Více

Články v rubrice Televize

ČT Sport a ČT 2: Rio 2016 pojede 24 hodin denně, na webu půjde sledovat až deset sportovišť najednou

UVNITŘ VIDEO – V pátek 5. srpna odstartuje Česká televize přímým přenosem slavnostního zahájení LOH 2016 vysílací maratón. Potrvá až do neděle 21. srpna.

Televize od Antik Telecom si rozumí s Apple TV i s Androidem

UVNITŘ GALERIE – Košická telekomunikační firma, která již delší dobu chystá vstup i do Česka, rozšiřuje možnost příjmu svého televizního vysílání o další platformy.
Prémiový obsah

Procházka: do přechodových sítí se komerční stanice v HD nevejdou

Během přechodu na DVB-T2 se většina diváků žádných zásadních novinek nedočká. I Marcel Procházka v rozhovoru uznává, že pro HD vysílání komerčních stanic v přechodových multiplexech nebude místo.

RRTV: Zabiják Joe za tři sta tisíc a tři nové licence pro rozhlasové vysílání

Dopolední odvysílání filmu Zabiják Joe by mohlo společnost Doneal vyjít na tři sta tisíc korun. RRTV také udělila licence pro vysílání Rádia Kroměříž, Dance Radia v Brně a Hitrádia Orion Morava ve Zlíně.

Strategie pro DVB-T2 schválena a oficiální vysvětlení kauzy „Technik na Nově“

TÝDENNÍ REVIZE – Doposud poklidnou první polovinu prázdnin narušilo napínavější projednávání budoucího DVB-T2 a technik, který si „zahrál“ ve filmu Pompeje.

Jaký byl Pražský výběr v režii TV Prima

UVNITŘ GALERIE – Součástí včerejší tiskové konference FTV Prima byl i koncert skupiny Pražský výběr v sestavě Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Vilém Čok, Klaudius Kryšpín a Jiří Hrubeš.
Prémiový obsah

Strategie přechodu na DVB-T2 názorově rozděluje ministerstva, vláda má dnes druhý pokus

Kvůli rozdílným postojům ministerstva kultury se musí rozfázovat novelizace zákona o elektronických komunikacích, která bude pro zavádění DVB-T2 klíčová.

Nova představila novou podobu sponzoringu

Pozornější diváci mohli zaregistrovat inovovanou podobu sponzoringu na TV Nova, která mimo jiné uvádí počet vteřin zbývajících do začátku dalšího pořadu.

Vláda odložila strategii přechodu na DVB-T2, Skylink vypnul frekvenci 12 525 a O2 Sport oslavil první narozeniny

TÝDENNÍ REVIZE – Strategii rozvoje zemského digitálního televizního vysílání by měla vláda projednat ve středu 20. července. Operátor Skylink definitivně vypnul frekvenci 12 525, na které vysílaly kanály České televize, hlavní Prima a Noe TV.

Sázka na e-sporty Primě vychází, spolupracuje s největší světovou ligou počítačových hráčů

UVNITŘ VIDEO – Živý přenos největšího herního turnaje světa ESL One Cologne 2016 sledovalo na webových stránkách a prostřednictvím hybridního vysílání TV Prima necelých sto dvacet tisíc diváků.

O2 Sport oslaví rok. Změnou názvu, loga, novým kanálem i plným přechodem na Full HD

AKTUALIZOVÁNO, 15.7. – Oznámení na dnešní tiskové konferenci jsem pochopil tak, že končí éra překotného vývoje a přichází řád. Vidět to bude i na menu set-top boxu, kde se po zapnutí nejprve objeví vlastní kanály.
Prémiový obsah

Milan Fridrich: Česká televize se soustředí na výrazné počiny pro televizní prime time

Programový ředitel České televize Milan Fridrich zhodnotil pro DigiZone první pololetí letošního roku, vysvětlil systém nákupu licenčních pořadů, přiblížil koprodukční plány s ostatními evropskými veřejnoprávními stanicemi a představil zásady nové programové strategie jednotlivých kanálů.

Karlovarské premiéry, Strategie DVB-T2/HEVC a Popelka jménem Universal Channel

TÝDENNÍ REVIZE – Tento týden vládla především Strategie rozvoje zemského digitálního TV vysílání, likvidace Universal Channel a karlovarské premiéry.

JimJam už vysílá v širokoúhlém formátu

Skupina AMC Networks International Central Europe provedla změny ve formátu a logu své třetí dětské stanice JimJam.

