Více

Seriál Recenze set-top-boxů

Prémiový obsah

LG MS450H: multimediální rekordér se dvěma DVB-T tunery a vestavěným diskem

Okamžitě, jak jsem se letmo seznámil s tímto přijímačem, bylo mi jasné, že vzbudí zaslouženou pozornost. Je celý černý s leštěným povrchem, ve kterém se vidíte jako v zrcadle (také k němu dodávají antistatickou utěrku). Má zakulacené rohy a vepředu i vzadu zkosený vrchní panel. Je vybaven dvěma DVB-T SD/HD tunery, jedním HDD vestavěným uvnitř, druhý můžete vložit do vysouvacího boxu a třetí externí připojíte přes port USB. Podporuje mnoho moderních formátů a disponuje rozsáhlými síťovými službami. Navíc je přiložen bezdrátový LAN adaptér.
Prémiový obsah

Optibox Alligator: combo přijímač DVB-T/-S/-S2 s externím nahráváním na HDD

Satelitní přijímače, které umí zpracovávat signály i v MPEG-4, rychle začínají vítězit nad přijímači s tunery MPEG-2. Na satelitu rychle přibývá stanic v HD rozlišení a nabídka programů je také několikanásobně vyšší. Cenový rozdíl HD přijímačů již není tak velký, tak proč si nedopřát k velkému zobrazovači kvalitní zdroj signálu? Tento linuxový přijímač to umí dobře, navíc ještě disponuje tunerem pro terestrický příjem a podporuje záznam na externí disk přes eSATA rozhraní. Z disku můžete také přehrávat MP3 a prohlížet si JPEG fotografie.
Prémiový obsah

TechniSat AirStar Telestick 2: DVB-T PVR klíčenka na cesty

Pokrytí České republiky i okolních států signálem zemské digitální televize začíná být čím dál hustější, a tak pokud jezdíte s notebookem na cesty a chcete přitom sledovat televizní programy nebo poslouchat rozhlasové stanice, vyplatí se přibalit si například tento recenzovaný přijímač, který vám to umožní. Umí přijímat i zpracovat signál jak ve standardu MPEG-2, tak v MPEG-4/H.264, což nebývá tak obvyklé. Hmotnost přijímače i s příslušenstvím je tak malá, že ani nepocítíte, že vezete něco navíc.
Prémiový obsah

DreamSky DSR-9300 HD PVR: s nahráváním ze satelitu přes USB

Komu by se v dnešní době nelíbilo nahrávat televizní pořady ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) na externí pevný disk přes rozhraní USB? Tento požadavek splňuje malý a šikovný satelitní přijímač DreamSky DSR-9300 HD PVR. Chybělo málo, a obsahoval by i firmware, který by při připojení set-top-boxu na internet umožňoval sharing - stahování dat potřebných pro rozšifrování klíčů ke kódování placených satelitních programů.
Prémiový obsah

Golden Interstar GI-S 508 Twin Tuner PVR: dvoutunerový přijímač s nahráváním

Před nedávnem byl na DigiZone prezentován na první pohled stejný satelitní přijímač Golden Interstar GI-S900CI HD s jedním tunerem. Dnes se podíváme na dvoutunerový Golden Interstar GI-S 508 Twin Tuner PVR. Tento satelitní přijímač slouží ke sledování a nahrávání dvou různých programů i na různých satelitních pozicích. Nahrávat lze na externí USB disk nebo interní SATA disk.
Prémiový obsah

Maximum T-102 FTA MPEG-4: pozemní digitální přijímač HDTV

RECENZE - Digitalizace pozemního televizního vysílání se podle „Technického plánu přechodu“ pomalu přesouvá ze západu naší republiky na východ. Zájem o přijímače pro pozemní příjem digitální televize se s postupujícím signálem přesouvá také. Proto se dnes opět po nějaké době budeme věnovat jednomu z "terestrických" set-top-boxů. Maximum T-102 FTA MPEG-4 potěší ty, co chtějí sledovat programy jak ve standardním, tak vysokém rozlišení obrazu, a požadují malou spotřebu elektrické energie.
Prémiový obsah

