Více

Čtvrtý den fotbalového šampionátu v ČT

[Tisková zpráva] Čtvrtý den šampionátu přinesl divákům další tři fotbalová utkání, z nichž pro nás to nejzajímavější bylo utkání mezi týmem České republiky a USA vysílané v přímém přenosu od 17.52 hodin na programu ČT2.

166 minutový přenos, v jehož rámci byl odehrán první zápas české reprezentace a odvysílány vstupy ze studia, vidělo 1 201 000 dospělých diváků, tedy 14,0 %, při podílu 43,70 %. Na samotný zápas české reprezentace (1. a 2. poločas), ve kterém jsme zvítězili 0:3, si k televizním obrazovkám přisedlo 1 453 000 dos­pělých, tj. 17,0 % a 122 000, tj. 10,7 % dětí ve věku 4–14 let. Průměrný podíl na publiku za oba poločasy činil u dospělých 52,46 % a u dětí dokonce 53,99 %.

Oba dva poločasy, hrané mezi osmnáctou a dvacátou hodinou, zaujaly dohromady 24,4 % mužů při podílu 70,39 % a 10,1 % žen, při podílu 33,29 %. Zatímco při první polovině zápasu byly tři čtvrtiny mužů z těch v danou dobu u televizorů (76,38 %), při sledovanosti 22,8 %; v jeho druhé polovině preferovalo fotbal před nabídkou ostatních televizních stanic 65,46 % mužů, při sledovanosti 26,2 %.

Další dva zápasy: Austrálie – Japonsko a Itálie – Ghana si u televizorů našly také své diváky. Fotbalové utkání mezi Austrálií a Japonskem si vzhledem k odpoledním hodinám, kdy bylo vysíláno, získalo méně příznivců, než zápas mezi Itálií a Ghanou zařazený do hlavního vysílacího času. Oba poločasy odpoledního utkání, které bylo nejzajímavější ve svém závěru, zhlédlo 330 000 dospělých, tj. 3,9 %; při podílu 37,76 %. Na obě půle večerního duelu, při kterém byli šťastnější Italové, se dívalo 818 000 dospělých, tedy 9,6 %, při podílu 28,03 %.

Jako u všech fotbalových utkání i v pondělních zápasech čtvrtého dne šampionátu převažovali v publiku jednoznačně muži nad ženami, i když při zápasu našeho týmu si k televizním obrazovkám našlo cestu 4krát více divaček než tomu bylo u předchozích zápasů ostatních celků.