Více

Seriál Recenze set-top-boxů

HD-BOX 9200 PVR: dvoutunerový linuxový satelitní přijímač

Menší diplomatický kufřík, tak přibližně vyhlíží tento satelitní přijímač s universální čtečkou karet a dvěma CI sloty. Umí vše, co se stává v poslední době standardem. Dva kanály nahráváte, třetí sledujete, případně můžete zapnout i PIP. Podporuje DVB-S/DVB-S2/MPEG-2/MPEG-4, je počítáno s neoficiální podporou, tj. emulací, sdílení. Podpora pluginů mgcamd, newcs, cccamd, atd. Již dnes je možné některé z těchto pluginů použít.

Velký přehled kabelových set-top-boxů na českém trhu (3.)

V předchozím díle našeho seriálu o DVB-C přijímačích jsme si představili další várku digitálních kabelových set-top-boxů. Za celý seriál byla představena zařízení značek AB-COM, Dream multimedia, Ferguson, Opticum, Handan, Technisat a Vantage. Dnešní díl je už poslední, a tak bychom měli uzavřít seriál i jinými přijímači, než jsou jen typické krabičky povalující se u televizoru. Budeme se zabývat např. příjmem kabelové televize pomocí PC, televizními přijímači a také si přiblížíme CA modul Conax CAS7 od firmy Technisat. Předem upozorňujeme, že autor ani server Digizone.cz nenesou odpovědnost za kompatibilitu níže uvedených přijímačů se sítí vašeho kabelového providera.

Humax HDCI-5000: Satelitní HDTV set-top-box pro nenáročné uživatele

Přízvisko v titulku jsem zvolil v recenzi záměrně, protože nový model HDTV set-top-boxu od Humaxu postačí přesně těm, kteří třeba s televizí ve vysokém rozlišení (HDTV) začínají. Nemá žádné doplňky, jako je např. internetový prohlížeč, čtečka apod., ale příliš zde nevyužijete ani USB rozhraní. Set-top-box bohužel ke své škodě není ani PVR ready, tedy neumožňuje ani nahrávání. Na druhou stranu se může pochlubit pěkným grafickým zpracováním menu a poměrně jednoduchým ovládáním.

IceCrypt S1000C: satelitní set-top-box za cenu pozemního

Tento satelitní set-top-box (STB) patří spíše do základní kategorie DVB-S přijímačů. Přijímač se šířkou 26 cm, hloubkou 18 cm a výškou včetně pogumovaných nožiček 5,5 cm splňuje všechny základní možnosti STB ve své třídě. Barva přístroje je standardně černá, přijímači nechybí ani čtečka pro karty k podmíněnému přístupu k zakódovaným programům v systému Cryptoworks. Mimo klasické menu je ve standardní nabídce také hra Trevis.

Velký přehled kabelových set-top-boxů na českém trhu (1.)

V České republice se v poslední době rozšířil trh s přijímači pro digitální kabelové vysílání (DVB-C). K tomuto kroku přispěl i fakt, že se v říjnu loňského roku dostal na trh nový CA modul Conax CAS7. Právě tento modul od firmy Technisat umožní zákazníkům kabelových operátorů vybrat si svůj vlastní DVB-C přijímač. Pro snazší orientaci na trhu jsme se rozhodli připravit velký přehled digitálních přijímačů pro kabelovou televizi. Nyní vám přinášíme první část našeho třídílného seriálu, kde se seznámíte s některými set-top-boxy.

Mascom MC2000CR HDCI: Na první pohled bratr Homecastu, na druhý už ne

Přijímač od společnosti Mascom jsme sice ještě v recenzi neměli, přesto vám při pročítání recenze bude povědomý. Je to tím, že uvnitř může firmwarem připomínat klon set-top-boxu Homecast HS2000 CI. Shodný s ním má také dálkový ovladač. Přesto se něčím liší. Odlišné jsou např. názvy některých parametrů. Přijímač umí dobře česky a je k němu také kvalitní manuál, což se u set-top-boxů ne vždy vidí. Své mínusy má ale pochopitelně také.

AZBox HD Premium, set-top-box pro satelit, DVB-T a kabel

K testu jsem si dnes vybral HDTV satelitní modulový a multimediální přijímač na bázi Linuxu s možností EMU. To po čem už zákazníci dávno volali, je tedy tady. Je to krásná „skládačka“ pro kutily a už v základu je opravdu multimediální. Na rozdíl od svého předchůdce AZBox HD Elite má možnost i sata rozhraní pro interní HDD 2,5" a 3,5". Externí HDD je možné připojit přes USB2, navíc disponuje lan a wifi připojením! Má integrovaný prohlížeč WWW, YouTube, FTP, RSS čtečku. Předností přijímače je rozlišení až do 1080p.

