reklama

 
Více

Seriál Recenze set-top-boxů

Koscom SDC 3550 VFD: satelitní set-top-box bez diakritiky

Jak charakterizovat tento přijímač? Má 6000 programových pozic pro televizi a rozhlas, podporu DiSEqC 1.2 a USALS, digitální audio výstup, displej pro zobrazování aktuálně sledovaného kanálu, TV modulátor, dvě scart zásuvky, rozhraní RS 232, EPG i podporu Firecryptu. Jeho minusem je určitě čeština. Ne, že by šlo o krkolomné luštění jednotlivých položek v menu, ale některým chybí úplná česká lokalizace a u EPG je problematická absence diakritiky.

Tisícikorunový set-top-box Mustek DVB-T350

Necelých tisíc korun za řešení digitalizace na jednom televizoru? Zaplatit jednorázově tuto částku zvládne navzdory všem současným zdražením asi každá domácnost. Set-top-boxy pro zemské digitální vysílání prolamují další psychologickou hranici, a to při zachování komfortu pro své uživatele. Příkladem může být právě Mustek DVB-T350, který za cenu 990 korun nabízí bezproblémový digitální příjem a umí k tomu i dobře česky.

Humax HDCI-2000: HD přijímač s „pasivní“ češtinou

Recenzovanému satelitnímu set-top-boxu lze pochválit dvě vlastnosti - bohatě vybavený zadní panel a přehledné menu, v kterém se bez problémů bude orientovat i laik. Má však i své minusy. Aktuální firmware, který zobrazuje bezproblémovou češtinu v EPG, je dostupný pouze na internetu. A občas se objevil problém s dekódováním programů ve vysokém rozlišení. Záporem přijímače může i být i řazení satelitních pozic, které je v seznamu nahodilé.

Opticom 7010T USB: přijímač s konektorem USB a čtečkou SD karet

Nabídka "obyčejných" set-top-boxů pro příjem zemského digitálního vysílání v ceně do dvou tisíc je dnes bohatá. Pokud chce nový model neznámé značky mezi spotřebiteli uspět, musí buď ohromit nízkou cenou, nebo nabídnout něco speciálního. Opticom 7010T USB se vydal druhou cestou, a přináší proto na předním panelu možnost připojení USB zařízení a vložení SD/MMC paměťové karty. I bez těchto "libůstek" by to ale byl povedený výrobek.

Illusionsat M3 Combo/Cristor X3: Citlivý, ale nevzhledný set-top box

Illusionsat M3 Combo/Cristor X3 je citlivým přijímačem digitálního zemského a satelitního vysílání. Zájemce ovšem může odradit dvěma mínusy - málo přitažlivým designem a absencí čtečky karet CryptoWorks (před SW úpravou). Uživatelsky sympaticky se netváří ani samotné menu přijímače.Výrobek však bez problémů zvládá českou diakritiku jak v teletextu, tak i v elektronickém programovém průvodci (EPG). Horší už je to s popisem určitých funkcí. Některé možnosti, hlavně u EPG, nemají český popis vůbec, a "český" firmware by proto určitě zasloužil doladit.

Strong 5016: zemský digitální přijímač s modulátorem

V seriálu recenzí set-top-boxů se na DigiZone.cz dostalo po roce opět na levný výrobek značky Strong vybavený modulátorem. Oproti předchozímu modelu 5015 má novinka luxusnější design, více konektorů a vyměněný dálkový ovladač. V uživatelském menu ale žádnou změnu nečekejte. Pro Strong 5016 existuje aktualizace s českým prostředím a podporou češtiny v EPG, recenzovaný kus ji ale neobsahoval.

TechniSat Digit MF4-S CC: satelitní technická chuťovka

Dnes budeme recenzovat satelitní přijímač TechniSat Digit MF4-S CC. Čím může tento bratříček již recenzované "es dvojky" zaujmout a jaké jsou naopak jeho mínusy? Poměrně nenápadný přijímač je nabitý funkcemi, které ocení i náročný divák satelitní televize. Jednoduchý přední a slušně vybavený zadní panel z něj dělají velkého favorita pro útok na vaši peněženku. Navíc cena, kterou za něj vydáte, není vůbec špatná. Stále ale chybí výstup IF OUT. Na rozdíl od modelu S2 ale můžeme "cé céčko" pochválit za to, že má rozhraní RS-232 (serial port) a je možné do něj vložit jak klasické karty, tak i moduly pro různé kryptovací systémy.

