Více

Seriál Recenze set-top-boxů

Prémiový obsah

Johansson 9640KIT: z twin LNB pouze jedním kabelem na dva přijímače

Úsporné a elegantní řešení rozvodu signálů v domácnosti, nebo rodinných domech, které se ještě před několika lety jevilo buď jako drahé, nebo složitěji řešitelné s použitím mnoha komponentů a kabelů se dnes pomocí Multi Band Converteru od belgické firmy Johansson značně zjednodušilo. Požadované frekvence ze satelitních antén sloučíte do jednoho kabelu a na vhodném místě opět plnohodnotně rozdělíte do původní podoby na několik přípojných míst. Před Multi Band Converter lze předřadit například twin DiSEqC multiswitch a rozšířit jeho funkci na sloučení signálů i z více LNB nastavených nezávisle na libovolné satelity.
Prémiový obsah

ZIRCON SHD 007: Skylink a CS Link ready HD satelitní přijímač s Irdetem a PVR

Tento velice slušně vybavený satelitní přijímač střední velikosti (šířka 280 x hloubka 170 x výška 45 mm.) je již na našem trhu několik měsíců. Byl připraven za spolupráce satelitních operátorů Skylink a CS Link. Je přednastaven pro rychlou jednoduchou instalaci transpondérů Skylink a CS Link a je kompatibilní i s freeSAT by UPC Direct (bývalý UPC Direct) s automatickou detekcí DiSEqC. Má jednu vestavěnou čtečku karet Irdeto (CAS3) a disponuje i automatickou aktualizací nových programů na satelitu.
Prémiový obsah

Ferguson Ariva 102MINI: HD satelitní přijímač, UNI čtečka, multimedia

Satelitní přijímače podle posledních trendů výrobců směřují také k miniaturizaci. Ferguson Ariva 102mini je nejnovější i jeden z nejmenších satelitních přijímačů na trhu (rozměry 108 x 69 x 18 mm) s jednou plně funkční univerzální čtečkou karet. Vzhledem k jeho rozměrům jej můžete schovat například za televizi. Umožňuje záznam na USB externí disk včetně funkce TimeShift a také přehrávat hudbu (MP3, OGG, FLAC), video (MKV, AVI, Xvid), a umožňuje prohlížet fotografie (JPEG, BMP). Je velmi energeticky úsporný a vzhledem k napájení 12V lze použít přijímač například v kempu i za použití autobaterie.
Prémiový obsah

Mascom MC 2200HDCI USB + Irdeto CAM: satelitní přijímač s PVR funkcemi

Tento HD satelitní set-top-box disponuje jedním CI vstupem s vloženým CAM dekodérem Skylink Ready Irdeto CI+, který zaručuje bezproblémový příjem při použití karet Skylink ICE, Skylink Irdeto, CS Link Irdeto, T-Mobile a FreeSAT by UPC direct typu ICE našich poskytovatelů. Umožňuje také nahrávání pořadů na externí disk. Vyrábí se v Česku výhradně v černé barvě. Rozměry přijímače jsou 270 x 170 x 50 mm a hmotnost cca 1,5 kg. Má podle subjektivního posouzení vcelku kvalitní obraz s rozlišením až do 1080p. Model MC 2200HDCI PVR má zcela přepracované menu oproti předchozím modelům MC2000 a MC 2600.
Prémiový obsah

ATlink 100 IR: HD satelitní přijímač se čtečkou Skylinku, CS Linku a CI slotem

ATlink 100 IR je satelitní přijímač s integrovanou čtečkou karet Irdeto určený k příjmu českých a slovenských programů. Ve čtečce akceptuje karty Skylink IR, Skylink ICE, T-Mobile a CSLink IR a disponuje i jedním CI slotem pro další dekodér. Proto v kombinaci s různými kartami je ideálním řešením individuálního příjmu televizního signálu. Přijímač má velice malé rozměry: 195 x 40 x145 mm. Disponuje pamětí pro pět tisíc televizních a rozhlasových předvoleb.
Prémiový obsah

Eaget M9: multimediální přehrávač s řadou doplňkových funkcí

Multimediálních přehrávačů se dvěma DVB-T tunery není na domácím trhu právě mnoho. Nevelké řady nedávno rozšířil zajímavý a cenově dostupný model (3469 Kč) s možností zabudování dvou disků přes konektor SATA, jednoho externího, druhého interního, přičemž kapacitu může ještě rozšířit dvojice médií připojitelných přes USB. M9 navíc nabízí přístup na internet, spolupráci s domácí sítí, několik možností jak nahrávat, TimeShift a vytvořit můžete i NAS server a také například stahovat nejrůznější soubory přes torrenty.
Prémiový obsah