Optibox DVB-T FTA PVR Ready: terestrický set-top-box s nahráváním přes USB

V březnu jsme si na DigiZone.cz představili přijímač Optibox CX PVR Ready. Při pohledu na model FTA PVR Ready, který recenzujeme dnes, byste se mohli domnívat, že jde o naprosto totožný výrobek. Zdání však klame. Zatímco první model je satelitní přijímač, dnes přichází na řadu set-top-box terestrický. Je však pravdou, že vzhledově jsou oba modely naprosto totožné. I výrobek určený pro DVB-T příjem je vybaven funkcí PVR (nahrávání) a za cenu necelých dva tisíce korun je vhodným řešením pro vaši peněženku.

Evolve Mediacorder: Digitál, analog, nahrávání i přehrávání v jednom

Čtenáři se na nás často obraceli s prosbou, zdali by se na DigiZone.cz nemohla objevit recenze na nějaké zařízení, které bude obsahovat nejen televizní tuner, ale také přístroj, který umožní přehrávání některých multimediálních souborů. V tomto článku jim vyhovíme. Díky firmě Abacus Electric se nám dostalo do rukou multimediální centrum Evolve MediaCorder, které tomu vyhovuje. Jak v naší recenzi obstálo? K dokonalosti mu ale nějaký ten krůček ještě chybí.

DST-10CI - transkodér, který převádí DVB-S na DVB-T

Dnes si představíme horkou novinku z Finska. Je to transkodér, který umožní přijímat satelitní programy a distribuovat je do domácího rozvodu STK tak, aby je pak mohl přijímat jakýkoliv set top box DVB-T. Věc je to v současnosti velice potřebná pro pokrytí míst, kde terestrický signál není homogenní nebo nebyl ještě zaveden. Uplatní se i tam, kde potřebujeme rozšířit nabídku v STK o další programy z družic. Tam bude totiž vždy nejpestřejší nabídka programů. Cena transkodéru, kterou uvádím záměrně až na konci recenze, je více než příznivá.

Golden Interstar GI-S900CI HD: satelitní přijímač s nahráváním přes USB2

Tato novinka je další z řady HD satelitních přijímačů přicházející na náš trh, a je prezentována jako vlajková loď značky Golden Interstar. V zahraničí byl tento set-top-box poprvé představen na konci října minulého roku. Přijímač disponuje mnoha zajímavými funkcemi a stal se již vítězem jednoho zahraničního hodnocení. Proto jsme si ho dnes vybrali do testu.

Maximum T-1300 FTA: Pozemní set-top-box pro vysoké rozlišení

Poměrně často se na nás obracejí někteří čtenáři, kteří by rádi vyzkoušeli příjem programů ve vysokém rozlišení, jež jsou šířeny terestricky. Důvod je prostý, i když jde pouze o experiment společnosti Telefónica O2 v několika městech, možnost sledovat zdarma programy v HDTV je poměrně lákadlem. Dnes tedy prochází recenzí set-top-box, který slouží právě k tomuto účelu. Žádné zázraky ale nečekejte - potěší snad jen funkce PVR. Jinak jde o naprosto standardní přijímač.

Octagon SF 918 HD: satelitní přijímač s nahráváním přes eSATA

Situace na trhu se satelitními přijímači je stále pestřejší. Vybrat ale přijímač, který vyhovuje jednotlivému zákazníkovi je čím dál složitější. I výrobci se předhánějí v inovacích a vylepšováním svého software i dlouho potom, co je výrobek uveden do prodeje. Prozíraví výrobci reagují na připomínky uživatelů, které čerpají z diskusí na internetu, která i sami zakládají. Takto postupuje i výrobce přijímače Octagon SF 918 HD.

OPTICUM 7003T plus: set-top-box v normě DVB-T s USB

V dnešní recenzi se podíváme na pokračovaní úspěšné série STB pro pozemní digitál od firmy Opticum s rozhraním USB. Je to výrobek Opticum 7003T plus, který nemá televizní modulátor. Zato umožňuje příjem 8MHz pásma ve VHF části. Tento set-top-box (STB) nepatří mezi hi-end kategorii, ale spíše mezi tzv. low-end třídu pro nejširší diváckou obec. Přijímač se šířkou 22 cm, hloubkou 16 cm a výškou včetně pogumovaných nožiček 4.5 cm splňuje všechny základní možnosti STB ve své třídě. Barva přístroje je černá.

TechniSat HD8-S: export dat z externího disku do PC a práce s programem Mediaport

V této netradiční recenzi na satelitní přijímač TechniSat HD8-S se vám pokusím jednoduchou formou popsat postup od vytvoření nahrávky pomocí tohoto set-top-boxu a připojeného externího harddisku (HDD), přes export této nahrávky do počítače, její následné zpracování na požadovaný formát, až po případné konečné vypálení na konkrétní nosič.