Evolve DT-1201: jednoduchý digitální přijímač za minimální cenu

Novoroční zdražení prakticky všech základních služeb nejspíš donutilo řadu lidí dobře se zamyslet na jakýmikoli dalšími výdaji. Pokud patříte mezi ty, kteří by si chtěli pořídit zemský set-top-box, a přitom za něj nechcete příliš utrácet, máte nyní dalšího kandidáta na výběr. Evolve DT-1201 stojí zhruba tisícikorunu a za tuto cenu nabízí veškeré základní funkce příjmu DVB-T i několik funkcí nadstandardních. Čeština mu nedělá problémy a nebýt vyšší spotřeby, nedotaženého časovače a absence druhého konektoru SCART, byl by pro mnohé jistě jednoznačnou volbou. I tak ale zůstává zajímavým námětem k zamyšlení.

AB IP Box 250S: mnohem víc než jen satelitní přijímač

Nestačí vám jen obyčejný přijímač pro sledování televizních a poslech rozhlasových programů? Pak přesně pro vás je AB IP Box 250S. Má řadu nadstandardních funkcí, kterými nepohrdnou ani velmi nároční satelitní diváci. Co byste řekli tomu, kdybyste si na svém receiveru mohli prohlížet maily nebo surfovat svými oblíbenými stránkami? Je libo předpověď počasí či dopravní servis? Ani tentokrát neuděláte chybu, sáhnete-li po IP Boxu. Samozřejmostí je i stahování doplňkových aplikací. Pozitivní dojem z přijímače narušuje jen nepříliš povedené grafické prostředí firmwaru.

Allbox AL-35M: Comag s modulátorem

Nápisy na výrobcích se mění, hardware zůstává. Tato věta napadne asi každého, kdo viděl set-top-box Comag SL35T a nyní pohlédl na Allbox AL-35M. Oba přijímače vypadají totiž zepředu úplně stejně. Bližší pohled na zadní panel ale dává tušit, že něco je přeci jen jinak. Allbox má navíc modulátor, díky kterému ožije digitálním vysíláním i "30 let stará dědova Tesla" zmíněná nedávno jedním komentářem. Set-top-box je také úsporný a čeština mu nedělá potíže.

Satelitní receiver TechniSat Digit S2: i pro náročného diváka

V dnešní recenzi se podíváme na zoubek satelitnímu přijímači TechniSat Digit S2. Čím může tento „drobeček“ oslnit a jaké jsou naopak jeho minusy? Poměrně nenápadný výrobek je nabitý funkcemi, které ocení i náročný divák satelitu. Jednoduchý přední a slušně vybavený zadní a boční panel z něj dělají velkého favorita pro útok na vaši peněženku. Navíc cena, kterou za něj vydáte, není vůbec špatná. Jsou zde ale i minusy. Přijímač nemůžete propojit s ostatními set-top-boxy, protože má pouze satelitní vstup, nemá sériové rozhraní RS-232 a je možné do něj vložit pouze karty typu SIM. Zamrzí i absence vytváření oblíbených kanálů.

Mascom MC 1400T: kvalitní a levný set-top-box s HDMI

Přijímač zemského digitálního vysílání Mascom MC 1400T přímo navazuje na úspěšný model MC 1300T. Nový set-top-box, který se stal hlavní cenou Předvánočního digitálního kvízu serveru DigiZone.cz, se jednoduše ovládá, umí dobře česky a s příjmem DVB-T by si měl poradit bez problémů. Divákům nabízí ve své cenové třídě neobvyklý konektor HDMI, tedy možnost digitálního přenosu obrazu a zvuku. Rozhraní je omezené ale jen na módy 480p a 576p.

Sencor SDB 3007T: dva tunery a podpora HDD mají svá ale

"Chtěl bych přijímač zemského digitálního vysílání, který bude umět nahrávat něco jiného, než na co se dívám. A včetně pevného disku nebude stát víc než pět tisíc korun," zní dotaz, se kterým jsem se setkal již několikrát. Co takovému tazateli poradit? Jednou a možná zatím jedinou možností je set-top-box Sencor SDB 3007T. Přiznám se ale, že i když má hodně pozitiv, můj dojem je z něj rozporuplný.

Vyplatí se koupit si na Vánoce set-top-box? A jaký?

První adventní víkend je za námi a obchodníci mohou radostně sčítat tržby. Začal prosinec, Štědrý den je na dohled, a to je doba, kdy se i muži začínají pomalu rozmýšlet nad vánočními dárky. Pokud vás napadlo, že byste sobě, rodině nebo někomu blízkému darovali pod stromeček přijímač digitálního televizního vysílání, následující zamyšlení budiž vám inspirací i varováním.

