Více

Články v rubrice Televize

Seriál House of Cards se dostane do televize, ČT koupila práva pro všechny čtyři řady

Veřejnoprávní médium z Cannes přiváží i novou řadu historického cyklu V kruhu koruny či pokračování osudů zakladatele luxusního obchodního domu Pan Selfridge.

Provozovatel televize JOJ nechal propadnout licenci pro případný další kanál v Česku

Jednu ze dvou satelitních licencí využil provozovatel JOJky pro novou televizi JOJ Cinema. Ta vysílá filmy posledních několika let a neobsahuje vůbec reklamy.

Do pozemního vysílání míří další televize, „kočičí“ Mňau TV získala licenci

Stanici spouští společnost CE Media proto, že Češi z průzkumů vycházejí jako jedni z největších milovníků domácích zvířat na světě. Podle původních plánů se má stanice objevit v multiplexu 4.

Reportér Filip Horký opouští po více než pěti letech Českou televizi

Horký nastoupil do České televize v únoru 2010 původně jako sportovní a fotbalový reportér a na této pozici vydržel přesně tři roky. Poté se stal redaktorem zpravodajství.

Slovenská TV JOJ nasadila po třech letech nový vizuál, změnila i staniční motto

„Našim cílem bylo co nejvíce zdokonalit spirálu, v rámci jejího používání ji oddělit od starého logotypu a zároveň se zbavit historie grafiky televize Nova,“ uvedl šéf kreativy televize JOJ.
otevírá Samsung

Špatný rok pro majitele Šlágr TV: loni skončil v několikamili­onové ztrátě

Předloni přitom vydavatelství Česká Muzika, které je stoprocentním vlastníkem Šlágr TV, vykázalo zisk šest milionů korun. Na dramatickém propadu se podepsal zejména start druhého televizního kanálu.

TV Barrandov po necelých dvou letech opět změnila logo, sjednotila identifikátory sta­nic

UVNITŘ FOTO – Logo plnoformátové stanice se měnilo naposledy loni v únoru pod tehdejším generálním ředitelem Vladimírem Železný. Jeho dosavadní podoba obsahovala dominantní hvězdu.

V boji o vysílací práva přituhuje, diváci z něj příliš radost nemají

TÝDENNÍ REVIZE – Exkluzivita na fotbalovou Ligu mistrů operátorem O2 tentokrát televizní diváky příliš nepotěšila. Hledání alternativních cest v kabelu a IPTV jim nevyšla.

Zemřel herec Lubomír Lipský. Česká televize, Nova a TV Barrandov mění program

Legendární tvář českých filmů a seriálů zesnula dnes ve věku 92 let. Plnoformátové televize mimořádně zařazují filmy a seriály s Lubomírem Lipským i dokumenty o tomto herci.

Šlágr TV řeší výpadek vysílání, jde pravděpodobně o menší slovenské operátory

Sám majitel a šéf televize Karel Peterka serveru DigiZone.cz řekl, že v tuto chvíli netuší, jak je výpadek vysílání rozsáhlý. Naše redakce ho zastihla během telefonického hovoru při pobytu v Itálii.

Videoarchiv Prima Play zaznamenal rekordní návštěvnost, míří do hybridní televize

Svůj on-line videoarchiv chce Prima spustit v pozemní digitální televizi do konce roku. Aktuálně využívá technologii HbbTV pro komerční sdělení. Svou kampaň tu měl Vodafone.

Kanál The QYOU dostupný ve Skylinku si zajistil téměř dvousetmilionovou investici

„To, co před dvěma lety vypadalo jako zárodek dobrého nápadu, se nyní rozrostlo v globální televizní síť, která je k dispozici milionům diváků,“ uvedl spoluzakladatel stanice G. Scott Paterson.

Kanály Arena Sport 1 a 2 získaly licenci od slovenského regulátora

V minulosti byla jednatelem TV Central nejen Alice Zemanová, která zůstává ve struktuře firmy i nadále, ale i generální ředitel Slovak Sportu Róbert Greguš a jeho syn Lukáš Greguš.

Cartoon Network začal vysílat ve formátu 16:9, ale jen u některých operátorů

Nadále bohužel platí také skutečnost, že Cartoon Network není lokalizován do češtiny. V nabídkách našich operátorů je dostupný pouze v originálním znění, případně maďarštině a rumunštině.

