Více

Seriál Recenze set-top-boxů

DST-10CI - transkodér, který převádí DVB-S na DVB-T

Dnes si představíme horkou novinku z Finska. Je to transkodér, který umožní přijímat satelitní programy a distribuovat je do domácího rozvodu STK tak, aby je pak mohl přijímat jakýkoliv set top box DVB-T. Věc je to v současnosti velice potřebná pro pokrytí míst, kde terestrický signál není homogenní nebo nebyl ještě zaveden. Uplatní se i tam, kde potřebujeme rozšířit nabídku v STK o další programy z družic. Tam bude totiž vždy nejpestřejší nabídka programů. Cena transkodéru, kterou uvádím záměrně až na konci recenze, je více než příznivá.

Golden Interstar GI-S900CI HD: satelitní přijímač s nahráváním přes USB2

Tato novinka je další z řady HD satelitních přijímačů přicházející na náš trh, a je prezentována jako vlajková loď značky Golden Interstar. V zahraničí byl tento set-top-box poprvé představen na konci října minulého roku. Přijímač disponuje mnoha zajímavými funkcemi a stal se již vítězem jednoho zahraničního hodnocení. Proto jsme si ho dnes vybrali do testu.

Maximum T-1300 FTA: Pozemní set-top-box pro vysoké rozlišení

Poměrně často se na nás obracejí někteří čtenáři, kteří by rádi vyzkoušeli příjem programů ve vysokém rozlišení, jež jsou šířeny terestricky. Důvod je prostý, i když jde pouze o experiment společnosti Telefónica O2 v několika městech, možnost sledovat zdarma programy v HDTV je poměrně lákadlem. Dnes tedy prochází recenzí set-top-box, který slouží právě k tomuto účelu. Žádné zázraky ale nečekejte - potěší snad jen funkce PVR. Jinak jde o naprosto standardní přijímač.

Octagon SF 918 HD: satelitní přijímač s nahráváním přes eSATA

Situace na trhu se satelitními přijímači je stále pestřejší. Vybrat ale přijímač, který vyhovuje jednotlivému zákazníkovi je čím dál složitější. I výrobci se předhánějí v inovacích a vylepšováním svého software i dlouho potom, co je výrobek uveden do prodeje. Prozíraví výrobci reagují na připomínky uživatelů, které čerpají z diskusí na internetu, která i sami zakládají. Takto postupuje i výrobce přijímače Octagon SF 918 HD.

OPTICUM 7003T plus: set-top-box v normě DVB-T s USB

V dnešní recenzi se podíváme na pokračovaní úspěšné série STB pro pozemní digitál od firmy Opticum s rozhraním USB. Je to výrobek Opticum 7003T plus, který nemá televizní modulátor. Zato umožňuje příjem 8MHz pásma ve VHF části. Tento set-top-box (STB) nepatří mezi hi-end kategorii, ale spíše mezi tzv. low-end třídu pro nejširší diváckou obec. Přijímač se šířkou 22 cm, hloubkou 16 cm a výškou včetně pogumovaných nožiček 4.5 cm splňuje všechny základní možnosti STB ve své třídě. Barva přístroje je černá.

TechniSat HD8-S: export dat z externího disku do PC a práce s programem Mediaport

V této netradiční recenzi na satelitní přijímač TechniSat HD8-S se vám pokusím jednoduchou formou popsat postup od vytvoření nahrávky pomocí tohoto set-top-boxu a připojeného externího harddisku (HDD), přes export této nahrávky do počítače, její následné zpracování na požadovaný formát, až po případné konečné vypálení na konkrétní nosič.

OptiboX CX PVR READY: malý standardní satelitní přijímač s možností nahrávání přes USB

Nový model satelitního přijímače CX PVR READY vyniká elegantním, i když jednoduchým designem, a je celý v černé barvě. Je to digitální MPEG-II přijímač s plně kompatabilní DVB. Potěší uživatele, kteří chtějí od svého satelitního set-top-boxu standardní funkce s možností nahrávání na externí disk za velice lidovou cenu. Ta se pohybuje cca od 1800 do 2200 Kč. Přijímač má zabudovanou čtečkou karet Conax.

Optex ORT 8944-2T: dvoutunerový zemský set-top-box s PVR

Za cenu necelé tři tisíce korun získá majitel tohoto set-top-boxu přijímač se dvěma tunery, který umožňuje nahrávání prostřednictvím USB rozhraní. Přijímač má standardní konektorovou výbavu, možná jen překvapí, že místo S/P DIF výstupu přes optiku je tu klasický cinch konektor. Pokud požadujete set-top-box pro nahrávání se základními funkcemi a přitom mít možnost sledovat i jiný kanál, tento model vám plně postačí.