Homecast blackboxT: černá skříňka digitálního příjmu na 12 voltů

Set-top-boxy jihokorejského výrobce Homecast měly dosud dvě společné vlastnosti. Divákům nabízely modulátor a jejich cena byla vysoko nad hranicí dvou tisíc korun. Novinka v černém provedení, zemský digitální přijímač blackboxT, jde proti oběma těmto charakteristikám. Výrobek bez modulátoru a v ceně do dvou tisíc nabízí kromě sympatického designu i napájení na 12 voltů a podporu českého jazyka.

Mascom MC 520T: set-top-box za tisícovku

Možná jste si už někdy v novinách přečetli, že se digitální přijímače prodávají za tisíc korun. Zatímco před půl rokem hraničila taková zmínka s klamáním veřejnosti, dnes odpovídá skutečnosti. Za jednu tisícikorunu si totiž můžete koupit například nový set-top-box Mascom MC 520T. Nabídne vám dva konektory SCART, digitální zvukový výstup i plnou podporu češtiny. Jako bonus obsahuje funkci listování mezi podstránkami na teletextu, kterou nemá ani většina dražších konkurentů.

Comag DVB-T 3512 můžete používat i v autě

Teplo letních měsíců je až do příštího roku pryč. Pokud ale jezdíte na dovolenou autem a bydlíte po kempech, můžete si na novou sezónu pořídit set-top-box Comag DVB-T 3512. Třeba jako dárek k Vánocům. Comag rozšířil svůj oblíbený model SL35 o možnost napájení 12 volty, a zapojíte si ho proto nejen v obývacím pokoji, ale i v autě nebo v přívěsu. Výrobek má nízkou spotřebu a plnou podporu češtiny.

Zapbox easy 2 nabízí dva tunery za cenu 2500 korun

Dnešní televizní diváci jsou zvyklí nahrávat si jiný program, než na který se právě dívají. Aby si stejnou možnost uchovali i po přechodu na zemské digitální vysílání, základní set-top-box jim nestačí. Pro analogové video a televizor musí mít buď dva samostatné digitální přijímače, nebo jeden, ale zato se dvěma tunery. Zapbox easy 2 je příkladem druhého řešení a kromě dvou ladicích obvodů je jeho devizou také sympatická cena.

Philips DTR 220: minimalismus v černém provedení

Do nabídky set-top-boxů se základní výbavou přibyl nový exemplář od společnosti Philips. Změn oproti předchozímu modelu DTR 210 naleznete jen minimum. Největších úprav se dočkal design výrobku, zatímco menu a softwarová výbava jsou s dřívější verzí na pohled identické. Philips DTR 220 je kvalitní, snadno ovladatelný a elegantní přijímač zemského digitálního vysílání.

Radix Terra 100: řemeslné řešení příjmu DVB-T

Cenou vás neosloví. Výbavou nezaujme. Přesto je Radix Terra 100 kvalitní přijímač zemského digitálního vysílání. DVB-T zpracovává solidně, čeština mu nedělá potíže a jeho vzhled také není k zahození. Recenzovaný set-top-box má ale při ceně zhruba dva tisíce korun mocného soka v modelu TechniSat DigiPal 2. Proti němu navíc spotřebuje více energie.

WISI OR 27 DVB-S-T PVR: kombinovaný přijímač s pevným diskem

V jednoduchosti je krása a recenzovaný set-top-box je toho důkazem. Za maskou šedivého designu se skrývá poklad v podobě bohaté výbavy a schopností. Digitální přijímač si poradí s vysíláním z pozemních antén i ze satelitu, což jistě potěší. Navíc má ale 80GB pevný disk, konektor USB 2.0 a nahrávat si s ním pořady z televize je snadné. Když tomu připočtete nízkou cenu, podporu češtiny a rozšiřující slot, vypadá to na skvělý výrobek. Přesvědčete se ale sami v textu recenze i na 21 doprovodných obrázcích.

GoGEN DVB 930 T má modulátor za cenu pod 1500 korun

[Oživeno] Majitelé starších televizorů vybavených jen anténním vstupem mohou zajásat. Přechod na zemské digitální vysílání pro ně může být stejně levný jako pro lidi s technikou vybavenou konektory SCART. Nový set-top-box GoGEN DVB 930 T totiž boří frázi o tom, že za digitální přijímač s modulátorem si musí zákazníci připlatit nějakou tu stokorunu. Stojí necelých 1500 korun a jako základní přijímač nenáročným divákům bohatě postačí. Navíc umí dobře česky.

Megasat 3000T: nepřizpůsobivý set-top-box se základní výbavou

Čeští spotřebitelé si mohou dnes vybírat z pestré nabídky zemských digitálních přijímačů do dvou tisíc korun. Pokud chtějí set-top-boxy zaujmout pouze cenou, musí ji mít v současnosti už pod 1500 korunami. Takovou taktiku volí i nový Megasat 3000T. Pokud jste ale diváky, které kromě ceny a základní schopnosti přijímat digitální programy zajímá i uživatelský komfort, raději se mu zatím vyhněte. Po softwarové stránce přístroj totiž potřebuje nejednu úpravu.

