Více

Oscarová žeň pro Milionáře z chatrče

[Tisková zpráva] Včera v noci byly v Los Angeles už po jedenaosmdesáté rozdány Ceny americké filmové akademie. Slavnostní ceremoniál z Kodak Theatre vtipně moderoval Hugh Jackman.

Zvítězil favorizovaný snímek MILIONÁŘ Z CHATRČE, který z deseti nominací uspěl v osmi kategoriích. Pro diváky, kteří nesledovali náš včerejší přímý přenos, připomínáme, že zkrácený záznam letošního udílení Oscarů uvede program HBO dnes večer ve 21. 55 hodin.

Oscar 2008 – kompletní výsledky

Film
Milionář z chatrče

Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Duel Frost/Nixon
Milk
Předčítač

Režie
Danny Boyle (Milionář z chatrče)

Stephen Daldry (Předčítač)
David Fincher (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
Ron Howard (Duel Frost/Nixon)
Gus van Sant (Milk)

Herec v hlavní roli
Sean Penn (Milk)

Richard Jenkins (Nezvaný host / Návštěvník)
Frank Langella (Duel Frost/Nixon)
Brad Pitt (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
Mickey Rourke (The Wrestler)

Herečka v hlavní roli
Kate Winslet (Předčítač)

Anne Hathaway (Rachel se vdává)
Angelina Jolie (Výměna)
Melissa Leo (Frozen River)
Meryl Streep (Pochyby)

Herec ve vedlejší roli
Heath Ledger (Temný rytíř)

Josh Brolin (Milk)
Robert Downey Jr. (Tropická bouře)
Phillip Seymour Hoffman (Pochyby)
Michael Shannon (Nouzový východ)

Herečka ve vedlejší roli
Penélope Cruz (Vicky Cristina Barcelona)

Amy Adams (Pochyby)
Viola Davis (Pochyby)
Taraji P. Henson (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
Marisa Tomei (The Wrestler)

Původní scénář
Dustin Lance Black (Milk)

Courtney Hunt (Frozen River)
Mike Leigh (Happy-Go-Lucky)
Martin McDonagh (V Bruggách)
Andrew Stanton, Pete Docter, Jim Reardon (VALL-I)

Adaptovaný scénář
Simon Beaufoy (Milionář z chatrče)

Eric Roth, Robin Swicord (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
John Patrick Shanley (Pochyby)
Peter Morgan (Duel Frost/Nixon)
David Hare (Předčítač)

Neanglicky mluvený film
Okuribito (Odjezdy, Japonsko)

Baader Meinhof komplex (Německo)
Mezi zdmi (Francie)
Revanche (Rakousko)
Valčík s Bašírem (Izrael)

Kamera
Anthony Dod Mantle (Milionář z chatrče)

Tom Stern (Výměna)
Claudio Miranda (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
Wally Pfister (Temný rytíř)
Roger Deakins, Chris Menges (Předčítač)

Střih
Chris Dickens (Milionář z chatrče)

Angus Wall, Kirk Baxter (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
Lee Smith (Temný rytíř) Daniel P. Hanley, Mike Hill (Duel Frost/Nixon)
Elliot Graham (Milk)

Výprava
Donald Graham Burt, Victor J. Zolfo (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)

James J. Murakami, Gary Fettis (Výměna)
Nathan Crowley, Peter Lando (Temný rytíř)
Michael Carlin, Rebecca Alleway (Vévodkyně)
Kristi Zea, Debra Schutt (Nouzový východ)

Kostýmy
Michael O'Connor (Vévodkyně)

Catherine Martin (Austrálie)
Jacqueline West (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
Danny Glicker (Milk)
Albert Wolsky (Nouzový východ)

Zvuk
Ian Rapl, Richard Pryke, Resul Pookutty (Milionář z chatrče)

David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce, Mark Weingarten
(Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
Ed Novick, Lora Hirschberg, Gary Rizzo (Temný rytíř)
Tom Myers, Michael Semanick, Ben Burtt (VALL-I)
Chris Jenkins, Frank A. Montano, Petr Forejt (Wanted)

Hudba
A.R. Rahman (Milionář z chatrče)

Alexandre Desplat (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
James Newton Howard (Defiance)
Danny Elfman (Milk)
Thomas Newman (VALL-I)

Píseň
A.R. Rahman, Pulzar „Jai Ho“ (Milionář z chatrče)

A.R. Rahman, M.I.A. „O Saya“ (Milionář z chatrče)
Peter Gabriel, Thomas Newman „Down to Earth“ (VALL-I)

Masky
Greg Cannom (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)

John Caglione Jr., Conor O’Sullivan (Temný rytíř)
Mike Elizalde, Thomas Floutz (Hellboy II: Zlatá armáda)

Střih zvukových efektů
Richard King (Temný rytíř)

Frank E. Eulner, Christopher Boyes (Iron Man)
Tom Sayers (Milionář z chatrče) Ben Burtt, Matthew Wood (VALL-I)
Wylie Stateman (Wanted)

Vizuální efekty
Eric Barba, Steve Pršet, Burt Dalton, Craig Barron (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)

Nick Davis, Chris Corbould, Timothy Weber, Paul J. Franklin (Temný rytíř)
John Nelson, Ben Snow, Daniel Sudick, Shane Mahan (Iron Man)

Animovaný – celovečerní
VALL-I

Bolt – pes pro každý případ
Kung Fu Panda

Dokument – celovečerní
Man on Wire (James Marsh, Simon Chinn)

Betrayal – Nerakhoon (Ellen Kuras, Thavisouk Phrasavath)
Encounters at the End of the World (Werner Herzog, Henry Kaiser)
The Garden (Scott Hamilton Kennedy)
Trouble the Water (Tia Lessin, Carl Deal)

Dokument – krátkometrážní
Smile Pinki (Megan Mylan)

The Conscience of Nhem En (Steven Okazaki)
The Final Inch (Irene Taylor Brodsky, Tom Grant)
The Witness from the Balcony of Room 306 (Adam Pertofsky, Margaret Hyde)

Animovaný – krátkometrážní
La maison en petits cubes (Kunio Katô)

Ubornaya istoriya – lyubovnaya istoriya (Konstantin Bronzit)
Oktapodi (Emud Mokhberi, Thierry Marchand)
Presto (Doug Sweetland)
This Way Up (Alan Smith, Adam Foulkes)

Krátkometrážní – hraný
Spielzeugland (Jochen Alexander Freydank)

Auf der Strecke (Reto Caffi)
Manon sur le bitume (Elizabeth Marre, Olivier Pont)
New Boy (Steph Green, Tamara Anglie)
Grisen (Tivi Magnusson)

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+