovizuálních služeb

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (dále jen „Rada“) na svém 6. zasedání projednala také stav u audiovizuálních služeb typu IPTV/VoD.

RRTV ohlásila stav TV vysílání pro osoby se sluchovým a zrakovým postižením

Stanovené kvóty za rok 2015 nedodržela Česká televize, mj. u ČT Sport, Óčko Gold a Óčko Expres. Na vážkách je to u kanálů Relax a Rebel.

RRTV mapovala stav IPTV/VoD za rok 2015

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) zhodnotila situaci v těchto stále populárnějších službách. Celkem nyní eviduje 146 poskytovatelů.
Prémiový obsah

Reklama a HbbTV: zadavatelům schází legislativa, vysílatelé věří v samoregulaci

Pohled regulátora poskytl předseda RRTV Ivan Krejčí, analýzu legislativních změn sepsal advokát Ondřej Preuss a specialistka Helena Havlíková. Zkušenosti z praxe doplnil broadcaster Leoš Pohl, vývojář Lukáš Hnilička a Michaela Vasilová z Atmedia.

Politické strany musí nanominovat nové kandidáty na uvolněné místo v RRTV

Včerejší schůze Poslanecké sněmovny nezvolila nástupce Jana Kostrhuna. O jeho místo radního velké vysílací Rady se ucházeli Jan Mrzena a Milan Bouška.

RRTV se nelíbí reklama Běleckého mlýna na ČT 1

Říjnové obchodní sdělení Běleckého mlýna na ČT 1 nebylo podle Rady dostatečně označeno a odděleno od vysílaného programu.

Vysílací radu doplní buď Jan Mrzena, nebo Milan Bouška

Třináctého člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání by měli poslanci zvolit v druhém únorovém týdnu. Rozhodovat se bude mezi Janem Mrzenou za lidovce a Milanem Bouškou, kterého nominovala ODS.

V Čechách začne vysílat nová rozhlasová stanice, od RRTV získala tři kmitočty

Dobrou zprávu přinesla vysílací rada také Rádiu Kroměříž. Po stejnojmenném městě na jihu Moravy získala stanice nový kmitočet také ve Zlíně.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vypsala výběrové řízení na vedoucího svého úřadu

Podle služebního zákona, který platí od loňského roku, se musí na všechny vedoucí funkce v úřadech vypsat výběrová řízení, i když byly před přijetím zákona obsazeny.

Color Music Rádio se může nastálo rozšířit z Prahy a Brna i do Karlových Varů

Provozovatel stanice tak naváže na krátkodobé oprávnění k využití kmitočtu 98,6 MHz od Českého telekomunikačního úřadu, které získal na dobu karlovarského filmového festivalu.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+