Ušetřete
Více

Seriál Týdenní revize

Souhrn uplynulého týdne.

Bude příští rok na satelitu ve znamení hybridní televize? Nechme se překvapit

TÝDENNÍ REVIZE – Zatímco satelitní služba Digi TV se pomalu začíná otvírat většímu počtu zákazníků, Skylink už se pomalu a nenápadně připravuje na příchod multimediálních služeb

Dokáže udržet Prima úspěch Vinařů? Konkurence jí vysokou sledovanost nedaruje

TÝDENNÍ REVIZE – Vinaři se stali nejsledovanějším pořadem televize Prima od dob VyVolených. Zdali se i nadále podaří stanici udržet vysoká čísla, ale zatím zůstává ve hvězdách.

Radim Pařízek nastartoval televizní podzim malou ochutnávkou

TÝDENNÍ REVIZE – Rozšíření HD kanálů České televize a ostatních stanic do dalších koutů republiky byly jen malým odvarem toho, co nás čeká během letošního podzimu.

Digi TV překvapila i po exkluzivní Premier League, nabídla kanály v HD kvalitě

TÝDENNÍ REVIZE – Provozovatel satelitní služby Digi TV má šanci s nabídkou prvních HD kanálů uspět, musí však zachovat lidovou politiku vůči svým zákazníkům i potenciálním klientům.

Dva se perou a třetí se směje? V případě Premier League to určitě neplatí

TÝDENNÍ REVIZE – Společnost Slovak Telekom doslova šokovala exkluzivní dohodou s O2 Czech Republic. Kromě klientů Digi TV a O2TV v České republice Premier League nikdo neuvidí.

Trh volně šířených i placených kanálů přináší neustálá překvapení

TÝDENNÍ REVIZE – Člověk až nestačí žasnout, jak se neustále nové a nové kanály snaží získat přízeň u televizních diváků. Zdaleka jim ještě není konec. Další mají přijít na podzim.

České Radiokomunikace i Towercom s jedním majitelem, dají se očekávat změny

TÝDENNÍ REVIZE – O jejich konkrétní podobě je ale ještě předčasné hovořit, což platí i na diskusních fórech o výkřicích, že pozemní vysílání bude díky tomu zpoplatněno.

Slovak Sport je velké lákadlo, přesto nemusí donutit diváky k naladění nové sítě

TÝDENNÍ REVIZE – Zvláště v domech se společnou televizní anténou může být další multiplex problémem. Investice by se tu počítaly v řádu tisíců korun.

Dvakrát nevstoupíš do téže řeky? V případě Slovak Sport TV to, zdá se, neplatí

TÝDENNÍ REVIZE – Generální ředitel slovenského tematického kanálu si opět počíná jak slon v porcelánu. Jednání o distribuci v českém DVB-T vypustil ještě dříve, než bylo třeba.

Nástup technologie DVB-T2 přijde možná dříve, než čekáme. Bude bleskový

TÝDENNÍ REVIZE – Různé testy a experimenty s DVB-T2, ať už ty spuštěné, případně připravované, ukazují na to, že od této technologie se hodně očekává a dost se na ni spěchá.

Česká republika dostala další zemský multiplex, Praha navíc novou televizi

TÝDENNÍ REVIZE – Začátek letních prázdnin rozhodně nelze považovat za poklidný. Kdo si chtěl rozšířit programovou nabídku, musel pro to něco udělat.

TV Barrandov se pokusí o průlom s vlastními seriály, Kateřina Brožová je na roztrhání

TÝDENNÍ REVIZE – Hned dva seriály pro Barrandov točí režisér Tomáš Magnusek. České Radiokomunikace představily Regionální síť 8 a Prima má nové moderátory svých zpráv.

Zamíchá Google Play kartami mezi českými internetovými videotékami?

TÝDENNÍ REVIZE – Rada ČT potvrdila novým šéfem brněnského studia Jana Součka, do RRTV byla zvolena Jana Kasalová a Lucii Borhyovou v Televizních novinách nahradí Kristina Kloubková

Míří česká Digi TV konečně od Rumunů k novému majiteli? Údajný kupec to nekomentuje

TÝDENNÍ REVIZE – Rumunská média přinesla tento týden informaci, že tamní vlastník Digi TV se pravděpodobně v dohledné době úspěšně zbaví své pobočky v České republice

České Radiokomunikace opět po roce a půl „přepřáhly“. Vydrží nový ředitel déle?

TÝDENNÍ REVIZE – Personální změnu ohlásilo i Rádio Impuls, po deseti letech mění programového ředitele. V éteru odstartovala Country no. 1 a UPC testuje HD verze kanálů HBO.

