Ušetřete
Více

Seriál Recenze set-top-boxů

Showbox S-700 Platinum: Nabitý elegán v černém

Satelitní a terestrický set-top-box Showbox S-700 Premium je kvalitním přijímačem pro toho, kdo chce od svého receiveru maximum, ale oželí možnost příjmu programů ve vysokém rozlišení obrazu. U tak nabitého přijímače je možná škoda, že nemá ethernetové rozhraní pro připojení k internetu. Potěší vás tu ale celá řada dalších věcí, především velmi podrobné nastavení pro hledání kanálů. Jen několikrát během testu se stalo, že zazlobila karta v modulu a Showbox neotevřel programy kódované v systému CryptoWorks. Přijímač má také téměř bezproblémovou češtinu. Grafické zpracování připomíná linuxovou Enigmu.

Allbox - MINI: pozemní digitální televize přes SCART

Na terestrický set-top-box Allbox - MINI jsem byl velmi zvědav, protože se mi dostal do rukou tak trochu omylem, a to místo satelitního přijímače. Když už jsem ho ale měl k dispozici, řekl jsem si, proč ho nevyzkoušet? Velmi malé rozměry ve mně vyvolávaly poměrně obavy, zda zvládne kvalitě příjem digitální televize. Moje předpojatost vůči tomuto výrobku se pak potvrdila poměrně jako opodstatněná, protože receiver měl problémy se zpracováním i některých místních signálů. A tak jeho hlavním plusem zůstala především jeho velikost.

Optibox 7750 HD CICX: zajímavý design, rychlé vyhledávání i Ethernet

O novinkovém satelitním set-top-boxu Optibox 7750 byste asi na internetu sháněli informace stěží. Pod tímto označením ho seženete pouze v některých kamenných a internetových obchodech. Setkáte se spíše se značkou Octagon, konkrétně modelem 918 HD, který je jeho klonem. Přijímač působí moderním dojmem. Na internetu má dobrou softwarovou podporu a má i jednu zajímavou funkci, která je skrytá v kombinaci pod červeným tlačítkem. Pokud použijete ale oficiální firmware, Optibox toho moc neumí.

Openbox X-820CI: spíše průměrný satelitní set-top-box

Průměrný set-top-box, který nijak nevyčnívá a v této cenové kategorii spadá spíše k podprůměrným. Mezi pozitiva můžeme zahrnout např. téměř univerzální čtečku dekódovacích karet nebo rychlý pohyb mezi přepínanými kanály a bezproblémový přechod mezi kódovanými a nekódovanými. Ač u některých kanálů (např. Česká televize) byla čeština bezproblémová, jinde (JimJam, Filmbox) obsahovala chyby. Stránky teletextu nejsou ukládány do paměti a jejich prohlížení tak trvá poměrně dlouho.

Comag SL 50/1CI PVR: levný set-top-box připravený k nahrávání

Ač působí nenápadně, tak v sobě nový model od firmy Comag skrývá pro běžného uživatele poměrně širokou škálu možností. Hlavní výhodou přijímače, který stojí pouhé dva a půl tisíce korun, je skutečnost, že je PVR ready, tedy umožňuje nahrávat pořady. Kromě funkcí nahrávání a přehrávání je k dispozici také Timeshifting. Přes USB je možné zároveň prohlížet JPG obrázky. Přijímač reaguje poměrně rychle a kromě některých minusů, o kterých se dozvíte v recenzi, mu není třeba nic moc vytknout. Jeho důležitou předností je však beze sporu právě cena.

Mustek PT2270: přenosná analogová i digitální televize plus zobrazovač

Protože letní dny, potažmo dvouměsíční prázdniny pro školáky, jsou ideální i pro vaši dovolenou, nabízí se otázka, jakou s sebou vzít televizi. Ne každý, zvláště čtenáři DigiZone.cz, si dokážou představit své volné dny bez obrazovky a přísunu informací. Pro ty všechny je tu sedmipalcová LCD obrazovka Mustek PT2270. Nejenže v sobě kombinuje digitální i analogovou televizi, ale může fungovat také jako zobrazovač při propojení s externím zařízením (např. digitální fotoaparát).

LG HB620T Elbrus: digitální tevize v mobilu a zadarmo!

Značka LG si pro své nové "véčko" nevybrala název nejvyšší hory Evropy náhodou. Elbrus symbolizuje funkční sílu, kterou dosud nenabídl žádný jiný telefon věhlasného výrobce. Modelem HB620T se vydává LG na cestu neplacené mobilní televize, i když mobilní telefony podporující placenou platformu DVB-H tím rozhodně neopouští. Na český trh však přináší první mobil schopný příjmu digitálního vysílání zdarma. Tedy v těch místech, kde digitální televize už vysílá...

