Více

Seriál Recenze set-top-boxů

Prémiový obsah

DI-WAYT-1000E: miniaturní terrestrický přijímač MPEG-2

Pokrytí České republiky pozemním digitálním signálem se zvolna posouvá na její východní část, a s tím poptávka po přijímačích umožňující tento příjem klesá, ale zákazníci si kupují nezřídka i druhý přijímač, který mohou využít jak doma na druhý televizor nebo na své chatě. Zvláště malé přijímače za nepatrnou cenu jsou pro tyto účely vhodné. Dnes představím takový malý přijímač „do kapsy“. Je nutné upozornit, že je určen hlavně pro CRT televizory nebo středně velké LCD, protože analogové rozlišení obrazu je pouze v MPEG-2. Spotřeba přijímače je zanedbatelná, ve StandBy cca. 0,5 W a při provozu nepřesáhne 3,5 W.
Prémiový obsah

Amiko SHD-8900 Alien: PVR Full HD linuxový satelitní přijímač se čtečkou Conax

Linuxový satelitní přijímač Amiko SHD-8900 je určen pro příjem v rozlišení HD 1080i; 720p i SD kvalitě 576p; 576i s výstupním rozlišením až 1080p. Podporuje přehrávání značného množství video a audio souborů a několika grafických formátů. Disponuje čtečkou karet Conax. Podporuje alternativní software Enigma 2. Přístroj je velmi malých rozměrů (220 x 46 x 169mm.) s nejnovějším čipem od od firmy STI STi7111, který svým vysokým výkonem (kombinuje demodulace a dekódování funkcí) zajistí nejlepší uživatelský komfort a snižuje navíc i spotřebu energie, která v provozu nepřesáhne 20W, ve Standby je menší než 1 W.
Prémiový obsah

Humax IRHD-5100S: jednotunerový PVR satelitní přijímač, Irdeto ready

Výrobci a dovozci satelitních přijímačů se velice činí, což je dobře, ale tím se pro nás stává těžší srovnat si všechny parametry přijímačů nabízených na našem trhu a jejich chování v provozu. Dnešním vodítkem výběru přijímače byla hlavně jeho certifikace od Skylinku. Tu HD přijímač korejského výrobce Humax IRHD-5100 má. Je vyráběn v černé barvě, s funkcí externího PVR. Navíc umí přehrávat různé video a audiosoubory a zobrazovat obrázky JPEG.
Prémiový obsah

DreamSky NXP256HD: PVR HDTV přijímač s UNI čtečkou a jedním CA slotem

Dnes představíme jednotunerový satelitní přijímač na bázi Linuxu, který je horkou novinkou na našem trhu. DreamSky NXP256HD je elegantní a v pravém slova smyslu multimediální přijímač. Je střední velikosti (296 x 76 x 310 mm). Jeho cena je vzhledem k užitné hodnotě velice výhodná, umožňuje nahrávání na externí úložiště, připojení k síti, podporuje VBI i OSD teletext, vícejazyčné DVB titulky. Je to přijímač, se kterým si navíc vyhrajete a získáte tak další přidané hodnoty.
Prémiový obsah

Homecast HS 3200CIIR : PVR satelitní přijímač s dekodérem Irdeto a Skylink ready

Dnes vám představíme na našem trhu zcela nový HD satelitní přijímač Homecast HS 3200CIIR s licencovanou čtečkou Irdeto, certifikací od satelitní služby Skylink pro dekódovací karty pracující s kódováním Irdeto a jedním CI slotem pro CA modul. Umožňuje nahrávání pořadů ne externí disk. Tento korejský přijímač se vyrábí v barvě stříbrné metalízy s černým okénkem displeje. Rozměry přijímače jsou 135 x 40 x 200mm a hmotnost 1,2kg. Překvapuje vysoce kvalitním obrazem a rozlišením až do 1080p. AKTUALIZOVÁNO 5. BŘEZNA 2012
Prémiový obsah

Opticum X403p: levný HD PVR satelitní přijímač

Opticum x403p je maďarským HD satelitním přijímačem střední třídy v černém provedení s patrně bezkonkurenční cenou na našem trhu. Umožňuje příjem volně vysílaných i kódovaných satelitních programů v normách DVB-S a DVB-S2 včetně komprese MPEG-4/H.264. Prodává se již nějakou dobu a firmware (včetně alternativního) je již optimalizováno, mírně se změnil i vzhled přijímače a je k němu dodáváno nové dálkové ovládání. Disponuje jednou čtečkou karet a jedním slotem pro modul.
Prémiový obsah

