Více

Seriál Týdenní revize

Souhrn uplynulého týdne.

UPC nabízí zpětné zhlédnutí na sedm dní, O2TV chystá nový kanál a Skylink mění frekvence

TÝDENNÍ REVIZE – Obchodní oddělení Primy představilo plány na omlazení publika, Šlágr TV dostala stotisícovou pokutu od RRTV a jeden z našich čtenářů vyzkoušel zákaznický servis IPTV operátorů.

Co udělá DVB-T2 s regionálním televizním vysíláním?

TÝDENNÍ REVIZE – Obavy z přechodu na nový standard zemského digitálního televizního vysílání, severský sportovní kanál ve 4K a Universal Channel.

Ústup amerických blockbusterů, postoj placených platforem k přechodu na DVB-T2 a hokejové mistrovství

TÝDENNÍ REVIZE – Programový ředitel TV Prima Roman Mrázek slibuje posílení vlastní tvorby, UPC věští další oslabení pozemní platformy a Česká televize zbrojí na mistrovství světa v hokeji.

Změny v rozhlase, novinky u Skylinku a atraktivita online videí

TÝDENNÍ REVIZE – Ve středu prezentoval generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral své nejnovější plány Radě ČRo. Některé z nich přiblížil i ve velkém rozhovoru pro DigiZone.cz.

Televizní komerční jednička Nova nechce pokračovat v modelu platby za DVB-T

TÝDENNÍ REVIZE – S přechodem na DVB-T2 přijdou změny. Nemusí se nám to líbit, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi to jediné, co s tím můžeme dělat.

Vysílání v DVB-T2 začne nejdříve koncem roku. Oslabí průtahy pozemní platformu?

TÝDENNÍ REVIZE – Konference nazvaná Televizní digitalizace 2.0 shrnula sporné body přechodu na DVB-T2 – málo atraktivní nabídku, zvyšující se tlak na bezplatné pozemní vysílání a stále větší zpoždění.

Skylink: Přenést 4K vysílání není problém. Místo deseti HD kanálů ale dostanete jeden v UHD

TÝDENNÍ REVIZE – Skylink chystá VoD a chce ho mít v létě. O2 zase perlí se špičkovým přenosovým vozem. A blíží se další satelitní televize.

Start DVB-T2? Kdo ví, jestli se přechodové multiplexy spustí ještě letos

TÝDENNÍ REVIZE – Kromě přechodu na DVB-T2 se uplynulý týden nesl ve znamení lákání sportovních fanoušků různými vysílacími platformami.

Flix TV předběhl Antik Sat a odstartoval na počátku března

TÝDENNÍ REVIZE – Do Česka vstoupila první z minimálně dvou očekávaných satelitních platforem. Košický Antik Sat ještě vyřizuje formality.

Dva noví satelitní operátoři v Česku, Jan Zika v Americe a nové rádio v Penny Marketu

TÝDENNÍ REVIZE – Během března chce zahájit vysílání satelitní platforma Flix TV, v základní nabídce slibuje patnáct HD kanálů. Ještě v prvním pololetí by měl na český trh vstoupit další operátor Antik Telekom.

Úskalí státní strategie k DVB-T2, novinky u Samsungu a poslechovost rádií

TÝDENNÍ REVIZE – Korejský výrobce elektroniky Samsung představil letošní novinky, Honza Potůček se zamyslel nad strategií státu k zavedení DVB-T2 a rádia se dozvěděla, jak se jim povedlo druhé pololetí loňského roku.

Start Novy a Markízy International, změny u Skylinku a O2 TV v obchodech

TÝDENNÍ REVIZE – V pondělí zahájily vysílání dva „antikanibalizační“ kanály CET 21, Skylink mění programovou nabídku a službu O2 TV Air M si můžete zakoupit v maloobchodní síti.

Přechod na DVB-T2 dostává reálnější obrysy

TÝDENNÍ REVIZE – Během letošního roku by měly odstartovat dva celoplošné a jeden regionální multiplex ve standartu DVB-T2 a vysílat souběžně s těmi existujícími až do roku 2021, kdy se vypnou ty současné.

Konec dobrý, všechno dobré? Rozhlas povede „muž z lidu“ René Zavoral

TÝDENNÍ REVIZE – Český rozhlas povede člověk, který jeho prostředí dobře zná, protože zde působí už nějakých patnáct let. A to je bezpochyby dobrá zpráva.