Kaon KSF-SA700PIR: jednoduchý a kvalitní satelitní set-top-box

Co do velikosti je tato horká novinka od Kaonu nejmenším stolním přijímačem satelitního vysílání, který dodává na trh. Jeho minimální rozměry jsou dány tím, že síťový napáječ je umístěn mimo přijímač. Set-top-box je vzhledem k napájení 12 V tedy vhodný i například do kamionu nebo karavanu. Má certifikovanou čtečku karet Irdeto a je tedy předurčen pro příjem programů našich hlavních poskytovatelů a nebo dalších volných programů. Umožňuje nahrávání na externí disk se zabezpečením Irdeto Secure Silicon, Dual Mode. Aktualizace softwaru je možná přes OTA, disponuje také výstupem HDMI 1.3a. Plně podporuje kódování MPEG-4/DVB-S2.
Prémiový obsah

HD BOX IRD-8000 HD PVR: multifunkční linuxový satelitní přijímač pro Irdeto

V samém závěru uplynulého roku se zatím v malém počtu kusů dostal do prodeje satelitní HD BOX IRD-8000 HD PVR. Je prvním přijímačem z modelové řady HD Boxů vybavený originální licencovanou čtečkou karet Irdeto. Přijímač lze oproti předešlým modelům bez nutnosti použití zásuvného modulu okamžitě používat s novými kartami Skylink IRDETO/ICE a CS Link IRDETO. Umožňuje instalaci dalších alternativních firmwarů a pluginů stejně jako ostatní modely HD Boxů, které rozšiřují funkčnosti těchto přijímačů. Instalují se přes USB, nebo ze sítě. Na externí disk zvládne nahrávání několika programů současně a disponuje i funkcí TimeShift.
Prémiový obsah

Di-Way T-200HD: Přijímač s MPEG-4 vhodný například pro DVB-T z Polska

Závěr letošního roku je na satelitní novinky, pokud se jedná o přijímače, skoupější, a tak se dnes podíváme po delší době na set-top-box pro příjem pozemní digitální televize. Nedávno skončila oficiálně digitalizace, přestože se ještě pár lokalit do příštího roku zuby nehty udrží v analogu. Pokud tedy ještě nemáte televizní přijímač vybaven DVB-T tunerem, nebo nemáte ještě zajištěn terestrický příjem televize vůbec, je tento přijímač možná určen právě vám. Box uvítají bezpochyby také diváci žijící v příhraničí s Polskem, kde se komprese MPEG-4 používá.
Prémiový obsah

HD-BOX FS-7110 HD PVR: povedený a levný linuxák, s nímž si vyhrajete

HD-BOX FS-7110 HD PVR od korejského výrobce Fortis je nejmenším modelem HD-BOXů prodávaných u nás. Je pátým modelem s procesorem STi 7110, 450MHz. Jeho rozměry jsou pouhých 220 x 43 x 180 mm. Stejně jako jeho předchůdci s operačním systémem Linux, umožňuje tento set-top-box instalaci a konfiguraci různých dostupných pluginů. Přijímač má dvě užitečné služby YouTube a webový prohlížeč, který umožňuje využívat všech výhod internetu na televizní obrazovce.
Prémiový obsah

ZIRKON Starline: satelitní přijímač, který je CS Link i Skylink Ready

Dalším z certifikovaných přijímačů od Skylinku je ZIRKON Starline od výrobce CreNova. Název by měl pravděpodobně evokovat průmyslový diamant. Tak se na něj podíváme. Má vše, co satelitní přijímač má mít, včetně možnosti nahrávání na externí USB disk s možností TimeShiftu, rozlišení až do 1080p, HDMI výstup 1.3, možnost připojení externího čidla. S ním přijímač můžete schovat třeba za televizor. Disponuje dostatečným počtem portů, chybí pouze LAN. Spotřeba energie ve StandBy je menší než 1 W, při plném provozu 32 W.
Prémiový obsah

Topfield SBI-5450: trochu jiný přijímač, než jsme zvyklí

Nový model satelitního přijímače Topfield SBI-5450 vyráběný v černé barvě je podle letáku Topfieldu nástupcem starého modelu SD přijímače TF6000CR, má i stejný design a krátkou prodlevu při přepínání kanálů. Přijímač je speciálně vyroben pro Skylink a CS Link, a proto je vhodný pro příjem českých a slovenských kódovaných programů v novém systému Irdeto PIsys v MPEG-2 a MPEG-4 a volných FTA programů. K tomu je přijímač vybaven jednou vestavěnou čtečkou dekódovacích karet systému Irdeto PIsys. Naladí a uloží i programy vysílané v HD rozlišení, uslyšíte zvukový doprovod, ale obraz samozřejmě neuvidíte.
Prémiový obsah