AB IPBox 9900HD BB: multimediální HD box s nahráváním a vyměnitelným tunerem

IPBox 9900HD BB je satelitní přijímač od nového slovenského výrobce. Je dodáván s jedním tunerem DVB-S2 s tím, že další volnou pozici můžete osadit přikoupením dalšího tuneru, pokud byste ho vyžadovali. Na výběr jsou tunery DVB-T, DVB-C, nebo ještě jeden DVB-S2. Přijímač běží na bázi operačního systému Linux verzi open source, používá AB Enigmu 2 HD. Funkce přijímače lze dále zdarma rozšířit instalací množství plug-in, čímž zvýšíte jeho užitnou hodnotu. Nahrávat můžete na interní nebo externí média, které si však musíte u tohoto modelu dokoupit.
Prémiový obsah

DI-Way ICE 7000HD: satelitní přijímač pro karty Irdeto PiSYS s PVR funkcí

DI-Way ICE 7000HD je malý HDTV satelitní přijímač střední třídy v černém provedení s integrovaným licencovaným dekodérem systému IRDETO určený pro karty Skylink ICE nebo nejnovějších Skylink Standard HD. Umožňuje nahrávání na externí médium přes USB port včetně podpory časového posunu Timeshift. Přehrává audio soubory MP3 a zobrazuje fotografie JPG. Jeho cena je v této kategorii příznivá.
Prémiový obsah

DI-WAY T-100HD RF: DVB-T přijímač s HD, PVR a dokonce RF modulátorem

DI-WAY T-100HD RF (DI-BOX T-100HD) je malý přijímač pro zemskou digitální televizi v černém provedení s procesorem ALI 3602. Bude vhodný pro zákazníky, kteří mohou přijímat signál v kompresním standardu MPEG 2/MPEG-4 (Nova HD a CT HD v multiplexu 4, který vysílá v Praze, Brně a Ostravě), nebo v pohraničí, kde zachytí zahraniční vysílače (například Polsko) vysílající v tomto standardu. Cena je velmi výhodná.
Prémiový obsah

Ferguson ARIVA@link 200: HD satelitní přijímač s velice zajímavými funkcemi

Ferguson ARIVA@link 200 je jednotunerový satelitní přijímač od polského dodavatele založený na operačním systému Linux ST. Má téměř totožný název jako levnější zlidovělý bratr Ferguson Ariva 200 HD, od kterého se však zásadně liší konstrukcí, koncepcí, rozšířenými funkcemi, a to se samozřejmě projevilo i dvojnásobnou cenou. Přijímač je vybaven dvěma CI sloty pro moduly a jedním pro přístupovou kartu pay-TV. PVR Ready umožní nahrávat na externí pevný disk nebo na USB flash disk včetně Timeshiftu.
Prémiový obsah

Gogen MB 381 Record 500: PVR a velká multimediální kompatibilita

Skoro puristicky působící přístroj vymykající se i rozměrově je od této firmy malým překvapením. Alespoň pro mě, protože trh v této oblasti rozhodně není masový a právě tam Gogen míří nejvíce. Přes zabudovaný set-top box zvládá nahrávat běžné pozemní digitální vysílání, včetně toho v HD (DVB-T), podporuje spoustu formátů k přehrávání a využít navíc můžete nejen obvyklou USB paměť, ale i mechaniku karty SD. Navíc: nahrává na všechno možné, včetně zabudovaného 500 GB disku.
Prémiový obsah

OPTIBOX Zebra: další HDTV přijímač se čtečkou Irdeto a certifikací Skylink

Máme zde další satelitní přijímač OPTIBOX přizpůsobený pro český trh, tentokrát opět pojmenovaný z říše zvířat, a to podle zebry. Je to receiver, který byl certifikován Skylinkem pro karty Skylink Irdeto/ICE a umožňující příjem ve vysílacích normách DVB-S/DVB-S2. Má jeden slot pro vložení přístupové karty a jeden pro CI modul. Přijímač se vyrábí v černém provedení a jeho rozměry jsou 300 x 215 x 62mm. Vzhledem k Integrovanému dekódovacímu systému IRDETO a k funkcím přijímače je jeho cena vcelku příznivá.
Prémiový obsah

