Více

Články v rubrice Televize

Krajské televize: významné médium na okraji zájmu?

Televizní stanice působící v krajích prohlubují svoji spolupráci. Mají společné obchodní zastoupení a jednotně přistupují i k některým ze svých dodavatelů. Plánují přitom plnohodnotný vstup na pole celostátní reklamy.

Nova v terestrickém vysílání nevidí budoucnost, Markíza si vyžádala předběžné opatření

TÝDENNÍ REVIZE – Proti jakému operátorovi je ale namířeno, není stále jasné. Ví se pouze, že jde o operátora kabelového se sídlem v Brně či okolí.

Markíza zveřejnila předběžné opatření. S vygumovanými jmé­ny

A netýká se pouze stanice Markíza. Operátor, proti kterému je opatření vedeno, není jmenován, stejně jako například číslo jednací.

Brněnské studio opět povede Souček

Rada České televize schválila návrh generálního ředitele Petra Dvořáka na jmenování Jana Součka ředitelem Televizního studia Brno (TSB) na další čtyři roky.

Krajské televize začínají měřit sledovanost

Asociace krajských televizí (AKT) podepsala smlouvu s agenturou Median a od 1. července začíná pravidelně měřit sledovanost svých členů. Například i Brno TV.

Rada České televize schválila roční bonus pro Petra Dvořáka

Členové Rady České televize schválili na dnešním zasedání roční bonus generálnímu řediteli. Loni tato odměna přesáhla dva miliony korun.

Panasonic uklidňuje spotřebitele, stávající televizory budou fungovat do roku 2020

AKTUALIZACE – Do konce června by měla expertní skupina ministerstva průmyslu představit strategii rozvoje pozemního digitálního vysílání. Do debaty se rozhodli přispět i výrobci televizorů.

Příslušnost soudu, který vydal předběžné opatření Markízy, je stále nejasná

Některá média uvedla, že rozhodnutí soudu, který na žádost společnosti Markiza-Slovakia zakázal šíření jejích programů na území České republiky, padlo na Slovensku.

Nova připomíná technické pauzy každé první pondělí v měsíci

Kvůli množícím se dotazům k programovému plánu kanálu Nova na pondělí 4. července rozeslalo tiskové oddělení televize vyjádření programového oddělení.

Slováci první, Češi třetí. Krásný „federální“ úspěch

Včera jsme vás informovali o bronzu ze světového klání televizní grafiky pro Českou televizi, dnes přinášíme zprávu o zlatu pro slovenskou veřejnoprávní RTVS.

Předběžné opatření Markízy se zatím dohledat nepodařilo, televize ho komentovat nechce

Redakci serveru DigiZone.cz se i přes celodenní snahu nepodařilo dohledat soud, který měl vydat předběžné opatření zakazující nelegální šíření programových služeb společnosti Markíza-Slovakia na území České republiky.

Česká televize veze bronz ze světového klání televizní grafiky

Česká televize získala dnes v noci v New Yorku na světových cenách Promax bronz v kategorii Interactive Promotion za kampaň pořadu Stardance, kterou realizovala v roce 2015 s využitím vloggerek A cup of style.

Srovnávací studie celoplošných televizí na platformách DVB-S, DVB-C a IPTV

Studie se zabývá výhradně tarify, balíčky a programy jednotlivých společností. Hardware potřebný ke konzumaci služeb bude zmíněn pouze okrajově.

Kolik bude vysílacích sítí DVB-T2, LG deklaruje kompatibilitu a Seznam konečně změnil úvodní obrazovku

TÝDENNÍ REVIZE – Představena ale byla i letní programová schémata a ředitel ČT prohlásil, že by o výši TV poplatku měla rozhodovat Rada ČT.

Poslední zasedání Rady ČT se věnovalo fotbalovému Euro 2016 a také bezpečnosti

Zveřejněn byl zápis z 11. jednání Rady České televize ze dne 8. 6. 2016. Vyplývá z něj mj. doporučení generálnímu řediteli na přijetí zvýšených bezpečnostních opatření.

RRTV: ČT vyfasovala 300 tisíc, CET 21 má problémy s Telkou a Smíchovem

Na 11. zasedání bylo projednáno 57 bodů programu, vyhodnoceno 36 stížností, vydáno 13 upozornění na porušení zákona, zahájeno jedno správního řízení a uloženy tři pokuty.