Vantage VT 800s: Novinka s kartou HD+ předplacenou na 1 rok

Televizní vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) v satelitní normě DVB-S2 je již považováno za standard a množí se jako houby po dešti. I ubývající programy ve standardním (SD) rozlišení se přesouvají do kompresního formátu MPEG-4 místo dosavadního MPEG-2. Je proto na čase konečně vyměnit staré satelitní přijímače za nové. Dnešním tipem na takový satelitní přijímač je zcela nový model roku 2011 Vantage VT 800s, vyrobený s německou precizností, který se zabydluje na našem trhu.
Prémiový obsah

Ferguson Ariva202E: Full HD satelitní přijímač, UNI čtečka a upscaling až do 1080p

Tak zde máme další generaci satelitního přijímače vycházející z legendární Arivy, tentokrát vylepšený model Arivy 200 pod označením Ferguson Ariva 202E. Nový mikroprocesor ALI 3606 (u dřívějších modelů byl používán ALI 3602) umožnil zvýšit rozlišení upscalingem až na Full HD 1080p, zlepšit obraz a kontrast, který je nastavitelný a rozšířit komfort a funkčnost přijímače. Univerzální čtečka karet podporuje všechny české (CRW/ICE/Irdeto) a další karty, navíc CI slot pro CA moduly různých systémů využití tohoto modelu také značně rozšiřují. Prodejní cena tohoto modelu přijímače v porovnání s dřívějšími modely naopak dost výrazně klesla!
Prémiový obsah

Homecast HS 3200IR : PVR satelitní HD přijímač Skylink ready s dekodérem Irdeto

Dnes vám představíme další modifikaci nového HD satelitního přijímače střední třídy Homecast s označením HS 3200IR, který se prodává od konce prvního čtvrtletí tohoto roku. Přijímač je vyráběn s licencovanou čtečkou Irdeto a má certifikací od satelitní služby Skylink. Je tedy vhodný k příjmu všech volných programů (FTA) a s použitím karet podmíněného přístupu i ke kódovaným programům operátorů Skylink nebo CS Link, kteří kódování Irdeto na našem trhu používají. AKTUALIZOVÁNO 5. BŘEZNA 2012
Prémiový obsah

GoSAT GS 7055 Hdi: PVR satelitní přijímač s certifikací Skylinku

GoSAT GS 7055 Hdi je satelitní HDTV přijímač s vestavěným licencovaným dekodérem IRDETO PI-sys, certifikovaný největší českou satelitní službou Skylink (je tedy "Skylink READY"). Přijímač spolupracuje nejen s novou přístupovou kartou Irdeto, ale také s kartou ICE Skylink, Skylink Výměna, Skylink Next a Irdeto CS Link. Staré karty CryptoWorks již nelze v tomto modelu použít. Set-top-box umožňuje také nahrávání na externí USB disky.
Prémiový obsah

STB IceCrypt STC6000HDPVR: Linuxový přijímač DVB-T2/S2/C pro náročné

V dnešní recenzi představujeme HD-PVR linuxový set-top-box, který má mimo LAN RJ-45 také dva sloty podobné menším počítačovým PCI slotům. Do nich lze zasunout dva stejné nebo jiné typy tunerů dle přání zákazníka, a to i v kombinaci s novou televizní pozemní digitální normou DVB-T2 (QAM256), takže je možno vytvořit nejmodernější combo přijímač DVB-T2 + DVB-S2, případně i v kombinaci s DVB-C (na dokončení vývoje tuneru DVB-C2 se v současné době pracuje, zatím je k dispozici DVB-C do QAM256).
Prémiový obsah

Topfield SBI-2060: očekávaná HD satelitní novinka se spárovanou kartou Skylink

Tento jednotunerový satelitní přijímač s vestavěným dekodérem IRDETO PI-sys je velice specifický a vzbudí zcela určitě rozdílné názory o jeho místě na našem trhu. Je totiž zcela prioritně přizpůsoben pro příjem jediné placené satelitní služby - Skylinku. Pracuje tedy pouze s dodávanou spárovanou specifickou kartou Skylink s rozšířeným zabezpečením a žádná jiná karta jiných poskytovatelů, ani Skylinku, vložená do přijímače, vám programy nerozkóduje. Tedy kromě volných (FTA) kanálů, pro které dekódovací karta není nutná.
Prémiový obsah