Samsung UE40C6900: televizor s kompletní tunerovou výbavou

Na poli televizním Samsung nabízí až neskutečné množství „čehokoliv“. Od více než deseti 3D televizorů, přes přístroje s kabelovými DVB-C tunery, kterou jsou snad všude, až k nějakým patnácti vybaveným tunery satelitními, tedy DVB-S/S2. Tady máte jeden z nich, o kterém jsem se zmiňoval už v souhrnném článku o těchto přístrojích. Nakonec sice v červnu na trh nedorazil, ale v průběhu prázdnin ano, takže se pojďme podívat, jaký, zejména co do satelitních vlastností, vlastně je.
Prémiový obsah

DiZiPiA DS4H-35IRS: HD satelitní přijímač s licencí pro karty Irdeto PI-sys

DiZiPiA DS4H - 35IRS je HDTV satelitní přijímač od korejské firmy DIZIPIA s možností příjmu programů v normách DVB-S a DVB-S2 včetně komprese MPEG-4/H.264. Má vestavěnou licencovanou čtečku přístupových karet IRDETO PI-sys. s certifikátem od Skylinku pro příjem českých a slovenských programů pomocí ICE karty (ICE karty jsou přechodovou verzí, podporující jak systém Irdeto, tak i CryptoWorks). Funkce PVR umožňuje přes USB port nahrávat pořady na externí HDD nebo FlashDisk. Přístroj v pohotovostním stavu odebírá méně než 1 W, v plném provozu méně než 35 W.
Prémiový obsah

EVOLVE Scorpio DT-3010HD: pozemní HD set-top-box s nahráváním

Po delší době zrecenzujeme jeden ze set-top-boxů pro pozemní příjem digitální televize. Je schopen zpracovat i signály ve Full HD rozlišení (1 920 x 1 080 bodů). Kdo bydlí v oblasti terrestrického příjmu ČT HD nebo Novy HD, případně v dosahu zahraničních vysílačů pracujících v tomto formátu, je pro něj tento přijímač výhodnější než přijímače pracující pouze MPEG-2. EVOLVE Scorpio umí samozřejmě nahrávat i přehrávat záznamy z obou formátů z externích disků přes USB port. Zajímavá je i podpora přehrávání dalších formátů: MOV, QuickTime, MP4 a mnoha dalších.
Prémiový obsah

Golden Media UNI-BOX 9080 CRCI HD PVR COMBO: a to není všechno

Proč si kupovat satelitní a terestrické, nebo jiné přijímače každý zvlášť, pokud máme možnost mít dva v jednom? A můžeme zvolit několik kombinací tunerů. Varianty přijímačů totiž umožňují přijímat signály v různých konfiguracích: DVB-S/T, DVB-S/C nebo DVB-T/C. Poslední dvě kombinace budou v prodeji pravděpodobně později. Například přijímač modelu 9060 stejného výrobce disponuje pouze jedním tunerem DVB-S/S2. Golden Media UNI-BOX 9080 CRCI HD PVR COMBO je nová variabilní řada tunerů s klasickým černým designem od německého výrobce Golden Interstar.
Prémiový obsah

mVision HD-300 NET: HD PVR satelitní box s uni čtečkou karet, USB a Ethernetem

Set-top-box mVision HD-300 NET, zcela v černém provedení, je další z řady HD přijímačů MPEG-2, MPEG-4, H.264 plně kompatibilních se satelitními standardy DVB-S/S2, které obohatily náš trh. Umožňuje připojení k Internetu nebo lokální síti přes vysokorychlostní síťové rozhraní Ethernet (podpora CCCamd, Newcamd protokol), které vám umožní sledovat filmy nebo soubory uložené i na vašem PC. Zvládá nahrávání pořadů na externí pevný disk (není součástí balení) nebo paměťovou kartu Memory Stick, podporuje přehrávání formátů MP3, AVI, DivX i JPEG.
Prémiový obsah