Ferguson Ariva 200 HD DVB-S2: HD přijímač s univerzální čtečkou karet a CI slotem

Ferguson Ariva 200 HD je dobře vybavený digitální HDTV satelitní přijímač v černém provedení o velikosti pouhých 260 x 220 x 50mm.(š/hl/v). Je určen pro příjem normy DVB-S2 s podporou MPEG-2, MPEG-4, MPEG-4 AVC/H.264 a funkcí USB PVR, timeshiftem a upscalingem PAL na 720p & 1080i. Je vybaven jednou univerzální čtečkou karet a jedním CI slotem pro dekodér. Podporuje i alternativní software (EMU). Směle může konkurovat i příznivou cenou a zaplňuje tak mezeru mezi obyčejnými a luxusními multimediálními modely.
Prémiový obsah

OpenBox SF-30 LCD: Měřič satelitního signálu s 3,5" TFT LCD zobrazovačem

Digitální satelitní měřič signálů (DVB-S/MPEG-2) OpenBox SF-30 LCD je pokračovatelem starších modelů (SF-10 a SF-20). Oproti nim má rozšířené funkce a větší spolehlivost. Je kompletně přepracován na základě nového procesoru japonské společnosti NEC. Slouží hlavně k přesnému nastavení satelitních antén a lze ho zařadit do střední třídy měřících přístrojů. Neobejde se bez něj žádná servisní firma, která se zabývá instalací satelitních parabol, ale je vhodný i pro běžné laiky.
Prémiový obsah

Topfield TMS SRP-2100 PVR: multimediální satelitní přijímač s HDD a skvělým obrazem

Větší a těžší transportní krabice budí dojem, že v ní najdeme velký přijímač. Set-top-box má ale menší rozměry půdorysu než je obvyklé, výška je pak zase o něco větší (340 x 82 x 258 mm). Našlo se v něm i dost místa pro HDD 500GB. V balení je ještě bezdrátová klávesnice pro hru Battle Tank, propojovací kabely, DO, vysílač s přijímačem pro komunikaci s klávesnicí a manuály. Tento rozhodně dražší přijímač vzbudil u nás i v zahraničí zaslouženou pozornost a píší o něm nejen satelitní servery, ale i významné časopisy jako TELE SATELIT, SATVISON nebo SAT KABEL.
Prémiový obsah

FTE PVR T250: dvoutunerový DVB-T přijímač s nahráváním přes USB

Dvoutunerové přijímače jsou oblíbené z důvodů nezávislého sledování programů na jiném multiplexu než pouze toho, z kterého nahráváme. Tento přijímač větších rozměrů vyniká nejen atraktivním vzhledem, ale i obrazovou kvalitou. Mimo záznamu videa ve formátu TS umožňuje také prohlížení JPEG fotografií, přehrávání MPEG/AVI souborů a přehrává i MP3. Přijímač vykazuje nízkou spotřebou energie. V provozu 18,5W, ve StandBy pouze 1,3W.
Prémiový obsah

HD-BOX 9200 PVR: dvoutunerový linuxový satelitní přijímač

Menší diplomatický kufřík, tak přibližně vyhlíží tento satelitní přijímač s universální čtečkou karet a dvěma CI sloty. Umí vše, co se stává v poslední době standardem. Dva kanály nahráváte, třetí sledujete, případně můžete zapnout i PIP. Podporuje DVB-S/DVB-S2/MPEG-2/MPEG-4, je počítáno s neoficiální podporou, tj. emulací, sdílení. Podpora pluginů mgcamd, newcs, cccamd, atd. Již dnes je možné některé z těchto pluginů použít.
Prémiový obsah

Velký přehled kabelových set-top-boxů na českém trhu (3.)