EVOLVE Blade DualCorder HD: multimediální centrum, internet a DVB-T přijímač

Tento nejnovější terrestrický a multimediální přijímač s integrovaným WiFi je vyráběný v černé barvě a je postaven na procesoru Realtek 1185DD 500 MHz. Má integrovaný duální DVB-T tuner kompatibilní s MPEG-2 i MPEG-4, což umožňuje současně jeden program nahrávat a jiný i z jiného muxu sledovat včetně kombinací SD/HD. EVOLVE Blade DualCorder HD se prodává ve variantách bez, nebo s 1TB, 2TB, 3TB SATA/SATA2 interním pevným diskem! V přijímači je možné instalovat disky 3,5“ bez redukce nebo 2,5“ s redukci, lze využít i SSD disky.
Prémiový obsah

TechniSat DigiCorder ISIO S1: dvoutunerový Full HD přijímač s interním HDD 1TB

TechniSat DigiCorder Isio S1 je zcela nový špičkový výrobek této německé firmy a víceméně náhrada za model HD8S/X. Je zařazen do řady špičkových přístrojů řady PremiumLine a může být proto prodáván pouze u smluvních partnerů této značky. V červnu jsme si na DigiZone.cz představili levnější přijímač této firmy TechniSat Digit ISIO S1, jehož základní vlastnosti jsou totožné. Kromě příjmu SD a HD televizních a také rozhlasových programů umožňuje na bázi IP používat interaktivní služby, jako jsou knihovny nebo video-on-demand (video na vyžádání). Připojením k síti můžete sdílet složky ve vašem počítači.
Prémiový obsah

Mascom MC2600HD IRCI: satelitní set-top-box Skylink Ready s PVR

Dnes vám představíme na našem trhu zcela nový HD satelitní přijímač Mascom MC2600HD IRCI. Disponuje jedním CI slotem pro CA modul a jednou čtečkou karet Irdeto s certifikací od satelitní služby Skylink (Skylink Ready). Umožňuje nahrávání pořadů na externí disk. Tento přijímač vyrobený v České republice je celý v černé barvě. Rozměry přijímače jsou 280 x 60 x 190 mm a hmotnost cca 1,5 kg. Překvapuje vysoce kvalitním obrazem a rozlišením až do 1080p.
Prémiový obsah

Ariva 120 TS Combo: nový základní multimediální model a nástupce Arivy 100E HD

Satelitní HD přijímač Ferguson Ariva 120 Combo je základní model nové řady s možností příjmu kódovaných programů s přístupovou kartou v zabudované univerzální čtečce. Používá osvědčený procesor Ali M3602 (333MHz). Je náhradou za model Ariva 100 HD, jehož výroba skončila. Navíc obsahuje DVB-T tuner pro pozemní příjem televize. Nevím jak to výrobce u svých modelů za tak bezkonkurenční cenu přijímače dokáže, ale universální čtečka karet navíc bez problémů dekóduje karty Cryptoworks T&T, hybridní ICE i nové Irdeto!
Prémiový obsah

Dreamsky 8080 HD TWIN TUNER: PVR, 2x tuner, 2x UNI čtečka karet, 2x CI slot

Dreamsky 8080 HD TWIN TUNER byl na začátku roku na našem trhu horkou novinkou. Je svými funkcemi i strukturou menu, velice podobný přijímačům SatElita 2000HD, nebo Ferguson ARIVA 200 /100. Je také řízen osvědčeným procesorem ALI3602. Podporuje přehrávání multimédií (JPG, JPEG, BMP, MP3, WMA, AAC, OGG) Přijímač jsem získal k testu v polovině února ještě nelokalizovaný do češtiny, se čtečkou Conax, takže karty Cryptoworks byly bez modulu pro tento systém nepoužitelné...
Prémiový obsah

TechniSat Digit ISIO S1: multimedia, internet, HbbTV a řada dalšího

Satelitní přijímač TechniSat Digit ISIO S1 je horká novinka prvního čtvrtletí letošního roku. Viděl jsem jej již na veletrhu IFA 2010 loni v září v Berlíně a vzbudil tam zaslouženou pozornost. Vedle různých multimediálních funkcí a rozsáhlých internetových schopností je tento set-top-box vybaven dvěma integrovanými čtečkami karet Conax (což pro Česko zůstane pravděpodobně nevyužito) a dvěma sloty CI+. Umožňuje příjem televizních, rozhlasových a satelitních programů v SD i nejvyšší HD kvalitě 1080p.
Prémiový obsah

