Více

Články v rubrice Televize

ČT Sport slaví 10 let. Výročí připomene hodinovým pořadem dnes večer

Sportovní kanál České televize odstartoval vysílání se zahájením zimních olympijských her v Turíně v roce 2006. Dodnes přinesl 730 dní přímých přenosů.

RRTV se nelíbí reklama Běleckého mlýna na ČT 1

Říjnové obchodní sdělení Běleckého mlýna na ČT 1 nebylo podle Rady dostatečně označeno a odděleno od vysílaného programu.

Generální ředitelka Skupiny Barrandov dnes končí. Po vzájemné dohodě

AKTUALIZOVÁNO – Marcela Hrdá opouští k dnešnímu dni pozici generální ředitelky Skupiny Barrandov. Ve vedení komerční televize byla od dubna 2013, kdy střídala Vladimíra Železného.

Blíží se start televize Mňau? Stanice zařadila domácí video

Jak konkrétně bude programové schéma stanice vypadat, je zatím zahaleno tajemstvím. Televize pouze avizovala, že bude zařazovat do vysílání videa pořízená diváky.

Televize Mňau nezklamala, další avizovaný termín startu opět nesplnila

UVNITŘ VIDEO – Mňau TV aktuálně vysílá pouze v multiplexu 4. Její programová pozice se skládá z promo smyčky, kde probíhají z levé na pravou stranu obrazovky koťata.

Prima Zoom oslaví tři roky, zpřehlední schéma a zařadí nové bloky

„Pestré premiérové pásmo v čase od 20.00 do 24.00 a přehlednější systém repríz jsou změny, kterými reagujeme na požadavky diváků,“ konstatoval dramaturg Pavel Němec.

Česká televize představila nové Studio 6, které je připravené pro vysílání v HD

UVNITŘ FOTOGALERIE – Samotné studio se v minulosti proměnilo již několikrát, aktuální proměna je ale nejzásadnější od roku 2009. Dochází také ke zjednodušení scén pro jednotlivé pořady.

21. března skončí stanice HBO Comedy, nahradí ji HBO 3

Změna v portfoliu prémiových kanálů přichází krátce poté, co začátkem tohoto měsíce oznámila americká videopůjčovna Netflix globální expanzi. Dostupná je i v České republice.

Maďarská verze kanálu ID Xtra začala vysílat v češtině

V souvislosti se značkou Discovery se hovoří o vstupu kanálu Discovery Turbo Xtra, který by tak konkuroval zaběhnutým hráčům, jakým je například Auto Motor Sport.

Do Německa expanduje bollywoodská stanice Zee TV, na satelitu bude nekódovaně

Bollywoodská produkce je k dispozici i zájemcům v České republice. Nejsnadnější cestou, jak se k ní dostat, jsou aplikace v chytrých televizorech připojených k internetu.

Zasedání německého parlamentu brzy na satelitu v HD kvalitě? Není to vyloučeno

Parlamentní kanál funguje v Německu od roku 1999. Kromě běžných zasedání nabízí mimo jiné veřejná slyšení, vlastní produkci Spolkového sněmu, panelové diskuse a rozhovory.

Nový šéf Telewizje Polska chce spustit zpravodajský kanál Poland 24 v angličtině

Spuštění stanice Poland 24 chápe nový generální ředitel TVP jako zcela logickou volbu, protože řada dalších zemí už takovouto televizi má.

Na start tematického kanálu Festival připraví diváky série filmových DVD

Stanice Film Europe Ivana Hronce a jeho týmu je pouze jedním z několika distribučních kanálů, prostřednictvím kterého se k divákům může dostat kvalitní tvorba starého kontinentu.

Některé placené kanály začínají upouštět od využívání symbolu HD

Překotný vývoj technologií, který nedokáže obyčejný konzument sledovat, ukazuje, jak mohou být pomyslné nůžky mezi některými provozovateli placených kanálů rozevřené.

