Více

Články v rubrice Televize

Šlágr TV dostala od RRTV pokutu sto tisíc korun za neoprávněné online vysílání

Nejvyšší pokutu si z posledního zasedání RRTV odnesla Šlágr TV, došlo i na akci pivovaru Klášter, výrobce doplňku Geladrink a regionální TV13.

Co udělá DVB-T2 s regionálním televizním vysíláním?

TÝDENNÍ REVIZE – Obavy z přechodu na nový standard zemského digitálního televizního vysílání, severský sportovní kanál ve 4K a Universal Channel.

V RS7 ukončila vysílání Retro Music Television. Uvolňují se 3 Mb/s

Česká hudební stanice ukončila vysílání v pozemní digitální síti poté, co se nedohodla na podmínkách dalšího šíření svého kanálu.

Společnost MTG World se přejmenovala na Viasat World

Viasat je celosvětově fungující značkou zastřešující 27 dokumentárních, filmových, sportovních a zábavních televizních stanic.

Opravdu klesá sledovanost amerických blockbusterů?

Jeden z našich čtenářů se rozhodl podrobit kritické analýze některé z tezí, které zazněly v rozhovoru s programovým ředitelem FTV Prima Romanem Mrázkem.

O2 kvůli hokeji výrazně posiluje přenosovou kapacitu

Provozovatel českého IPTV vysílaní mající více než 200 tisíc zákazníků oznámil posílení linek směrem k NIX.CZ. Má ale i další zálohu.

RRTV pokutovala Primu i Novu, obě v řádu statisíců

Prima dostala pokutu dvě stě tisíc korun za mrtvolu v seriálu Grimm, Nova by měla zaplatit sto tisíc korun za reklamu na web PokerStars.net.

Váchu vystřídal v roli mluvčího AMC Networks Jan Huk

Mluvčím českého zastoupení kanálů AMC Networks se po odchodu Ondřeje Váchy stal Jan Huk.

TLC v nové kampani vsadilo na emoce a překvapení

Televizní společnost Discovery Networks CEEMEA spustila regionální kampaně na podporu svého hlavního kanálu zaměřeného na ženy.
Prémiový obsah

Roman Mrázek: Na americké filmy kouká stále méně diváků, prioritou je vlastní tvorba

Programový ředitel stanic skupiny Prima netají spokojenost s výsledky jarního schématu. Zároveň ale zmiňuje vyčerpanost některých formátů a dlouhé čekání na skutečnou programovou bombu.

Česká televize sjednotila podobu titulků pro neslyšící. A nejen tu

ČT vysílá skryté titulky již 23 let. Nyní na toto téma zorganizovala i workshop a mimo jiné také zavedla tzv. „stínového mluvčího“.

Údržbové přestávky, květen: mimo jiné Zlín, Brno a Praha

Podívejme se, co na nás operátoři pozemních TV a rozhlasových platforem na měsíc lásky chystají. A nebude toho právě málo.

Televizní komerční jednička Nova nechce pokračovat v modelu platby za DVB-T

TÝDENNÍ REVIZE – S přechodem na DVB-T2 přijdou změny. Nemusí se nám to líbit, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi to jediné, co s tím můžeme dělat.

RRTV, 8. zasedání: několik vlastnických změn a dvě licence pro rozhlas

Změny se týkají především společností RadioZET a Českých Radiokomunikací, licence stanic Country Radio a Kiss.

Slovenská INTV vyráží do světa. Zatím ale opatrně

UVNITŘ GALERIE – Nová zpravodajsko-filmovo-seriálová televize nemá právě malé ambice. Zatím vysílá v DVB-T, ale už je (bude) i na kabelu a satelitu.

Nejpopulárnější příjem placené TV na Slovensku? RÚ to ví

UVNITŘ GRAF – Vyplývá to totiž z údajů, které operátoři poskytují Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb, tedy RÚ.