Slovenská Markíza spustí další televizi, získala licenci pro stanici Passion

Podle žádosti mají tvořit 98 procent programy, z toho 92 procent dramatické programy a osm procent zábavné. Zbývající dvě procenta mají připadat na doplňkové vysílání.

Proměna v portfoliu kanálů FilmBox: z FilmBoxu HD je FilmBox Extra HD

„Myšlenka rebrandingu vzešla z řad našich diváků a kabelových, IPTV a satelitních operátorů,“ uvedl při příležitosti oznámené změny Berk Uziyel, výkonný ředitel FilmBox International Ltd.

Placená televize H2 bude vysílat v češtině, o termínu rozhodne zájem operátorů

Stanice H2 vznikla jako odpověď na odklon stanice History od jejího původního zaměření. Jak z názvu kanálu vyplývá, stanice se věnovala historii. V průběhu posledních let už to ale neplatí.

Česká televize shání nového realizátora streamingu jejího vysílání na internetu

iVysílání patří v České republice mezi jednu z nejvýznamnějších služeb nabízejících video na vyžádání. Aktuálně nabízí téměř čtyři tisíce dní videa – filmů, seriálů, dokumentů a dalších pořadů.

Antik zajistí distribuci kanálů pro uprchlíky ze Sýrie a dalších zemí v Nizozemsku

Firma se postará o příjem stanic přímo v regionu, jejich zabezpečenou distribuci do Evropy i technické prostředky – servery, set-top-boxy a chytré (smart) aplikace.

Televizní tipy na neděli: V plném slunci, Wallander, Bathory a Con Air

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Sobotní TV tipy: Příběh kmotra, Americká krása, Thor a Co kdybychom žili společně?

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Satelitní služba Digi TV jede, start její nové podoby se blíží

TÝDENNÍ REVIZE – Provozovatel služby, společnost Digi Czech Republic, nechce nechat nic náhodě. Kvůli zajištění kvality se operátor spojil se Slovak Telekomem.

O pilotní projekt crossmediálního měření se postará agentura TNS Aisa

Komplexní měření videoobsahu na všech obrazovkách a mobilních zařízeních je ambicí ATO pro příští projekt měření sledovanosti televizního vysílání v letech 2018–2022.

Provozovatel Leo TV vytvořil kvůli operátorům speciální erotický double kanál

Méně známým produktem nejznámějšího a největšího vydavatele erotických tiskovin v České republice je tematický kanál Extasy. Na satelitu zatím v nabídce operátorů chybí.

Evropská verze Playboy TV dostupná i v Česku začala vysílat širokoúhle

Fanoušek zábavy pro dospělé už může vybírat na našem trhu z široké nabídky erotických stanic. Mezi těmi nejznámějšími můžeme jmenovat například Hustler nebo Brazzers.
otevírá Samsung

Prima oprášila projekt pátého televizního kanálu, chce se soustředit na zábavu

Televize s pracovním názvem Prima 2 měla původně odstartovat na přelomu prvního a druhého čtvrtletí letošního roku a mělo jít o plnoformátový kanál. Všechno je ale nakonec jinak.

Vadí vám časté reklamní bloky? Na Facebooku se překvapivě zeptal Barrandov

„Chápu, že reklama je nutnost pro přežití televize jako jste vy, ale to, co předvádíte hlavně v prime time, je otřes,“ napsal jako reakci na dotaz televize její rozhořčený divák.

Provozovatel televize Relax obrátil, k původnímu názvu Pohoda se už nevrátí

Po zhruba ročním testovacím režimu užívání přechodného názvu Relax-Pohoda vedení televize konstatovalo, že se vize o budoucím striktním užívání názvu televize Pohoda nepotvrdila.

Návštěvníci webů Primy narazí na novou inzerci, na pozicích pro reklamu bude i video

„Chtěli jsme našim obchodním partnerům nabídnout možnost nakoupit naše online reklamní pozice v rámci programatických systémů, které některému typu klientů vyhovují více,“ uvedla televize.

Vodafone dostal exkluzivitu pro šíření münchen.tv HD, stanice se objeví i na satelitu

„München.tv pokračuje i nadále ve své distribuci prostřednictvím družice a kabelových sítí. Přechod do HD formátu bude v jednotlivých platformách probíhat postupně,“ uvedl provozovatel.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+
Ušetřete