Další voda na mlýn nenávistným diskutérům: O2TV dosáhla dvou set tisíc zákazníků

TÝDENNÍ REVIZE – Operátor O2 se v posledních měsících opravdu hodně snaží a na změnách v jeho IPTV službě je to vidět. Pro řadu kritiků ale už bude navždy tou nenávistnou „Kellnerovou sebrankou“.

Veletrh CES událostí číslo jedna, Netflix opět všem vyrazil dech

TÝDENNÍ REVIZE – Vstup Netflixu do České republiky a na Slovensko zatím podstatně kalí skutečnost, že chybí jakákoliv lokalizace. Dočkat se jí máme až v budoucnu.

Situace se opakuje: Pětka, Z1, Public, Active TV a… teď i Mňam TV

TÝDENNÍ REVIZE – Televizní projekty, které začínají vždy velkolepě, a po několika měsících se ukáže, že bublina splaskla. Čeká také televizi Mňam hořký konec?

Vánoce jsou stále ještě před námi, už však víme, co poběží v televizi na jaře

TÝDENNÍ REVIZE – Česká televize svolala před vánočními svátky poslední tiskovou konferenci. Stejně jako loni představila novinářům jarní programové schéma pro příští rok.

Nova International i Markíza International připraveny ke startu

TÝDENNÍ REVIZE – Start nových televizí není zdaleka u konce. Kromě Mňau TV a Primy Comedy Central se blíží i mezinárodní verze Novy a Markízy určené pro sousední trhy.

Pozemní televize má budoucnost zajištěnou, alespoň pro nejbližší roky

TÝDENNÍ REVIZE – Minimálně do roku 2025 se nebude s kmitočtovým rozsahem pro digitální pozemní televizi nic dít. V roce 2023 o dalším postupu rozhodně opět konference WRC.

Prima spustila svou novou televizi, diváci už ale očekávají její další program

TÝDENNÍ REVIZE – Tento týden získala licenci stanice Prima Comedy Central. Společnost MTV Networks by ji měla divákům představit v polovině prosince.

Prima Max vstupuje do českých domácností, pokryje všechny platformy

TÝDENNÍ REVIZE – Novou televizi z rodiny FTV Prima si mohou prozatím naladit diváci na DVB-T anténu. V pozemním vysílání je stejně jako ostatní stanice dostupná zcela zdarma.

Týden ve znamení rádia: nový prozatímní šéf Českého rozhlasu i „Plusko“ na VKV

TÝDENNÍ REVIZE – Uplynulý týden přinesl zajímavé události klíčové zejména pro rozhlasovou scénu. Nešlo přitom pouze o aktuální výsledky Radioprojektu.

Blíží se termín startu Primy Max, zahájení vysílání bude ve velkém stylu

TÝDENNÍ REVIZE – Lepší akvizici, než kterou je Vlk z Wall Street s Leonardem DiCapriem, si Prima pro svůj nový filmový a seriálový kanál asi přát nemohla.

Prima Max má licenci, odstartuje v horizontu několika týdnů

TÝDENNÍ REVIZE – Společnost FTV Prima učinila důležitý krok zahájení vysílání svého nového kanálu. Ten bude zaměřený zejména na filmy a seriály.

Chystané dva kanály Primy přebily plány se spouštěním DVB-T2 v Česku

TÝDENNÍ REVIZE – Nebýt konference Radiokomunikace 2015 a klíčové informace o budoucnosti pozemního vysílání v ČR, dva chystané kanály Primy by byly top událostí týdne.

Rezignací šéfa Českého rozhlasu je „kauza Duhan“ teprve na počátku

TÝDENNÍ REVIZE – Peter Duhan opouští pozici šéfa veřejnoprávního média na vlastní žádost k 3. listopadu. Jak uvedl pro pořad Newsroom ČT 24, termín si prý vybral kvůli vstupu ČRo Plus na VKV.

V boji o vysílací práva přituhuje, diváci z něj příliš radost nemají

TÝDENNÍ REVIZE – Exkluzivita na fotbalovou Ligu mistrů operátorem O2 tentokrát televizní diváky příliš nepotěšila. Hledání alternativních cest v kabelu a IPTV jim nevyšla.

Satelitní služba Digi TV jede, start její nové podoby se blíží

TÝDENNÍ REVIZE – Provozovatel služby, společnost Digi Czech Republic, nechce nechat nic náhodě. Kvůli zajištění kvality se operátor spojil se Slovak Telekomem.

Máte naladěno? Dnes startuje Barrrandov Muzika a Nova Sport 2

TÝDENNÍ REVIZE – Hned dvě nové televize si naplánovaly start na dnešní den. Jednu naladí zájemci i na běžnou anténu, pro druhou se musí poohlédnout v placených službách.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+