Více

Seriál Týdenní revize

Souhrn uplynulého týdne.

Start Novy a Markízy International, změny u Skylinku a O2 TV v obchodech

TÝDENNÍ REVIZE – V pondělí zahájily vysílání dva „antikanibalizační“ kanály CET 21, Skylink mění programovou nabídku a službu O2 TV Air M si můžete zakoupit v maloobchodní síti.

Přechod na DVB-T2 dostává reálnější obrysy

TÝDENNÍ REVIZE – Během letošního roku by měly odstartovat dva celoplošné a jeden regionální multiplex ve standartu DVB-T2 a vysílat souběžně s těmi existujícími až do roku 2021, kdy se vypnou ty současné.

Konec dobrý, všechno dobré? Rozhlas povede „muž z lidu“ René Zavoral

TÝDENNÍ REVIZE – Český rozhlas povede člověk, který jeho prostředí dobře zná, protože zde působí už nějakých patnáct let. A to je bezpochyby dobrá zpráva.

Další voda na mlýn nenávistným diskutérům: O2TV dosáhla dvou set tisíc zákazníků

TÝDENNÍ REVIZE – Operátor O2 se v posledních měsících opravdu hodně snaží a na změnách v jeho IPTV službě je to vidět. Pro řadu kritiků ale už bude navždy tou nenávistnou „Kellnerovou sebrankou“.

Veletrh CES událostí číslo jedna, Netflix opět všem vyrazil dech

TÝDENNÍ REVIZE – Vstup Netflixu do České republiky a na Slovensko zatím podstatně kalí skutečnost, že chybí jakákoliv lokalizace. Dočkat se jí máme až v budoucnu.

Situace se opakuje: Pětka, Z1, Public, Active TV a… teď i Mňam TV

TÝDENNÍ REVIZE – Televizní projekty, které začínají vždy velkolepě, a po několika měsících se ukáže, že bublina splaskla. Čeká také televizi Mňam hořký konec?

Vánoce jsou stále ještě před námi, už však víme, co poběží v televizi na jaře

TÝDENNÍ REVIZE – Česká televize svolala před vánočními svátky poslední tiskovou konferenci. Stejně jako loni představila novinářům jarní programové schéma pro příští rok.

Nova International i Markíza International připraveny ke startu

TÝDENNÍ REVIZE – Start nových televizí není zdaleka u konce. Kromě Mňau TV a Primy Comedy Central se blíží i mezinárodní verze Novy a Markízy určené pro sousední trhy.

Pozemní televize má budoucnost zajištěnou, alespoň pro nejbližší roky

TÝDENNÍ REVIZE – Minimálně do roku 2025 se nebude s kmitočtovým rozsahem pro digitální pozemní televizi nic dít. V roce 2023 o dalším postupu rozhodně opět konference WRC.

Prima spustila svou novou televizi, diváci už ale očekávají její další program

TÝDENNÍ REVIZE – Tento týden získala licenci stanice Prima Comedy Central. Společnost MTV Networks by ji měla divákům představit v polovině prosince.

Prima Max vstupuje do českých domácností, pokryje všechny platformy

TÝDENNÍ REVIZE – Novou televizi z rodiny FTV Prima si mohou prozatím naladit diváci na DVB-T anténu. V pozemním vysílání je stejně jako ostatní stanice dostupná zcela zdarma.

Týden ve znamení rádia: nový prozatímní šéf Českého rozhlasu i „Plusko“ na VKV

TÝDENNÍ REVIZE – Uplynulý týden přinesl zajímavé události klíčové zejména pro rozhlasovou scénu. Nešlo přitom pouze o aktuální výsledky Radioprojektu.

Blíží se termín startu Primy Max, zahájení vysílání bude ve velkém stylu

TÝDENNÍ REVIZE – Lepší akvizici, než kterou je Vlk z Wall Street s Leonardem DiCapriem, si Prima pro svůj nový filmový a seriálový kanál asi přát nemohla.

Prima Max má licenci, odstartuje v horizontu několika týdnů

TÝDENNÍ REVIZE – Společnost FTV Prima učinila důležitý krok zahájení vysílání svého nového kanálu. Ten bude zaměřený zejména na filmy a seriály.

Chystané dva kanály Primy přebily plány se spouštěním DVB-T2 v Česku

TÝDENNÍ REVIZE – Nebýt konference Radiokomunikace 2015 a klíčové informace o budoucnosti pozemního vysílání v ČR, dva chystané kanály Primy by byly top událostí týdne.