V předchozím díle našeho seriálu o DVB-C přijímačích jsme si představili další várku digitálních kabelových set-top-boxů. Za celý seriál byla představena zařízení značek AB-COM, Dream multimedia, Ferguson, Opticum, Handan, Technisat a Vantage. Dnešní díl je už poslední, a tak bychom měli uzavřít seriál i jinými přijímači, než jsou jen typické krabičky povalující se u televizoru. Budeme se zabývat např. příjmem kabelové televize pomocí PC, televizními přijímači a také si přiblížíme CA modul Conax CAS7 od firmy Technisat. Předem upozorňujeme, že autor ani server Digizone.cz nenesou odpovědnost za kompatibilitu níže uvedených přijímačů se sítí vašeho kabelového providera.
Prémiový obsah

Humax HDCI-5000: Satelitní HDTV set-top-box pro nenáročné uživatele

Přízvisko v titulku jsem zvolil v recenzi záměrně, protože nový model HDTV set-top-boxu od Humaxu postačí přesně těm, kteří třeba s televizí ve vysokém rozlišení (HDTV) začínají. Nemá žádné doplňky, jako je např. internetový prohlížeč, čtečka apod., ale příliš zde nevyužijete ani USB rozhraní. Set-top-box bohužel ke své škodě není ani PVR ready, tedy neumožňuje ani nahrávání. Na druhou stranu se může pochlubit pěkným grafickým zpracováním menu a poměrně jednoduchým ovládáním.
Prémiový obsah

IceCrypt S1000C: satelitní set-top-box za cenu pozemního

Tento satelitní set-top-box (STB) patří spíše do základní kategorie DVB-S přijímačů. Přijímač se šířkou 26 cm, hloubkou 18 cm a výškou včetně pogumovaných nožiček 5,5 cm splňuje všechny základní možnosti STB ve své třídě. Barva přístroje je standardně černá, přijímači nechybí ani čtečka pro karty k podmíněnému přístupu k zakódovaným programům v systému Cryptoworks. Mimo klasické menu je ve standardní nabídce také hra Trevis.
Prémiový obsah

Velký přehled kabelových set-top-boxů na českém trhu (1.)

V České republice se v poslední době rozšířil trh s přijímači pro digitální kabelové vysílání (DVB-C). K tomuto kroku přispěl i fakt, že se v říjnu loňského roku dostal na trh nový CA modul Conax CAS7. Právě tento modul od firmy Technisat umožní zákazníkům kabelových operátorů vybrat si svůj vlastní DVB-C přijímač. Pro snazší orientaci na trhu jsme se rozhodli připravit velký přehled digitálních přijímačů pro kabelovou televizi. Nyní vám přinášíme první část našeho třídílného seriálu, kde se seznámíte s některými set-top-boxy.
Prémiový obsah

Mascom MC2000CR HDCI: Na první pohled bratr Homecastu, na druhý už ne

Přijímač od společnosti Mascom jsme sice ještě v recenzi neměli, přesto vám při pročítání recenze bude povědomý. Je to tím, že uvnitř může firmwarem připomínat klon set-top-boxu Homecast HS2000 CI. Shodný s ním má také dálkový ovladač. Přesto se něčím liší. Odlišné jsou např. názvy některých parametrů. Přijímač umí dobře česky a je k němu také kvalitní manuál, což se u set-top-boxů ne vždy vidí. Své mínusy má ale pochopitelně také.
Prémiový obsah

AZBox HD Premium, set-top-box pro satelit, DVB-T a kabel

K testu jsem si dnes vybral HDTV satelitní modulový a multimediální přijímač na bázi Linuxu s možností EMU. To po čem už zákazníci dávno volali, je tedy tady. Je to krásná „skládačka“ pro kutily a už v základu je opravdu multimediální. Na rozdíl od svého předchůdce AZBox HD Elite má možnost i sata rozhraní pro interní HDD 2,5" a 3,5". Externí HDD je možné připojit přes USB2, navíc disponuje lan a wifi připojením! Má integrovaný prohlížeč WWW, YouTube, FTP, RSS čtečku. Předností přijímače je rozlišení až do 1080p.
Prémiový obsah