OptiboX CX PVR READY: malý standardní satelitní přijímač s možností nahrávání přes USB

Nový model satelitního přijímače CX PVR READY vyniká elegantním, i když jednoduchým designem, a je celý v černé barvě. Je to digitální MPEG-II přijímač s plně kompatabilní DVB. Potěší uživatele, kteří chtějí od svého satelitního set-top-boxu standardní funkce s možností nahrávání na externí disk za velice lidovou cenu. Ta se pohybuje cca od 1800 do 2200 Kč. Přijímač má zabudovanou čtečkou karet Conax.

Optex ORT 8944-2T: dvoutunerový zemský set-top-box s PVR

Za cenu necelé tři tisíce korun získá majitel tohoto set-top-boxu přijímač se dvěma tunery, který umožňuje nahrávání prostřednictvím USB rozhraní. Přijímač má standardní konektorovou výbavu, možná jen překvapí, že místo S/P DIF výstupu přes optiku je tu klasický cinch konektor. Pokud požadujete set-top-box pro nahrávání se základními funkcemi a přitom mít možnost sledovat i jiný kanál, tento model vám plně postačí.

Opensat 3000CR PVR - satelitní přijímač s nahráváním přes USB

V dnešní recenzi se podíváme na přístroj, který zastupuje novou řadu satelitních přijímačů Opensat, doposud na našem trhu známou především díky modelům X7000 a X7000CI. Výrobky této nové řady nesou označení 3000CR PVR, 3000CRCI PVR, 3500HDMI PVR, 3500CIHDMI PVR a liší se, jak je z názvů patrné, především dodatečným CI slotem, resp. HDMI výstupem. Uživatelsky je na nich zajímavé především nahrávání přes USB a samozřejmostí je bezchybné menu v češtině.

HE@D SD8500 Challenger: Další levný HDTV set-top-box

Předností satelitního HDTV přijímače HE@D je především jeho cena, která byla stanovena bez deseti korun na pět tisíc. Nemá žádnou skvělou výbavu, ale rozhodně potěší jeho jasně svítící modrý displej, který bude vidět, i když bude na přijímač např. zářit slunce. Set-top-box ničím nepřekvapí, ale také jeho majitele nezklame. Najdete tu vše potřebné k základní výbavě. Jako určitá nadstavba stojí za zmínku funkce Quick Find a Filter.

DI-WAY T-2300: Terestrický set-top-box s nenápadným vzhledem

Nový model od firmy DI-WAY, který přichází na český trh tento měsíc, se nijak zvlášť nevymyká z normálu. Překvapením bude zřejmě pro vás skutečnost, že je zde minimum přípojných míst. Vybrat si můžete buďto pouze ze SCART přípojky nebo HDMI rozhraní. DI-WAY však může zaujmout ty, kteří budou chtít levný pozemní přijímač, který umožňuje nahrávání na externí disk nebo flash. Žádnou extra výbavu u něj nečekejte. Jako příslušenství je tu pouze jedna hra a dvě aplikace.

AzBox Elite HD: Multimediální satelitní přijímač s podporou YouTube

Nový AzBox opět přináší řadu zajímavých funkcí. Set-top-box je jimi doslova nabit. Nechybí tu RSS čtečka, webový prohlížeč a dokonce i taková chuťovka jakou je podpora videí ze serveru YouTube, jenže… Výrobce, ve snaze do svého elitního modelu dostat co nejvíce, zapomněl tak trochu na kvalitu. Např. internetový prohlížeč pak zobrazuje pouze některé stránky a jejich načítání trvá tak dlouho, jako kdybyste používali vytáčené připojení. Přesto by minimálně tato podrobná recenze neměla vaší pozornosti uniknout.

FTE MAX T115: set-top-box pro nenáročné

Tento low-end set-top-box (STB) od Barcelonského výrobce FTE Maximal je zajímavý tím, že umožňuje příjem 8MHz signálu i v VHF pásmu v panelákových rozvodech STA, kde mají standardní 8MHz signál zkonvertován z UHF pásma do VHF. Přijímač se šířkou 22 cm, hloubkou 12.2cm a výškou včetně pogumovaných nožiček 3.8cm splňuje všechny základní možnosti STB ve své třídě. Barva přístroje je stříbrná.

Comag SL100HD: Levný satelitní HDTV set-top-box s nahráváním

Hodně čtenářů se na nás v poslední době obracelo s tím, že by si chtěli pořídit nějaký přijímač, který umožní sledovat HDTV kanály ze satelitu, ale přitom by neměl byl příliš drahý. Pak právě pro ně by mohl být jako vhodné řešení nový model Comagu s označení SL100HD/2CI PVR. Za cenu necelých pět tisíc korun získáte set-top-box, který je zároveň také PVR ready, tzn., že k němu můžete připojit pevný disk. Zároveň přes HDMI kabel dává velmi pěkný obraz. Přijímač má ale také své mouchy.