Rezignací šéfa Českého rozhlasu je „kauza Duhan“ teprve na počátku

TÝDENNÍ REVIZE – Peter Duhan opouští pozici šéfa veřejnoprávního média na vlastní žádost k 3. listopadu. Jak uvedl pro pořad Newsroom ČT 24, termín si prý vybral kvůli vstupu ČRo Plus na VKV.

V boji o vysílací práva přituhuje, diváci z něj příliš radost nemají

TÝDENNÍ REVIZE – Exkluzivita na fotbalovou Ligu mistrů operátorem O2 tentokrát televizní diváky příliš nepotěšila. Hledání alternativních cest v kabelu a IPTV jim nevyšla.

Satelitní služba Digi TV jede, start její nové podoby se blíží

TÝDENNÍ REVIZE – Provozovatel služby, společnost Digi Czech Republic, nechce nechat nic náhodě. Kvůli zajištění kvality se operátor spojil se Slovak Telekomem.

Máte naladěno? Dnes startuje Barrrandov Muzika a Nova Sport 2

TÝDENNÍ REVIZE – Hned dvě nové televize si naplánovaly start na dnešní den. Jednu naladí zájemci i na běžnou anténu, pro druhou se musí poohlédnout v placených službách.

Blíží se start Novy Sport 2, kritikům z diskusních fór zavřela pusu

TÝDENNÍ REVIZE – Po představení programového schématu kanálů Nova Sport 1 a 2 museli i kritici Novy uznat, že tematické stanice Novy rozhodně budou mít svým divákům co nabídnout.

Operátor Skylink je bez HD kanálů Novy, díky bohaté nabídce ho to však neporazí

TÝDENNÍ REVIZE – Bez programů Novy s vysokým rozlišením byl vloni i největší kabelový operátor UPC Česká republika. Jednání byla tehdy dovedena do úspěšného konce po půlroce.

V Česku začala digitalizace rozhlasu, cesta k vypnutí analogu je ale ještě dlouhá

TÝDENNÍ REVIZE – Historickou událost má za sebou tento týden Český rozhlas. Rozhlasový digitál se v Praze ze Žižkova zapínal deset let po startu DVB-T ze stejného vysílače.

Start stanice O2 Sport se blíží, očekávání operátora O2 jsou velká

TÝDENNÍ REVIZE – Program má být atraktivní nejen co do množství fotbalových přenosů, ale i takzvanou multidimenzí, tedy revoluční možností, kdy si divák má možnost vybrat, co chce sledovat.

JOJ Cinema změnila logo, ve sporu s Novou však šlo o víc

TÝDENNÍ REVIZE – Přestože oficiálně šlo ve sporu obou televizí pouze o podobnost log, je jasné, že za celou kauzou obou mediálních skupin je něco víc. Nova Cinema se díky DVB-T ale o svou pozici bát nemusí.

Desetimilionová pokuta? Skylink možná zaskočila, ale problémem rozhodně nebude

TÝDENNÍ REVIZE – Udělení pokuty provozovateli největší satelitní služby může připadat astronomické, je třeba si však uvědomit, že její provozovatel působí hned v několika evropských zemích.

Vyplatí se satelitní Volná telka? Slováci spustili neplacenou televizi z družice

TÝDENNÍ REVIZE – Má ještě cenu provozovat neplacenou satelitní televizi v době, kdy se šíření kanálů ve standardním rozlišení blíží ke konci? I to je jedna z otázek, která vás u Volné telky napadne.

Mňam TV startuje v multiplexu 4, zvýší svůj divácký zásah

TÝDENNÍ REVIZE – Původně pouze čistě kulinářská televize chce diváky oslovit i novými lifestylovými pořady a magazíny. Od září na ni začne moderovat Leoš Mareš.

Studio v Mafře, late night show s Leošem Marešem… Mňam TV už zbývá jen přejmenovat se

TÝDENNÍ REVIZE – Český rozhlas oznámil start svého pražského experimentu DAB, skončila Active TV a videotéka Topfun, start naopak plánuje nová satelitní služba se základními programy zdarma.

Do Česka míří nová televize, JOJ Cinema zahájí vysílání už v pondělí

TÝDENNÍ REVIZE – Filmový kanál provozovatele TV JOJ bude dostupný u vybraných kabelových a satelitních operátorů. Vysílat má v češtině a bez reklam.

Osud terestrické televize v České republice je zpečetěn

TÝDENNÍ REVIZE – Vláda tento týden schválila klíčový dokument, který mimo jiné souhlasí s uvolněním pásma 700 MHz pro potřeby broadbandových služeb.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+
Ušetřete