Televize Metropol: Konec jedné nepříliš veselé éry

TÝDENNÍ REVIZE – Obě televize, které dříve provozovala společnost Metropol TV, nakonec nepřežily. Stanice typu Pětky by se ale na českém trhu sakra hodila.

Dočkáme se další plnformátové televize? Otázkou je spíše, zdali je tu pro ni prostor

TÝDENNÍ REVIZE – Čeští miliardáři chtějí podle ekonomického týdeníku Euro vlastní televizi. Trh by si ale zasloužil spíše stanici tematickou. Ideálním příkladem je Food Channel.

Testy Ultra HD jsou tu, (skoro) nikdo je ale nemůže sledovat

TÝDENNÍ REVIZE – Těšili jste se, že si Ultra HD testy pustíte na vaši nové obrazovce s DVB-T2 tunerem? Nepustíte. Na trhu totiž nejsou vhodné televizory, které by to umožňovaly.

Kabelovka legálně kdekoli a kdykoli? Zatím stále pouze zbožné přání

TÝDENNÍ REVIZE – Doposud zatím žádný operátor u nás nepřišel s možností, abychom mohli sledovat televizi na mobilních zařízeních, bez toho, aniž bychom byli jeho klienty.

V boji o zákazníky satelitní televize přituhuje, Digi TV zůstává stále mimo

TÝDENNÍ REVIZE – Ačkoliv se satelitní Digi TV na Slovensku kompletně proměnila, novinky nedávno představil freeSAT a k tomuto kroku se chystá Skylink, česká Digi se roky nemění.

Provozovatelé si čím dál tím víc uvědomují, že bez videa na vyžádání to nepůjde

TÝDENNÍ REVIZE – Další poskytovatel, který začne nabízet plošně video na vyžádání, je společnost Film Europe. Bude fungovat na podobném principu jako služba HBO GO.

Radim Pařízek mužem týdne, ve své digitální síti oznámil hned pět nových televizí

TÝDENNÍ REVIZE – Nejočekávanější stanici je Country no. 1, druhý kanál televize Šlágr, který nabídne to nejlepší jak z české, tak i americké hudební scény.

Evoluce, nebo revoluce? Česká televize v oblasti technologií nezahálí

TÝDENNÍ REVIZE – Plánovaný přechod České televize z SD do HD vysílání na satelitu je skutečně bombastickou zprávou, zas tak překvapivý ale není.

Nova si tento týden udělala reklamu za všechny peníze, bohužel ne příliš pozitivní

TÝDENNÍ REVIZE – Vyřazení Novy Sport z nabídky kabelového operátora UPC, odchod jejího šéfa Marka Kindernaye a odpojení HD verzí stanic Novy. Pro Novu to rozhodně nebyl dobrý týden.

Další personální zemětřesení na Nově? Nic překvapivého

TÝDENNÍ REVIZE – Časté výměny manažerů v komerčních televizích nebývají ničím neobvyklým, takže odchod šéfů marketingu a PR z TV Nova zas tak velkým překvapením nebyl

Nova to pochopila: Virtuálním zpravodajským studiem správná cesta nevede

TÝDENNÍ REVIZE – Nikoliv cestou virtuálních prostor, ale klasickými dekoracemi a moderní obrazovkou střiženou po vzoru zpravodajské televize Sky News se vydala při inovací Televizních novin Nova.

Čekají nás další padající hlavy? Železný, Konrád a další už to „mají za sebou“

TÝDENNÍ REVIZE – Velmi divoký závěr pracovního týdne máme za sebou z pohledu personálních změn. Nejvíce však překvapilo odvolání šéfa TV Barrandov Vladimíra Železného.

Co nabídne Regionální síť 8 Českých Radiokomunikací? Těžko odhadovat

TÝDENNÍ REVIZE – Dominantní poskytovatel vysílacích služeb u nás už má teoretický novou zemskou sítí pokryta všechna krajská města. Pro malé televize tak může být síť velice zajímavá.

„Tóčo“ okolo práv na Gambrinus ligu: vyhraje ten, kdo dá víc

TÝDENNÍ REVIZE – Fotbalová vysílací práva jsou nyní v pomyslných rukou společnosti Pragosport. Gambrinus liga se tak může objevit například na Sport TV nebo třeba Digi Sportu.

TV Barrandov chce ještě zamíchat se sledovaností, má jí pomoci nové schéma

TÝDENNÍ REVIZE – Plnoformátová televize Barrandov vytáhla z pomyslného klobouku trumfy, které by ji měly pomoci k lepším výsledkům. Podaří se jí to?

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+