LG Flatron M228WD: Širokoúhlý monitor nejen s DVB-T

Rozeznat pracovní LCD monitor od televizoru je dnes už poměrně složité. Výrobci dodávají na trh panely s luxusním designem, výraznými prvky, televizními tunery a širokou konektorovou výbavou, které zastanou své místo v pracovně i obývacím pokoji. Jedním z nich je i model LG M228WD s možností příjmu analogového i digitálního televizního vysílání.

Handan CV-5000 CiNX iL: jednoduchý kabelový set-top-box

Každý, kdo využívá služeb digitální televize nějakého kabelového operátora, se určitě setkal se set-top-boxem Handan CV-5000 CiNX. Jedná se vlastně o přístroj, který byl v českých sítích kabelových operátorů nasazen jako první. Je to tedy základní typ přijímače, který dokáže rozluštit DVB-C signál a má poměrně jednoduché ovládání, aniž by obsahoval pevný disk pro nahrávání nebo umožňoval sledovat programy ve vysokém rozlišení obrazu. Pojďme si jej blíže představit.

Vantage HD-7100 TS: set-top-box s terestikou i příjmem ze satelitu v HDTV

Dnešní recenze bude kratší, než je obvyklé, protože budeme testovat přijímač, který už jsme jednou v recenzi měli. Nepůjde však o úplně stejný model. Zatímco nedávno jsme recenzovali Vantage HD 7100S, tentokrát se podíváme na variantu TS. Rozdíl je tedy předvídatelný. Druhý zmiňovaný model má navíc kromě satelitního také terestrický tuner. Přijímač je až na problém s odlišením dvou stejných sítí z různých lokalit vhodným dárkem pro ty, kteří si chtějí užít také terestrických kanálů, a to nejen v kompresi MPEG-4, ale zároveň i ve formátu HDTV.

Sencor SPV 8351T a 8431T: digitální televize do kapsy

Výkon přenosných multimediálních zařízení roste takovým tempem, až se zdá, že standardu mobilní televize DVB-H určené především pro mobilní telefony u nás odzvoní dřív, než se vůbec pořádně uvede do praxe. Na trhu se totiž začínají objevovat mobilní přístroje schopné přijímat klasický signál DVB-T, a dva takové si dnes představíme.

Homecast HS5001 CI: podprůměrný HDTV set-top-box

Tento typ přijímače z řady výrobku Homecast bohužel v našem testu neobstál bez připomínek. Bez větších problémů sice zobrazí kanály v klasickém i vysokém rozlišení a má české EPG i teletext, dále už je ale možné hovořit především o negativních vlastnostech. To, že set-top-box nemá v menu diakritická znaménka, by divák skousnul, ale že mu např. vyhledávání na družici Astra 23.5 st. vých. trvalo téměř deset minut, už mu odpustíme stěží. Nemluvě o tom, že receiveru trvá vždy třeba deset sekund, než změnu uloží. Zkrátka „hádéčkový“ Homecast není žádný zázrak.

Handan CV-7000HD: kabelový set-top-box s vysokým rozlišením

Teprve přednedávnem představila kabelová společnost UPC novou službu v rámci svojí digitální kabelové televize – programy v kvalitě „High Definition“, tedy ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Aby diváci mohli nové programy v HD kvalitě sledovat, musí si od UPC pronajmout set-top-box Handan CV-7000HD. Stejný typ set-top-boxu používají i další kabeloví operátoři, jako například jihomoravský Self servis, Kabelová televize Kopřivnice, RTV 5 v Břeclavi, apod. Pojďme se na něj podívat blíže.

Vantage HD-7100 S: HDTV set-top-box s dotykovým panelem

S první verzí firmwaru byl Vantage HD-7100 S velmi nedodělaným satelitním HDTV receiverem. Měl plno chyb, mezi kterými můžeme jmenovat např. velké prodlevy mezi přepínáním kanálů, počáteční zamrzání obrazu nebo dlouhé ukládání změněných voleb. Společnost se však polepšila a téměř všechny chybky odstranila, a tak na první pohled nenarazíte téměř na žádnou. Co vám však může např. vadit, je velikost dálkového ovladače, který má přes dvacet centimetrů, nebo neuspořádaná databáze satelitů.