Opensat 3000CR PVR - satelitní přijímač s nahráváním přes USB

V dnešní recenzi se podíváme na přístroj, který zastupuje novou řadu satelitních přijímačů Opensat, doposud na našem trhu známou především díky modelům X7000 a X7000CI. Výrobky této nové řady nesou označení 3000CR PVR, 3000CRCI PVR, 3500HDMI PVR, 3500CIHDMI PVR a liší se, jak je z názvů patrné, především dodatečným CI slotem, resp. HDMI výstupem. Uživatelsky je na nich zajímavé především nahrávání přes USB a samozřejmostí je bezchybné menu v češtině.

HE@D SD8500 Challenger: Další levný HDTV set-top-box

Předností satelitního HDTV přijímače HE@D je především jeho cena, která byla stanovena bez deseti korun na pět tisíc. Nemá žádnou skvělou výbavu, ale rozhodně potěší jeho jasně svítící modrý displej, který bude vidět, i když bude na přijímač např. zářit slunce. Set-top-box ničím nepřekvapí, ale také jeho majitele nezklame. Najdete tu vše potřebné k základní výbavě. Jako určitá nadstavba stojí za zmínku funkce Quick Find a Filter.

DI-WAY T-2300: Terestrický set-top-box s nenápadným vzhledem

Nový model od firmy DI-WAY, který přichází na český trh tento měsíc, se nijak zvlášť nevymyká z normálu. Překvapením bude zřejmě pro vás skutečnost, že je zde minimum přípojných míst. Vybrat si můžete buďto pouze ze SCART přípojky nebo HDMI rozhraní. DI-WAY však může zaujmout ty, kteří budou chtít levný pozemní přijímač, který umožňuje nahrávání na externí disk nebo flash. Žádnou extra výbavu u něj nečekejte. Jako příslušenství je tu pouze jedna hra a dvě aplikace.

AzBox Elite HD: Multimediální satelitní přijímač s podporou YouTube

Nový AzBox opět přináší řadu zajímavých funkcí. Set-top-box je jimi doslova nabit. Nechybí tu RSS čtečka, webový prohlížeč a dokonce i taková chuťovka jakou je podpora videí ze serveru YouTube, jenže… Výrobce, ve snaze do svého elitního modelu dostat co nejvíce, zapomněl tak trochu na kvalitu. Např. internetový prohlížeč pak zobrazuje pouze některé stránky a jejich načítání trvá tak dlouho, jako kdybyste používali vytáčené připojení. Přesto by minimálně tato podrobná recenze neměla vaší pozornosti uniknout.

FTE MAX T115: set-top-box pro nenáročné

Tento low-end set-top-box (STB) od Barcelonského výrobce FTE Maximal je zajímavý tím, že umožňuje příjem 8MHz signálu i v VHF pásmu v panelákových rozvodech STA, kde mají standardní 8MHz signál zkonvertován z UHF pásma do VHF. Přijímač se šířkou 22 cm, hloubkou 12.2cm a výškou včetně pogumovaných nožiček 3.8cm splňuje všechny základní možnosti STB ve své třídě. Barva přístroje je stříbrná.

Comag SL100HD: Levný satelitní HDTV set-top-box s nahráváním

Hodně čtenářů se na nás v poslední době obracelo s tím, že by si chtěli pořídit nějaký přijímač, který umožní sledovat HDTV kanály ze satelitu, ale přitom by neměl byl příliš drahý. Pak právě pro ně by mohl být jako vhodné řešení nový model Comagu s označení SL100HD/2CI PVR. Za cenu necelých pět tisíc korun získáte set-top-box, který je zároveň také PVR ready, tzn., že k němu můžete připojit pevný disk. Zároveň přes HDMI kabel dává velmi pěkný obraz. Přijímač má ale také své mouchy.

Opticum 7002T: základní set-top-box vhodný pro seniory

V obchodech s elektronikou i specializovaných eshopech bývá obvykle poptávka po dvou různých skupinách set-top-boxů. Jedni chtějí co nejmodernější přijímače se spoustou funkcí, schopné přijímat třeba i vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV), kombinované pozemní a satelitní přijímače nebo set-top-boxy s pevným diskem pro nahrávání. Existuje ale druhá silná skupina zákazníků, kteří naopak shání co nejjednodušší set-top-boxy pro své rodiče nebo prarodiče. Jednoduché ve smyslu jasného ovládání bez přehršle dalších funkcí. Takovým set-top-boxem je i Opticum 7002T.