Opticum 7002T: základní set-top-box vhodný pro seniory

V obchodech s elektronikou i specializovaných eshopech bývá obvykle poptávka po dvou různých skupinách set-top-boxů. Jedni chtějí co nejmodernější přijímače se spoustou funkcí, schopné přijímat třeba i vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV), kombinované pozemní a satelitní přijímače nebo set-top-boxy s pevným diskem pro nahrávání. Existuje ale druhá silná skupina zákazníků, kteří naopak shání co nejjednodušší set-top-boxy pro své rodiče nebo prarodiče. Jednoduché ve smyslu jasného ovládání bez přehršle dalších funkcí. Takovým set-top-boxem je i Opticum 7002T.

Vantage HD 1100S: další z řady "hádéčkových" přijímačů

Tento model je další z řady hádéčkových satelitních přijímačů. Od svých sourozenců se však liší tím, že má jiný vzhled, ale zpracování menu je stejné. Jeho hlavním plusem je především cena. Na internetu je možné ho sehnat už od šesti a půl tisíc a co se příjmu HD týká, splní veškeré vaše potřeby. Dokonce tu nechybí ani připojení přes ethernet k internetu. Jako minusy bych přijímači vytkl jeden z kroků v instalaci, o kterém se dočtete později a také pár nepřeložených položek v menu. Na zadním panelu pak chybí cinch pro video.

LG KB770: mobil s třípalcovou digitální televizí zdarma

Od premiéry prvního tuzemského mobilu s DVB-T přijímačem, modelu LG HB620T Elbrus, neuplynulo ani půl roku a vývojáři ze společnosti LG Electronics přichystali další telefon s možností bezplatného příjmů digitální televize. Na trh míří model KB770, který na první pohled napravuje největší nedostatek svého předchůdce: velikost displeje.

DigitSat 1: klon přijímače TechniSat MF4S-CC

Na dnešní recenzi se nám dostal do rukou méně známý model od TechniSatu označený jako DigitSat 1. Pokud však prozradíme, že se jedná o klon přístroje MF4S-CC od stejného výrobce, budou mít už mnozí jasno. Tento typ, ač je určen především pro německý trh, díky tomu, že je doporučován pro tamní platformu Arena, je vhodný i pro českého diváka, protože má integrovanou čtečku karet CryptoWorks a Conax. Má však i některé minusy.

Sencor STV 2112DVBT: nenáročný CRT digitální televizor

V recenzích digitálních přijímačů na DigiZone.cz jsme se zatím věnovali spíše set-top-boxům, tedy přídavným zařízením k analogovým televizorům. Dnešní recenze zabrousí do oblasti integrovaných digitálních televizorů, tedy televizí, které už v sobě mají zabudovaný digitální tuner a žádný set-top-box nepotřebují. Nejde ale o širokoúhlý televizor s plochou obrazovkou, nýbrž "tuctovou" digitální televizi s CRT obrazovkou, Sencor STV2112DVBT s CI slotem a úhlopříčkou obrazovky 55 cm.

Faval Aquila T 200: průměrný set-top-box s ještě ne úplně dokonalou češtinou

Přijímač Faval Aquila T 200 může mnohé na první pohled zaujmout svou cenou. Na prodejně ho seženete za něco málo přes jedenáct set, ale na internetu už za pouhou tisícovku. Jednoduchý design, který může mnohé zaujmout, protože působí nenáročně. Ve výsledku se však jedná o v podstatě průměrný set-top-box, který svými funkcemi nijak nevybočuje ze stereotypu většiny výrobků. Navíc některé položky menu nebyly vůbec přeložené do českého jazyka, takže se vám může stát, že na vás přijímač bude hovořit anglicky. Minusem je i přemazávání multiplexů se stejným obsahem.

Golden Interstar GI-T/S 84CI PVRX: napohled elegán, uvnitř slabší průměr

Satelitní a terestrický set-top-box od německé firmy Golden Interstar má poměrně pěkný a moderní design, za což ho lze hodnotit kladně. Horší už je to s jeho satelitní částí, ke které najdete v recenzi řadu výtek. Naštěstí si přijímač od našich západních sousedů zachoval kvalitní terestrický příjem, takže na něj bez problémů v Praze chodí právě multiplexy např. z Drážďan. Osobně mě ale nejvíce na tomto přijímači odrazuje grafické zpracování, které připomíná, že spíše používáte nějakou dětskou hračku. Ještě, že je set-top-box PVR ready a bez problémů přehrává nahrávky i MP3 skladby a obrázky v JPEG z flashky.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+