Handan CV-6000 DVR: sympatický set-top-box s harddiskem

Kabelovým set-top-boxům jsme se v recenzích na serveru DigiZone.cz zatím nevěnovali, Handan CV-6000 DVR je proto premiérou. A hned celkem vydařenou. Přijímač digitální kabelové televize se dvěma tunery a zabudovaným pevným diskem pro nahrávání pořadů, stříhání a archivování, nabízí hned několik sympatických funkcí. Jeho jedinou nevýhodou je fakt, že není HD ready.

Topfield TF 6000CR: Satelitní přijímač i pro starší televizory

Výrobek od korejského výrobce Topfield patří do kategorie základních satelitních přijímačů určených pro příjem volných satelitních programů a programů kódovaných v systému Cryptoworks. Předností testovaného přístroje je RF modulátor, díky kterému je možné sledovat satelitní programy i na starších televizorech, kterým scházejí konektory SCART a CINCH. Recenzovaný přístroj obsahoval firmware verze TF-ECNCR 1.00.61. Pojďme se tedy na něj podívat zblízka.

Comag SL45T: inovovaný set-top-box nabízí kvalitu za nízkou cenu

Bude tomu už půl druhého roku, co jsme vám v seriálu recenzí na DigiZone.cz představili digitální přijímač Comag SL35T. "Od digitálního přijímače pod dvoutisícovou hranicí jsem neočekával žádné speciality, ale set-top-box jich přitom nabídl celou řadu. Digitální vysílání divákovi zprostředkuje dobře, navíc mu umožní zahrát si pár her, rychle si listovat teletextem a připomene mu i důležitá rodinná data," dočetli jste se závěrem. Comag SL45T je evolučním pokračováním započaté vývojové linie a nabízí několik drobných vylepšení.

Golden Interstar S770 CR Xpeed: set-top-box s Conaxem a USB

Nová řada přijímačů Golden Interstar, kam patří i model S770 CR Xpeed, přináší několik inovací. Konkrétně se zde dočkáte funkce time shift, PIP (obraz v obraze) nebo USB portu pro připojení „flashky" na přehrávání MP3 a JPG souborů. 770 je inovovanou 7700. Má tedy také integrovaný Conax, ale liší se např. dálkovým ovladačem, který má upravené umístění některých tlačítek. Přijímač má integrovanou 256 MB paměť.

DI-WAY T-2200: digitální přijímač s modulátorem za 1300 korun

[Oživeno] Spolupráce i se staršími televizory, zvládnutá čeština a nízká cena - takové jsou přednosti set-top-boxu DI-WAY T-2200. Recenzovaný přijímač se jednoduše ovládá a programy zemské digitální televize ladí bez problémů. V jeho technické výbavě najdete kromě modulátoru také dva konektory SCART a čtyřmístný displej na předním panelu. Logo "Umí dobře česky" má výrobek vytištěno už na krabici.

Optibox 2200: Nenechte se odradit malou velikostí...

Přesto, že by vás tento přijímač mohl na první pohled odradit svou velikostí, nespoléhejte tentokrát na oči, ale na instinkt. Set-top-box má de facto stejné funkce jako AB IP Box 250S, který jsme zde recenzovali poměrně nedávno, jen s tím rozdílem, že neobsahuje pevný disk. Jeho výhodou je blesková komunikace, možnost připojení k internetu a jak již bylo řečeno, i malé rozměry. Navíc přijímači nedělal ani problém příjem transpondérů s nízkým či vysokým datovým tokem.

Porte DVB-8199: základní zemský set-top-box s USB vstupem

Novinkou ve třídě nejlevnějších přijímačů zemského digitálního vysílání je set-top-box Porte DVB-8199. Výrobek nabízí i při nízké ceně bohatou technickou výbavu a češtinu zvládnutou po všech stránkách. Kromě základních funkcí a dvou konektorů SCART disponuje také USB vstupem pro přehrávání multimédií.

Topfield TF 7710HDPVR: satelitní HD přijímač s pevným diskem

Satelitní přijímač Topfield TF 7710HD PVR je vlajkovou lodí korejské firmy Topfield. Má dva tunery schopné dekódovat i vysílání ve vysokém rozlišení (až 1080i) ve formátu MPEG-4. Testovaný model byl navíc vybaven 500GB pevným diskem s rozhraním SATA II. Set-top-box oplývá funkcemi pozdrženého sledování pořadů (time-shifting), jejich nahrávání pomocí časovače nebo přehráváním videa ve formátu DivX. Kromě toho umí dobře česky, a tak zájemce může od jeho koupě odradit jen vysoká cena.