Vantage HD 1100S: další z řady "hádéčkových" přijímačů

Tento model je další z řady hádéčkových satelitních přijímačů. Od svých sourozenců se však liší tím, že má jiný vzhled, ale zpracování menu je stejné. Jeho hlavním plusem je především cena. Na internetu je možné ho sehnat už od šesti a půl tisíc a co se příjmu HD týká, splní veškeré vaše potřeby. Dokonce tu nechybí ani připojení přes ethernet k internetu. Jako minusy bych přijímači vytkl jeden z kroků v instalaci, o kterém se dočtete později a také pár nepřeložených položek v menu. Na zadním panelu pak chybí cinch pro video.

LG KB770: mobil s třípalcovou digitální televizí zdarma

Od premiéry prvního tuzemského mobilu s DVB-T přijímačem, modelu LG HB620T Elbrus, neuplynulo ani půl roku a vývojáři ze společnosti LG Electronics přichystali další telefon s možností bezplatného příjmů digitální televize. Na trh míří model KB770, který na první pohled napravuje největší nedostatek svého předchůdce: velikost displeje.

DigitSat 1: klon přijímače TechniSat MF4S-CC

Na dnešní recenzi se nám dostal do rukou méně známý model od TechniSatu označený jako DigitSat 1. Pokud však prozradíme, že se jedná o klon přístroje MF4S-CC od stejného výrobce, budou mít už mnozí jasno. Tento typ, ač je určen především pro německý trh, díky tomu, že je doporučován pro tamní platformu Arena, je vhodný i pro českého diváka, protože má integrovanou čtečku karet CryptoWorks a Conax. Má však i některé minusy.

Sencor STV 2112DVBT: nenáročný CRT digitální televizor

V recenzích digitálních přijímačů na DigiZone.cz jsme se zatím věnovali spíše set-top-boxům, tedy přídavným zařízením k analogovým televizorům. Dnešní recenze zabrousí do oblasti integrovaných digitálních televizorů, tedy televizí, které už v sobě mají zabudovaný digitální tuner a žádný set-top-box nepotřebují. Nejde ale o širokoúhlý televizor s plochou obrazovkou, nýbrž "tuctovou" digitální televizi s CRT obrazovkou, Sencor STV2112DVBT s CI slotem a úhlopříčkou obrazovky 55 cm.

Faval Aquila T 200: průměrný set-top-box s ještě ne úplně dokonalou češtinou

Přijímač Faval Aquila T 200 může mnohé na první pohled zaujmout svou cenou. Na prodejně ho seženete za něco málo přes jedenáct set, ale na internetu už za pouhou tisícovku. Jednoduchý design, který může mnohé zaujmout, protože působí nenáročně. Ve výsledku se však jedná o v podstatě průměrný set-top-box, který svými funkcemi nijak nevybočuje ze stereotypu většiny výrobků. Navíc některé položky menu nebyly vůbec přeložené do českého jazyka, takže se vám může stát, že na vás přijímač bude hovořit anglicky. Minusem je i přemazávání multiplexů se stejným obsahem.

Golden Interstar GI-T/S 84CI PVRX: napohled elegán, uvnitř slabší průměr

Satelitní a terestrický set-top-box od německé firmy Golden Interstar má poměrně pěkný a moderní design, za což ho lze hodnotit kladně. Horší už je to s jeho satelitní částí, ke které najdete v recenzi řadu výtek. Naštěstí si přijímač od našich západních sousedů zachoval kvalitní terestrický příjem, takže na něj bez problémů v Praze chodí právě multiplexy např. z Drážďan. Osobně mě ale nejvíce na tomto přijímači odrazuje grafické zpracování, které připomíná, že spíše používáte nějakou dětskou hračku. Ještě, že je set-top-box PVR ready a bez problémů přehrává nahrávky i MP3 skladby a obrázky v JPEG z flashky.

Pinnacle PCTV Hybrid Stick Pro 340e: televizní USB všeuměl

Na letošním veletrhu Invex v Brně, respektive Interkameře, která byla jeho součástí, si mohli zájemci v premiéře vyzkoušet novou USB klíčenku značky Pinnacle, která slouží k příjmu televizního signálu. Ačkoliv model 340e vychází z miniaturního přijímače Nano, půl roku vývoje se na něm projevilo více než výrazně. Seznamte se s nejuniverzálnějším řešením současnosti.

Showbox S-700 Platinum: Nabitý elegán v černém

Satelitní a terestrický set-top-box Showbox S-700 Premium je kvalitním přijímačem pro toho, kdo chce od svého receiveru maximum, ale oželí možnost příjmu programů ve vysokém rozlišení obrazu. U tak nabitého přijímače je možná škoda, že nemá ethernetové rozhraní pro připojení k internetu. Potěší vás tu ale celá řada dalších věcí, především velmi podrobné nastavení pro hledání kanálů. Jen několikrát během testu se stalo, že zazlobila karta v modulu a Showbox neotevřel programy kódované v systému CryptoWorks. Přijímač má také téměř bezproblémovou češtinu. Grafické zpracování připomíná linuxovou Enigmu.