Petr Dvořák: O výši televizního poplatku by měla rozhodovat Rada ČT

„Dokud budou o financování České televize rozhodovat politici, nikdy nemůžeme mluvit o úplné nezávislosti,“ prohlásil generální ředitel ČT na pondělní debatě v Pardubicích.

Na světě je známka k výročí rozhlasového a televizního vysílání

U příležitosti 90. výročí rozhlasového a 60. výročí televizního vysílání vyjde na Slovensku ve speciální edici 20. června. Poprvé ji doprovodí i kniha.

O klesající sledovanosti amerických blockbusterů podruhé, na paškále zůstává Prima

Jeden z našich čtenářů pokračuje v bitvě argumentů s managementem skupiny FTV Prima. Hlavní otázkou i nadále zůstává, zda opravdu klesá divácký zájem o filmy z americké produkce.

ČT se ohradila proti výzkumu prezentovaného FTV Prima, kontruje vlastním průzkumem

Podle České televize je práce agentury Phoenix, která mimo jiné hodnotila míru pravdivosti televizních zpráv o tzv. uprchlické krizi, dlouhodobě zpochybňována odborníky na výzkum.

Údržbové přestávky, červen: mj. Ostrava, Trutnov, Liberec

Po náročném květnu nastává těsně před klasickým dovolenkovým obdobím trochu uklidnění. Podívejme se, co na nás operátoři pozemních TV a rozhlasových platforem chystají.

Chcete sledovat Seznam na DVB-T? Základem bude Smart TV

AKTUALIZOVÁNO (VIDEO S UKÁZKOU HbbTV): Zatímco ráno jsme se zmiňovali o vstupu na celoplošné DVB-T vysílání Multiplexu 4 a spekulovali o HbbTV, nyní je vše jasnější.
Prémiový obsah

Mňam TV obnoví vlastní produkci pořadů a chystá vstup na slovenský trh

Pál Milkovics, ředitel společnost CE Media, která na českém trhu provozuje kanály Mňam a Mňau TV, představuje aktuální plány nejen těchto dvou televizí, ale i připravované třetí stanice.

Zítra čeká plánovaná údržba Ústí nad Labem. Odstaven bude vysílač Buková hora

Výluka televizního vysílání, která bude bez náhrady, potrvá zítra, tedy 31. května, od 6:00 do 15:00 hod. V menší míře postihne ale také rozhlasové vysílání.

Slovenská veřejnoprávní RTVS a studio Oficina bodují s grafickým konceptem

UVNITŘ VIDEO – Kreativní koncept, který minulý rok odstartoval novou éru kanálů Jednotka a Dvojka, získal „Cenu za komunikačný dizajn 2016“. A nejen ji.

Shrnutí konference Digimedia 2016, kterou můžete zhlédnout i v iVysílání České televize

UVNITŘ ODKAZ – Odbornou konferenci Digimedia 2016, jejíž jedenáctý ročník proběhl tuto středu, přenášela živě na internetu Česká televize. Ta aktuálně zpřístupnila i kompletní záznam všech vystoupení.

ČT prodlouží satelitní vysílání v SD o čtyři měsíce. Chce dát divákům více času

Česká televize hledá cesty, jak odložit přechod z nízkého rozlišení (SD) na rozlišení vysoké (HD). Zaznělo to na včerejší konferenci Digimedia.

Šlágr TV dostala od RRTV pokutu sto tisíc korun za neoprávněné online vysílání

Nejvyšší pokutu si z posledního zasedání RRTV odnesla Šlágr TV, došlo i na akci pivovaru Klášter, výrobce doplňku Geladrink a regionální TV13.

Co udělá DVB-T2 s regionálním televizním vysíláním?

TÝDENNÍ REVIZE – Obavy z přechodu na nový standard zemského digitálního televizního vysílání, severský sportovní kanál ve 4K a Universal Channel.

V RS7 ukončila vysílání Retro Music Television. Uvolňují se 3 Mb/s

Česká hudební stanice ukončila vysílání v pozemní digitální síti poté, co se nedohodla na podmínkách dalšího šíření svého kanálu.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+