Amiko IRD-7800: PVR Full HD přijímač s pečetí Skylink Ready

Dalším přijímačem, který má za sebou úspěšný test od Skylinku je maďarský Amiko IRD-7800. Tento rozměrem malý (250 x160 x 40mm.) přijímač střední třídy se uplatní u běžného diváka, který nehledá žádné extra funkce navíc, mimo občasné nahrávání a přehrávání některých multimédií, hudby či prezentaci svých obrázků. Přijímač má velmi citlivý tuner a slušně zpracuje i slabší signál. Obsluha přijímače je velice jednoduchá. Spolupráce s kartami podmíněného přístupu je bezproblémová.
Prémiový obsah

HD-BOX FS-9105 PVR: multimediální satelitní PVR přijímač

HD-Box FS-9105 PVR je linuxovým pokračovatelem modelové řady malých satelitních boxů (260 x 180 x 50 mm.) korejského výrobce Fortis. Jeho již klasické černé provedení je oproti dřívějším oblíbeným modelům přijímačů této značky designově modernizováno. Starší osvědčené modely této řady (HDBOX FS-9100, FS-9200, FS-9300) najdeme dodnes v nabídkách prodejců na českém trhu. Novému přijímači přibyly i některé nové multimediální funkce: Youtube, Web prohlížeč (nutno však použít USB Flash s nahranou pluginou). Podporuje WiFi s USB stickem (flash).
Prémiový obsah

Topfield SBP-2070: satelitní PVR HD se dvěma pozicemi CI pro moduly CAM

Svůj nový satelitní přijímač Topfield SBP-2070 si přinesete domů ve velké krabici, která velikostí připomíná spíše kufr včetně držadla na přenášení. Není se ale co divit, tento přijímač je totiž svojí velikostí pěkný macek (430 x 270 x 60 mm). Jeho šířka odpovídá velikostí některým Hi-Fi zařízením, a tak nenápadně zapadne do vaší domácí sestavy. Přijímač je vyráběn v černém provedení a působí velice elegantním dojmem. Maximální spotřeba přijímače je 35W, ve StandBy do 1W, napájení 90 - 250V~, 50/60Hz.
Prémiový obsah

PCTV Nano Stick T2 290e: První USB klíčenka u nás určená pro DVB-T2

Zájemci o digitální terestrickou televizi ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) už mohou v Praze vyzkoušet test systému DVB-T2. Problém je v tom, že k němu potřebují speciální zařízení - přijímač - které tento standard umí zpracovat, a to nemusí být zrovna v České republice jednoduché sehnat. Společnost PCTV Systems je první svého druhu u nás, která tuto možnost divákům přináší v podobě USB klíčenky do notebooku. Místo toho, abyste si tedy objednávali zařízení problematicky například z některého britského e-shopu, stačí navštívit některý z našich internetových obchodů. My jsme pro vás tuto klíčenku zrecenzovali.
Prémiový obsah

Ferguson Ariva 200 Combo: PVR satelitní a terestrický přijímač

Ariva 200 Combo je HD satelitní a terestrický přijímač střední třídy vyráběný v černém provedení s důvěrně známým designem. Ten se včetně dálkového ovládání víceméně shoduje se satelitním přijímačem Ariva 200, který zde byl recenzován v říjnu roku 2009 a vzbudil tehdy opravdu mimořádnou pozornost včetně jeho prodejů. Tento přijímač má však přidanou funkci v příjmu terestrického vysílání a je navíc oproti Ariva 200 o téměř 1000 Kč levnější ve srovnání s dobou, kdy byl tehdy uveden na náš trh (dnes se rozdíl v ceně mezi oběma pohybuje kolem 400 Kč). Řadí se velikostí pouhých 260 x 220 x 50mm.(š/hl/v) k malým.
Prémiový obsah

Vantage VT-600S CI+: dvoutunerový PVR HD přijímač s Conaxem a rozhraním CI+

Vantage VT-600C je twin tuner box DVB-S/DVB-S2 s možností nahrávání na externí pevný disk od německého výrobce Vantage. Při hlasováních v Německu získal známky 1,1 až 1,8, což jsou známky nadstandardní a je to téměř nejvyšší ocenění, které lze v anketách od uživatelů a odborníků získat. Vantage VT-600S je vyráběn v černém provedení a dodává se i ve verzi C (kabel), která se však do ČR nedováží. Design přijímače je dobře známý z předchozích modelů Vantage.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+