Vysílání v DVB-T2 začne nejdříve koncem roku. Oslabí průtahy pozemní platformu?

TÝDENNÍ REVIZE – Konference nazvaná Televizní digitalizace 2.0 shrnula sporné body přechodu na DVB-T2 – málo atraktivní nabídku, zvyšující se tlak na bezplatné pozemní vysílání a stále větší zpoždění.

Všechny prezentace z konference Televizní digitalizace 2.0 jsou dostupné online

UVNITŘ FOTOGALERIE – Agentura Taktiq, která spolu s ministerstvem průmyslu a obchodu akci uspořádala, zveřejnila na svém webu prezentace předášejících.

RTVS plánuje po změně poplatků další kanál, nebude jen čistě sportovní

Přinášíme krátký rozhovor s Dominikou Šulkovou z PR oddělení RTVS, reagující na zprávu o změně koncesionářských poplatků.

Přechod na DVB-T2 nabírá zpoždění, někteří aktéři se obávají oslabení pozemní platformy

Pilotní vysílání v novém standardu DVB-T2 by mohlo začít nejdříve letos na podzim. Na konferenci Televizní digitalizace 2.0 to uvedl předseda expertní skupiny ministerstva průmyslu a obchodu Pavel Dvořák.

Česká televize zakoupila v Cannes čtvrtou řadu Sherlocka od BBC

Tři nové seriály z produkce BBC, včetně práv na vysílání čtvrté řady Sherlocka, která se začala natáčet minulé pondělí, získala Česká televize na veletrhu MIPTV ve francouzském Cannes.
Prémiový obsah

Stanislav Mottl: Do pár let bude v HbbTV převažovat programatický nákup reklamy

Reklama v prostředí hybridní televize je zatím stále v plenkách, i tak už ale vznikají platformy, nabízející pokročilé způsoby nákupu nebo plánování.

Analýza migrační krize: Komerční stanice častěji tíhly k bulvarizaci té­matu

Členové RRTV se na 7. zasedání rovněž seznámili s analýzami vyhodnocujícími, jakým způsobem vybrané stanice informovaly na přelomu srpna a září 2015 o migrační krizi.

Zpráva o stavu licencí a také o Šlágr TV

RRTV na 7. zasedání projednala 60 bodů programu, vyhodnotila 31 stížností, vydala 41 upozornění na porušení zákona a rozhodla o zahájení jednoho správního řízení.

Regionalnitele­vize.cz zveřejnila informace o sledovanosti

Stanice oslavila na začátku dubna čtvrté výročí od zahájení vysílání a zároveň první čtvrtletí své účasti v peoplemetrovém měření.

Harmonie TV začala vysílat. Konečně

Stanice fungující v rámci Regionální sítě 4 pro Prahu a okolí přestala vysílat v druhém březnovém týdnu a fungovalo pouze EPG.

Budoucnost lineárního vysílání a novinky u jednotlivých operátorů

TÝDENNÍ REVIZE – Čtvrtý ročník konference TVCON naznačil alternativní možnosti vývoje lineárního televizního vysílání. Poslední slovo ale budou mít diváci.

Apríl na RTVS? Zklamání, které nikdo nečekal

Bičanovský styl, který RTVS nabídla na apríla loni a předloni, se letos nekonal. Místo toho mohli diváci sledovat osmihodinový přenos z maratónského běhu.

Digi CZ a ČT Sport budou spolupracovat při vysílání fotbalového El Clásico

Utkání mezi FC Barcelonou a Realem Madrid uvidí všichni diváci Digi TV v přímém přenosu, ten samý večer se dočkají i diváci ČT Sport.

Klasické televizní vysílání začíná být vážně ohroženo, zachrání ho exkluzivní programy?

Na konferenci TVCON, kterou včera spolupořádala společnost Internet Info, vystoupil se svým příspěvkem i Milan Fridrich, programový ředitel České televize.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+