Schwaiger DSR 1004CWCI: robustní Němec tak trochu naoko

Německý výrobek firmy Schwaiger působí robustně, ale je to tak trochu na oko. Přední panel vás na první pohled zaujme, ale místo kvalitního displeje pro zobrazení názvu kanálů tu najdete pouze displej pro čtyři pozice čísel. Nejinak tomu je i u samotného grafického prostředí. Pokud byste čekali něco propracovaného, přijímač vás zklame. Jednoduchý firmware připomíná např. přijímače Golden Interstar. Pokud nenahrajete novou verzi firmwaru, přijímač navíc nebude mít ani bezproblémovou češtinu, v menu ani v EPG.

Pinnacle Nano Stick: USB klíčenka pro HDTV za 1500 korun

Počítačových DVB-T tunerů je dnes na trhu už celá řada. Většinou jsou si však podobné jako vejce vejci, a proto stojí za povšimnutí, když se objeví model, jenž se od ostatních poměrně liší. Pinnacle Nano Stick má nejen miniaturních rozměry, ale perfektně zvládá češtinu a dokonce i digitální vysílání v MPEG-4 HD.

Koscom SDC 3550 VFD: satelitní set-top-box bez diakritiky

Jak charakterizovat tento přijímač? Má 6000 programových pozic pro televizi a rozhlas, podporu DiSEqC 1.2 a USALS, digitální audio výstup, displej pro zobrazování aktuálně sledovaného kanálu, TV modulátor, dvě scart zásuvky, rozhraní RS 232, EPG i podporu Firecryptu. Jeho minusem je určitě čeština. Ne, že by šlo o krkolomné luštění jednotlivých položek v menu, ale některým chybí úplná česká lokalizace a u EPG je problematická absence diakritiky.

Tisícikorunový set-top-box Mustek DVB-T350

Necelých tisíc korun za řešení digitalizace na jednom televizoru? Zaplatit jednorázově tuto částku zvládne navzdory všem současným zdražením asi každá domácnost. Set-top-boxy pro zemské digitální vysílání prolamují další psychologickou hranici, a to při zachování komfortu pro své uživatele. Příkladem může být právě Mustek DVB-T350, který za cenu 990 korun nabízí bezproblémový digitální příjem a umí k tomu i dobře česky.

Humax HDCI-2000: HD přijímač s „pasivní“ češtinou

Recenzovanému satelitnímu set-top-boxu lze pochválit dvě vlastnosti - bohatě vybavený zadní panel a přehledné menu, v kterém se bez problémů bude orientovat i laik. Má však i své minusy. Aktuální firmware, který zobrazuje bezproblémovou češtinu v EPG, je dostupný pouze na internetu. A občas se objevil problém s dekódováním programů ve vysokém rozlišení. Záporem přijímače může i být i řazení satelitních pozic, které je v seznamu nahodilé.

Opticom 7010T USB: přijímač s konektorem USB a čtečkou SD karet

Nabídka "obyčejných" set-top-boxů pro příjem zemského digitálního vysílání v ceně do dvou tisíc je dnes bohatá. Pokud chce nový model neznámé značky mezi spotřebiteli uspět, musí buď ohromit nízkou cenou, nebo nabídnout něco speciálního. Opticom 7010T USB se vydal druhou cestou, a přináší proto na předním panelu možnost připojení USB zařízení a vložení SD/MMC paměťové karty. I bez těchto "libůstek" by to ale byl povedený výrobek.

Illusionsat M3 Combo/Cristor X3: Citlivý, ale nevzhledný set-top box

Illusionsat M3 Combo/Cristor X3 je citlivým přijímačem digitálního zemského a satelitního vysílání. Zájemce ovšem může odradit dvěma mínusy - málo přitažlivým designem a absencí čtečky karet CryptoWorks (před SW úpravou). Uživatelsky sympaticky se netváří ani samotné menu přijímače.Výrobek však bez problémů zvládá českou diakritiku jak v teletextu, tak i v elektronickém programovém průvodci (EPG). Horší už je to s popisem určitých funkcí. Některé možnosti, hlavně u EPG, nemají český popis vůbec, a "český" firmware by proto určitě zasloužil doladit.

Strong 5016: zemský digitální přijímač s modulátorem

V seriálu recenzí set-top-boxů se na DigiZone.cz dostalo po roce opět na levný výrobek značky Strong vybavený modulátorem. Oproti předchozímu modelu 5015 má novinka luxusnější design, více konektorů a vyměněný dálkový ovladač. V uživatelském menu ale žádnou změnu nečekejte. Pro Strong 5016 existuje aktualizace s českým prostředím a podporou češtiny v EPG, recenzovaný kus ji ale neobsahoval.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+