Další voda na mlýn nenávistným diskutérům: O2TV dosáhla dvou set tisíc zákazníků

TÝDENNÍ REVIZE – Operátor O2 se v posledních měsících opravdu hodně snaží a na změnách v jeho IPTV službě je to vidět. Pro řadu kritiků ale už bude navždy tou nenávistnou „Kellnerovou sebrankou“.

Televize se nově dostanou k odložené sledovanosti z aktuálního dne

UVNITŘ GRAF – Nový prvek peoplemetrového měření kopíruje trendy posledních let – opožděnou sledovanost prostřednictvím televizních archivů, případně i funkce TimeShift.

Filmový kanál AMC pouští do distribuce svou verzi ve vysokém rozlišení

Na které pořady se mohou diváci AMC HD v nativním vysokém rozlišení těšit? Půjde mimo jiné o čtvrtou řadu seriálu Perníkový táta, druhou řadu Farga nebo novinku Night Manager.

Prima Cool má nový web, nasadí premiérovou řadu seriálu Akta X

„Obsah je od ledna rozšířen o novinky z oblasti popkultury, ale nejen se zaměřením na velké zábavní značky a jejich hvězdy, ale i z hlediska životního stylu geeků a fanoušků,“ prozradila televize.

Výluky televizních vysílačů nás prozatím nečekají, vypnuty budou střední vlny

AKTUALIZOVÁNO Momentálně jde o celodenní plánovanou údržbu vysílače Ostrava, která se dotkne stanic ČRo Dvojka a Rádio Dechovka. Totéž je čeká ještě 21. ledna.
Prémiový obsah

Srovnání placených on-line videoték na českém trhu

Netflix je tady, a i když v hodně omezené podobě, jde o fakt, který se nedá opomenout. Podívejme se proto, jak si stojí v porovnání s ostatními VOD službami dostupnými v České republice.

Ostravské studio České televize slaví 60 let, nabídlo už přes 145 tisíc pořadů

UVNITŘ FOTOGALERIE – Ve skromných podmínkách začalo vysílat na Silvestra roku 1955. Od té doby tu vznikly takové perly, jako jsou Lovy beze zbraní či Divadélko pod věží.

Regionální televize V1 obdržela licenci pro DVB-T na 12 let

RRTV udělila společnosti VČTV, s.r.o. licenci k provozování zemského digitálního televizního vysílání šířeného prostřednictvím vysílačů.

Mariánské Lázně se mohou těšit na novou místní DVB-T stanici TVML

Společnost TVSat multimedia obdržela licenci k provozování místního zemského digitálního televizního vysílání šířeného prostřednictvím vysílačů.

Film Europe spustí tematický kanál Festival, odstartovat by mohl do léta

Satelitní licenci pro novou televizi získala společnost Film Europe na posledním zasedání vysílací rady, a to na dobu dvanácti let. Program bude k dispozici v SD i HD kvalitě.

Veletrh CES událostí číslo jedna, Netflix opět všem vyrazil dech

TÝDENNÍ REVIZE – Vstup Netflixu do České republiky a na Slovensko zatím podstatně kalí skutečnost, že chybí jakákoliv lokalizace. Dočkat se jí máme až v budoucnu.

Odstartovaly Africanews, sesterský kanál zpravodajské televize Euronews

Tým zpravodajského kanálu byl složen z prozatím pětaosmdesáti zaměstnanců patnácti různých národností. V Česku je možné stanici sledovat prostřednictvím mobilních aplikací.

Polská veřejnoprávní televize TVP Regionalna skončila, vrátila se značka TVP 3

Vysílání TVP 3 bude děleno celkem na šestnáct verzí. Spolu s proměnou loga došlo i ke změně vizuálu. Každé regionální studio by divákům mělo nabídnout šestnáct hodin vlastního obsahu.

Mňau TV opět odložila start, vysílání prý zahájí do 25. ledna

Společnost CE Media je v posledním přibližně měsíci mediálně spojována s ekonomickými problémy, které postihly její hlavní televizní projekt, stanici Mňam TV.

Televizní tipy na úterý: Belmondo, Sobota i Sophia Loren

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Televizní tipy na pondělí: Velká vlaková loupež, Století Miroslava Zikmunda a Pupendo

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+
Ušetřete