Sencor SPV 7702: watchman z Fantomasova kufříku

Přenosnou obrazovku knižního formátu znají diváci z druhé řady populárního seriálu Arabela. Watchman, který začátkem 90. let minulého století působil jako nedosažitelný zázrak techniky, je dnes k dostání běžně v elektru. Sencor SPV 7702 vám sice neukáže, co dělá osoba, na kterou myslíte, ale jinak toho umí dost. Přijímá analogovou i digitální televizi, přehrává DVD i DivX, připojíte si k němu USB disk a dokonce si můžete zahrát desítky her z počítačového dávnověku. Pro ně má výrobek i svůj herní ovladač.

Homecast HT 5101 CO: první zemský HD MPEG-4 set-top-box pro volný prodej

V České republice se už měsíce diskutuje o tom, jak se postavit k modernějšímu kompresnímu formátu MPEG-4 a k vysílání ve vysokém rozlišení. Dosud na tuzemském trhu, a možná i po celé Evropě, chyběl volně dostupný set-top-box pro DVB-T, pomocí kterého by si diváci mohli takové vysílání naladit. Situace se ale mění a do Česka míří první ryze zemský digitální přijímač pro HD i MPEG-4. Víme, co nabízí, kolik bude stát i kdy přijde do prodeje. Server DigiZone.cz ho totiž mohl jako první médium v ČR vyzkoušet.

TechniSat DigitSim S2: satelitní drobeček i na cesty

Letní parno a doba dovolených ženou lidi nejen do hotelů a penzionů, ale také do kempů. Někdo rád vymění výdobytky civilizace za stan a spacák, jiný si raději hoví v přívěsu nebo obytném autě, kde často nechybí ani televize. Pokud patříte ke druhé skupině a chystáte se vyjet se svým karavanem do zahraničí, mohl by vás zajímat nový set-top-box od TechniSatu. Nemá sice mnoho výstupů, ale funguje i na 12 voltů a vložit do něj můžete také dekódovací čip od Conaxu nebo CryptoWorks. Celou Evropu proto můžete procestovat i s nabídkou českých televizních programů.

Do tří let nakoupí diváci v Česku statisíce set-top-boxů

Na trhu spotřební elektroniky dnes kralují mobilní telefony, digitální fotoaparáty a MP3 přehrávače. Do skupiny masově prodávaných výrobků se ale minimálně na dva tři roky zařadí také přijímač digitálního televizního vysílání, set-top-box. Kolik miliard korun odhadem Češi za digitalizaci utratí a jaké výhody jim přinese?

TeleSystem Zapper TS 6.5 DT: cenově dostupný italský přijímač

Itálie je čtenářům DigiZone.cz známá z pohledu digitalizace jako země nejprve nedovolených a později naopak evropsky korektních dotací na set-top-boxy. Právě z Apeninského poloostrova se do Česka dostal nový digitální přijímač od firmy TeleSystem. Dotaci k němu italská vláda sice nepřibalila, ale i tak za něj zaplatíte jen 1500 korun. Nabízí přitom stejné menu jako oblíbený set-top-box Comag a na základní digitální příjem plně dostačuje.

TechniSat DigiPlus STR 1 má integrovaný dekodér CryptoWorks

Vleklý průběh zavádění zemského digitálního vysílání a pochybná zákulisní jednání při přípravě nové vysílací legislativy ženou houfy diváků k satelitnímu příjmu. Na družicích je dost místa pro všechny zájemce a lobby komerčních televizí na tom nic nezmění ani se svými politickými kontakty. V Česku se tak zvolna začíná ukrajovat koláč diváků závislých jen na televizní anténě právě ve prospěch dalších digitálních platforem. Zájemci o satelit mohou zvolit například set-top-box DigiPlus STR 1 od německé firmy TechniSat. Má dekodér Conax i CryptoWorks, zdířku Common Interface a sexy displej.

Siemens Gigaset M260 T aneb jednoduše na digitalizaci

[Oživeno] Německý výrobce telefonů se pustil i do set-top-boxů pro nejširší diváckou veřejnost. A minimálně s modelem M260 T má šanci u spotřebitelů uspět. Výrobek má jednoduchý design, snadnou obsluhu a plně zvládnutou češtinu. Software digitální přijímač okoukal od firmy Philips a jeho spotřeba se vejde do deseti wattů. Máte zájem?

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+