Samsung a Digi CZ nabízejí společnou akci, k nové televizi dostanete sportovní balíček na půl roku

Programový balíček Sport získají diváci na šest měsíců zdarma, pokud si nejpozději do tří měsíců od zakoupení televizoru nebo monitoru s TV tunerem značky Samsung objednají i služby Nové Digi TV.

Milkovics upřesnil podobu plánované třetí stanice, mělo by jít o zpravodajský ka­nál

Provozovatel stanic Mňam a Mňau TV Pál Milkovics představil na setkání s novináři plány ohledně spuštění další stanice s pracovním názvem Z24, tedy Zprávy24.

Spektrum Home od 1. srpna v 16:9, na stejný formát postupně přechází i Jim Jam

Obě stanice, patřící skupině AMC Networks, přecházejí na nový formát postupně. Jim Jam tak v 16:9 už vysílá některé upoutávky a další grafické prvky.

Plánovaná údržba: dnes nově Velký Šenov, zítra Liberec, dále Trutnov

Zatímco dnes bude od 7:00 hod. odstaven televizní vysílač Velký Šenov, zítra totéž potká Liberec (Ještěd) a pozítří Trutnov (Černá hora), a to vždy už od 6:00.

Krajské televize: významné médium na okraji zájmu?

Televizní stanice působící v krajích prohlubují svoji spolupráci. Mají společné obchodní zastoupení a jednotně přistupují i k některým ze svých dodavatelů. Plánují přitom plnohodnotný vstup na pole celostátní reklamy.

Nova v terestrickém vysílání nevidí budoucnost, Markíza si vyžádala předběžné opatření

TÝDENNÍ REVIZE – Proti jakému operátorovi je ale namířeno, není stále jasné. Ví se pouze, že jde o operátora kabelového se sídlem v Brně či okolí.

Markíza zveřejnila předběžné opatření. S vygumovanými jmé­ny

A netýká se pouze stanice Markíza. Operátor, proti kterému je opatření vedeno, není jmenován, stejně jako například číslo jednací.

Brněnské studio opět povede Souček

Rada České televize schválila návrh generálního ředitele Petra Dvořáka na jmenování Jana Součka ředitelem Televizního studia Brno (TSB) na další čtyři roky.

Krajské televize začínají měřit sledovanost

Asociace krajských televizí (AKT) podepsala smlouvu s agenturou Median a od 1. července začíná pravidelně měřit sledovanost svých členů. Například i Brno TV.

Rada České televize schválila roční bonus pro Petra Dvořáka

Členové Rady České televize schválili na dnešním zasedání roční bonus generálnímu řediteli. Loni tato odměna přesáhla dva miliony korun.

Panasonic uklidňuje spotřebitele, stávající televizory budou fungovat do roku 2020

AKTUALIZACE – Do konce června by měla expertní skupina ministerstva průmyslu představit strategii rozvoje pozemního digitálního vysílání. Do debaty se rozhodli přispět i výrobci televizorů.

Příslušnost soudu, který vydal předběžné opatření Markízy, je stále nejasná

Některá média uvedla, že rozhodnutí soudu, který na žádost společnosti Markiza-Slovakia zakázal šíření jejích programů na území České republiky, padlo na Slovensku.

Nova připomíná technické pauzy každé první pondělí v měsíci

Kvůli množícím se dotazům k programovému plánu kanálu Nova na pondělí 4. července rozeslalo tiskové oddělení televize vyjádření programového oddělení.

Slováci první, Češi třetí. Krásný „federální“ úspěch

Včera jsme vás informovali o bronzu ze světového klání televizní grafiky pro Českou televizi, dnes přinášíme zprávu o zlatu pro slovenskou veřejnoprávní RTVS.

Předběžné opatření Markízy se zatím dohledat nepodařilo, televize ho komentovat nechce

Redakci serveru DigiZone.cz se i přes celodenní snahu nepodařilo dohledat soud, který měl vydat předběžné opatření zakazující nelegální šíření programových služeb společnosti Markíza-Slovakia na území České republiky.

Česká televize veze bronz ze světového klání televizní grafiky

Česká televize získala dnes v noci v New Yorku na světových cenách Promax bronz v kategorii Interactive Promotion za kampaň pořadu Stardance, kterou realizovala v roce 2015 s využitím vloggerek A cup of style.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+