Optibox DVB-T FTA PVR Ready: terestrický set-top-box s nahráváním přes USB

V březnu jsme si na DigiZone.cz představili přijímač Optibox CX PVR Ready. Při pohledu na model FTA PVR Ready, který recenzujeme dnes, byste se mohli domnívat, že jde o naprosto totožný výrobek. Zdání však klame. Zatímco první model je satelitní přijímač, dnes přichází na řadu set-top-box terestrický. Je však pravdou, že vzhledově jsou oba modely naprosto totožné. I výrobek určený pro DVB-T příjem je vybaven funkcí PVR (nahrávání) a za cenu necelých dva tisíce korun je vhodným řešením pro vaši peněženku.
Prémiový obsah

Evolve Mediacorder: Digitál, analog, nahrávání i přehrávání v jednom

Čtenáři se na nás často obraceli s prosbou, zdali by se na DigiZone.cz nemohla objevit recenze na nějaké zařízení, které bude obsahovat nejen televizní tuner, ale také přístroj, který umožní přehrávání některých multimediálních souborů. V tomto článku jim vyhovíme. Díky firmě Abacus Electric se nám dostalo do rukou multimediální centrum Evolve MediaCorder, které tomu vyhovuje. Jak v naší recenzi obstálo? K dokonalosti mu ale nějaký ten krůček ještě chybí.
Prémiový obsah

DST-10CI - transkodér, který převádí DVB-S na DVB-T

Dnes si představíme horkou novinku z Finska. Je to transkodér, který umožní přijímat satelitní programy a distribuovat je do domácího rozvodu STK tak, aby je pak mohl přijímat jakýkoliv set top box DVB-T. Věc je to v současnosti velice potřebná pro pokrytí míst, kde terestrický signál není homogenní nebo nebyl ještě zaveden. Uplatní se i tam, kde potřebujeme rozšířit nabídku v STK o další programy z družic. Tam bude totiž vždy nejpestřejší nabídka programů. Cena transkodéru, kterou uvádím záměrně až na konci recenze, je více než příznivá.
Prémiový obsah

Golden Interstar GI-S900CI HD: satelitní přijímač s nahráváním přes USB2

Tato novinka je další z řady HD satelitních přijímačů přicházející na náš trh, a je prezentována jako vlajková loď značky Golden Interstar. V zahraničí byl tento set-top-box poprvé představen na konci října minulého roku. Přijímač disponuje mnoha zajímavými funkcemi a stal se již vítězem jednoho zahraničního hodnocení. Proto jsme si ho dnes vybrali do testu.
Prémiový obsah

Maximum T-1300 FTA: Pozemní set-top-box pro vysoké rozlišení

Poměrně často se na nás obracejí někteří čtenáři, kteří by rádi vyzkoušeli příjem programů ve vysokém rozlišení, jež jsou šířeny terestricky. Důvod je prostý, i když jde pouze o experiment společnosti Telefónica O2 v několika městech, možnost sledovat zdarma programy v HDTV je poměrně lákadlem. Dnes tedy prochází recenzí set-top-box, který slouží právě k tomuto účelu. Žádné zázraky ale nečekejte - potěší snad jen funkce PVR. Jinak jde o naprosto standardní přijímač.
Prémiový obsah

Octagon SF 918 HD: satelitní přijímač s nahráváním přes eSATA

Situace na trhu se satelitními přijímači je stále pestřejší. Vybrat ale přijímač, který vyhovuje jednotlivému zákazníkovi je čím dál složitější. I výrobci se předhánějí v inovacích a vylepšováním svého software i dlouho potom, co je výrobek uveden do prodeje. Prozíraví výrobci reagují na připomínky uživatelů, které čerpají z diskusí na internetu, která i sami zakládají. Takto postupuje i výrobce přijímače Octagon SF 918 HD.
Prémiový obsah