Allbox - MINI: pozemní digitální televize přes SCART

Na terestrický set-top-box Allbox - MINI jsem byl velmi zvědav, protože se mi dostal do rukou tak trochu omylem, a to místo satelitního přijímače. Když už jsem ho ale měl k dispozici, řekl jsem si, proč ho nevyzkoušet? Velmi malé rozměry ve mně vyvolávaly poměrně obavy, zda zvládne kvalitě příjem digitální televize. Moje předpojatost vůči tomuto výrobku se pak potvrdila poměrně jako opodstatněná, protože receiver měl problémy se zpracováním i některých místních signálů. A tak jeho hlavním plusem zůstala především jeho velikost.

Optibox 7750 HD CICX: zajímavý design, rychlé vyhledávání i Ethernet

O novinkovém satelitním set-top-boxu Optibox 7750 byste asi na internetu sháněli informace stěží. Pod tímto označením ho seženete pouze v některých kamenných a internetových obchodech. Setkáte se spíše se značkou Octagon, konkrétně modelem 918 HD, který je jeho klonem. Přijímač působí moderním dojmem. Na internetu má dobrou softwarovou podporu a má i jednu zajímavou funkci, která je skrytá v kombinaci pod červeným tlačítkem. Pokud použijete ale oficiální firmware, Optibox toho moc neumí.

Openbox X-820CI: spíše průměrný satelitní set-top-box

Průměrný set-top-box, který nijak nevyčnívá a v této cenové kategorii spadá spíše k podprůměrným. Mezi pozitiva můžeme zahrnout např. téměř univerzální čtečku dekódovacích karet nebo rychlý pohyb mezi přepínanými kanály a bezproblémový přechod mezi kódovanými a nekódovanými. Ač u některých kanálů (např. Česká televize) byla čeština bezproblémová, jinde (JimJam, Filmbox) obsahovala chyby. Stránky teletextu nejsou ukládány do paměti a jejich prohlížení tak trvá poměrně dlouho.

Comag SL 50/1CI PVR: levný set-top-box připravený k nahrávání

Ač působí nenápadně, tak v sobě nový model od firmy Comag skrývá pro běžného uživatele poměrně širokou škálu možností. Hlavní výhodou přijímače, který stojí pouhé dva a půl tisíce korun, je skutečnost, že je PVR ready, tedy umožňuje nahrávat pořady. Kromě funkcí nahrávání a přehrávání je k dispozici také Timeshifting. Přes USB je možné zároveň prohlížet JPG obrázky. Přijímač reaguje poměrně rychle a kromě některých minusů, o kterých se dozvíte v recenzi, mu není třeba nic moc vytknout. Jeho důležitou předností je však beze sporu právě cena.

Mustek PT2270: přenosná analogová i digitální televize plus zobrazovač

Protože letní dny, potažmo dvouměsíční prázdniny pro školáky, jsou ideální i pro vaši dovolenou, nabízí se otázka, jakou s sebou vzít televizi. Ne každý, zvláště čtenáři DigiZone.cz, si dokážou představit své volné dny bez obrazovky a přísunu informací. Pro ty všechny je tu sedmipalcová LCD obrazovka Mustek PT2270. Nejenže v sobě kombinuje digitální i analogovou televizi, ale může fungovat také jako zobrazovač při propojení s externím zařízením (např. digitální fotoaparát).

LG HB620T Elbrus: digitální tevize v mobilu a zadarmo!

Značka LG si pro své nové "véčko" nevybrala název nejvyšší hory Evropy náhodou. Elbrus symbolizuje funkční sílu, kterou dosud nenabídl žádný jiný telefon věhlasného výrobce. Modelem HB620T se vydává LG na cestu neplacené mobilní televize, i když mobilní telefony podporující placenou platformu DVB-H tím rozhodně neopouští. Na český trh však přináší první mobil schopný příjmu digitálního vysílání zdarma. Tedy v těch místech, kde digitální televize už vysílá...

LG Flatron M228WD: Širokoúhlý monitor nejen s DVB-T

Rozeznat pracovní LCD monitor od televizoru je dnes už poměrně složité. Výrobci dodávají na trh panely s luxusním designem, výraznými prvky, televizními tunery a širokou konektorovou výbavou, které zastanou své místo v pracovně i obývacím pokoji. Jedním z nich je i model LG M228WD s možností příjmu analogového i digitálního televizního vysílání.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+
Ušetřete