ARION AF-5230VHD CI: HD satelitní přijímač Skylink Ready s dekodérem Irdeto

Dá se říci, že tento korejský přijímač je pravděpodobně nejmenší HD přijímač na našem trhu. Jeho velikost je pouze 230 x 195 x 43mm. Je to umožněno tím, že síťový napáječ je umístěn mimo přijímač a připojen pomocí kabelu. Je plně kompatibilní s MPEG-2 a MPEG-4 Part 10 AVC/H264 – HD HP @ L4.0 1920 x 1080i @ 50Hz / DVB-S2. Má vestavěný jeden CA modul Irdeto a jeden CI slot. Umožňuje aktualizaci software přes USB nebo OTA. Jeho hmotnost je pouze 1,5 kg. V úsporném režimu odebírá pouze 1 Watt.
Prémiový obsah

VU+DUO PVR: dvoutunerový HD satelitní přijímač s PVR a Linuxem

Tento přijímač korejského výrobce MAXDIGITAL na bázi Linuxu Open-source (Enigma2) není úplnou novinkou, ale získal si svojí koncepcí a svými možnostmi velice dobré renomé hlavně u satelitních nadšenců a kutilů, takže si zaslouží i naší pozornost. Stal se záhy nedostatkovým zbožím na našem trhu a dá se říci, že již předčil legendární Dreamboxy a to nejen cenou. Umožňuje zabudovat interní pevný disk 3,5“ SATA až do velikosti 2,5TB, nebo připojit externí pevný disk buď přes eSATA, nebo USB.
Prémiový obsah

ALLBOX AL-2500HD CIUSB: satelitní přijímač s PVR a jedním CI slotem

Satelitní přijímač ALLBOX AL-2500HD CIUSB, jehož recenzi vám dnes přinášíme, výrobce nabízí výhradně v černém provedení a je určen jak k příjmu programů ve standardním, tak i vysokém rozlišení obrazu (1920x1080i, 1280x720p, 720x576p, 720x576i). Je opatřen jedním CI slotem pro dekodér karet. Přístroj má USB 2.0 konektor, který umožňuje připojení externího HDD, nebo flash pro nahrávání programů. Disponuje i funkcí Timeshift.
Prémiový obsah

HD BOX SF-9300 PVR: Nadstandardní dvoutunerový linuxový satelitní přijímač

Firma Fortis z demokratické Koreje je výrobcem tohoto recenzovaného dvoutunerového přijímače HD BOX SF-9300 PVR, určeného pro náš trh. V různých zemích se však tento HDTV přijímač prodává pod rozličnými názvy i označením. Jeho levnějšími, ne však horšími bratříčky jsou HD BOX SF-9100 PVR a HD BOX SF-9200 PVR. To, že je ke všem třem přijímačům dodáván společný manuál, je známkou toho, že všechny obsahují v základu stejné funkce a liší se od sebe hlavně svým vnějším vzhledem, hardwarovou výbavou a s vyšší cenou i větším komfortem.
Prémiový obsah

HS2100 CI USB: satelitní HD přijímač s CI a externím PVR přes USB

Velice malý kompaktní HDTV satelitní přijímač korejské firmy Homecast, set-top-box HS2100 CI USB, je dalším ze střední řady této oblíbené značky. Je připraven na nové karty satelitní služby Skylink, protože disponuje zárukou na bezproblémový provoz dekódovacích karet v systému Cryptoworks, v něm Skylink nyní vysílá, i Irdeto, na který tato platforma postupně přejde. Nahrává na externí disky a má podporu DivX ®, XviD, MKV, AVI, JPEG a MP3.
Prémiový obsah

Comag SL90 HD: satelitní HD přijímač s USB a univerzálním CI rozhraním

Satelitní HDTV přijímač střední třídy Comag SL90HD od německého výrobce COMAG Handels AG z Göppingenu je dodáván v černém provedení. Jeho rozměry jsou 285 x 165 x 44 mm a váží pouhých 1,2 kg, což usnadňuje jeho umístění i tam, kde nemáte místa nazbyt, i jeho případné přemisťování při pobytu na chatu, apod. Nahrává na externí úložiště přes USB, umí přehrávat JPG a MP3 soubory.
Prémiový obsah

Opticum HD X100: malý satelitní HD přijímač s CI slotem s nahráváním přes USB

Satelitní přijímač Opticum HD X100 se vyrábí v černém provedení. Je učen k příjmu SD i HD vysílání a je opatřen jedním CI slotem pro dekodér karet. Přístroj má USB 2.0 konektor, který umožňuje připojení HDD, nebo flash pro nahrávání programů. Umožňuje také prohlížení fotografií nebo přehrávání MP3 záznamů. Atraktivnost podtrhuje velice příznivá cena. Spotřeba ve Standby je menší než 1W.
Prémiový obsah

Kaon KCF-B3000 HCO: konečně kabelový HD set-top-box s PVR!