OPTICUM 7003T plus: set-top-box v normě DVB-T s USB

V dnešní recenzi se podíváme na pokračovaní úspěšné série STB pro pozemní digitál od firmy Opticum s rozhraním USB. Je to výrobek Opticum 7003T plus, který nemá televizní modulátor. Zato umožňuje příjem 8MHz pásma ve VHF části. Tento set-top-box (STB) nepatří mezi hi-end kategorii, ale spíše mezi tzv. low-end třídu pro nejširší diváckou obec. Přijímač se šířkou 22 cm, hloubkou 16 cm a výškou včetně pogumovaných nožiček 4.5 cm splňuje všechny základní možnosti STB ve své třídě. Barva přístroje je černá.
Prémiový obsah

TechniSat HD8-S: export dat z externího disku do PC a práce s programem Mediaport

V této netradiční recenzi na satelitní přijímač TechniSat HD8-S se vám pokusím jednoduchou formou popsat postup od vytvoření nahrávky pomocí tohoto set-top-boxu a připojeného externího harddisku (HDD), přes export této nahrávky do počítače, její následné zpracování na požadovaný formát, až po případné konečné vypálení na konkrétní nosič.
Prémiový obsah

OptiboX CX PVR READY: malý standardní satelitní přijímač s možností nahrávání přes USB

Nový model satelitního přijímače CX PVR READY vyniká elegantním, i když jednoduchým designem, a je celý v černé barvě. Je to digitální MPEG-II přijímač s plně kompatabilní DVB. Potěší uživatele, kteří chtějí od svého satelitního set-top-boxu standardní funkce s možností nahrávání na externí disk za velice lidovou cenu. Ta se pohybuje cca od 1800 do 2200 Kč. Přijímač má zabudovanou čtečkou karet Conax.
Prémiový obsah

Optex ORT 8944-2T: dvoutunerový zemský set-top-box s PVR

Za cenu necelé tři tisíce korun získá majitel tohoto set-top-boxu přijímač se dvěma tunery, který umožňuje nahrávání prostřednictvím USB rozhraní. Přijímač má standardní konektorovou výbavu, možná jen překvapí, že místo S/P DIF výstupu přes optiku je tu klasický cinch konektor. Pokud požadujete set-top-box pro nahrávání se základními funkcemi a přitom mít možnost sledovat i jiný kanál, tento model vám plně postačí.
Prémiový obsah

Opensat 3000CR PVR - satelitní přijímač s nahráváním přes USB

V dnešní recenzi se podíváme na přístroj, který zastupuje novou řadu satelitních přijímačů Opensat, doposud na našem trhu známou především díky modelům X7000 a X7000CI. Výrobky této nové řady nesou označení 3000CR PVR, 3000CRCI PVR, 3500HDMI PVR, 3500CIHDMI PVR a liší se, jak je z názvů patrné, především dodatečným CI slotem, resp. HDMI výstupem. Uživatelsky je na nich zajímavé především nahrávání přes USB a samozřejmostí je bezchybné menu v češtině.
Prémiový obsah

HE@D SD8500 Challenger: Další levný HDTV set-top-box

Předností satelitního HDTV přijímače HE@D je především jeho cena, která byla stanovena bez deseti korun na pět tisíc. Nemá žádnou skvělou výbavu, ale rozhodně potěší jeho jasně svítící modrý displej, který bude vidět, i když bude na přijímač např. zářit slunce. Set-top-box ničím nepřekvapí, ale také jeho majitele nezklame. Najdete tu vše potřebné k základní výbavě. Jako určitá nadstavba stojí za zmínku funkce Quick Find a Filter.
Prémiový obsah

DI-WAY T-2300: Terestrický set-top-box s nenápadným vzhledem

Nový model od firmy DI-WAY, který přichází na český trh tento měsíc, se nijak zvlášť nevymyká z normálu. Překvapením bude zřejmě pro vás skutečnost, že je zde minimum přípojných míst. Vybrat si můžete buďto pouze ze SCART přípojky nebo HDMI rozhraní. DI-WAY však může zaujmout ty, kteří budou chtít levný pozemní přijímač, který umožňuje nahrávání na externí disk nebo flash. Žádnou extra výbavu u něj nečekejte. Jako příslušenství je tu pouze jedna hra a dvě aplikace.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+