Po mnoha letech jsme se dočkali i u kabelových společností nabídky set-top-boxu, který zvládá zároveň přijímat televizní programy ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) i nahrávání na vestavěný pevný disk. Model Kaon KCF-B3000 HCO od jihokorejského výrobce od dubna nabízí i největší tuzemská kabelová společnost UPC. Existuje i jeho bratříček KCF-B3001 HD PVR, jenž je k dispozici u dalších kabelových operátorů a zájemci jej získají i prostřednictvím kabelového e-shopu společnosti Lica.
Prémiový obsah

Vantage VT-1: rozlišení 1080p, duální tuner, šachta pro HDD a „obrazovka“

Dnes se podíváme na očekávanou novinku od renomované značky VanTage Digital. Vzhledem k množství funkcí tohoto špičkového přijímače půjde spíše o první seznámení s tímto výrobkem, než o recenzi. Přijímač zaujme svým technických designem a barevným 42 x 34 mm velkým OLED-displejem (Organic Light Emitting Diode) na předním panelu, který má několik zajímavých funkcí. Velikost přijímače 430 x 240 x 60 mm dává tušit, že je osazen značným množstvím elektroniky, které vévodí nový procesor STI 7105, 450 MHz.
Prémiový obsah

Showbox HD 5000 Vitamin: Multimediální satelitní HD box s ethernet rozhraním

Tento korejský satelitní přijímač od Winix Incorporation, celý v černém provedení je svým vzhledem spíše nenápadný a bez jakýchkoliv ozdob. Podstatné je však to, co umí. Pracuje v systému MPEG-4 a je DVB-S/S2 kompatibilní. Podporuje rozlišení obrazu až do 1080p. K tomu mu významným způsobem skvěle pomáhá nejnovější čip od firmy STI: STi7111. Disponuje dvěma sloty pro moduly a jedním pro kartu Conax. Nahrávání televizních a rozhlasových pořadů je možné přes port USB. Přehrává také značné množství audio a video souborů (Dvix, Xvid, AVI, MKV…..).
Prémiový obsah

Octagon SF 1008HD Intelligence: Linux a možnost síťového nahrávání

Tento nový linuxový satelitní digitální přijímač je určen pro příjem v kompresních standardech MPEG-2/MPEG-4. Má jednu čtečku karet Conax a dva CI sloty. Umožňuje nahrávat na externí úložiště přes USB (použít můzete SATA disk až do 1TB), ale i pomocí Ethernetu na síťový disk! Přehrává soubory DIVX, obrázky i MP3. Disponuje i funkcí PIP (obraz v obraze), nebo TineShiftem. Rozměry přijímače jsou: 300 x 60 x 230 mm. Spotřeba ve Stand-by je pouze 1W.
Prémiový obsah

Topfield SBP-2010: Satelitní HD box s podporou DivX filmů s titulky

Topfield SBP-2010 je novým satelitním HDTV přijímačem od této korejské firmy. Zaujmout by měl především tím, že přehrává soubory ve formátu DivX, navíc s titulky, které musí mít formáty smi, sub, idx nebo nejčastěji používaný srt. Prohlížení obrázků ve formátu JPG a přehrávání MP3 skladeb je pak už standardem u většiny set-top-boxů. Jeho mínusem může být pro někoho skutečnost, že nemá ethernetový port, takže je odsouzen pouze na komunikaci pomocí jediného USB portu.
Prémiový obsah

SatElita 2000HD: DVB-S2 jednotunerový satelitní přijímač s USB PVR funkcí

Tak zde máme další satelitní přijímač, který se funkcemi i chováním velice podobá oblíbeným set-top-boxům Ferguson Ariva 100/200HD. Mohl by se tak stát jejich vážným konkurentem. Je to další přijímač "HD ready" za cenu SD přijímače a nemá v této cenové kategorii dosud konkurenci. S vhodným softwarem podporuje dekódování CryptoWorks, EMU, sdílecí protokol NewCamd, apod. SatElita 2000HD je určen pro příjem normy DVB-S2 s funkcí USB PVR a timeshiftem, upscalingem PAL na 720p & 1080i.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+