Více

Seriál Recenze digitálních televizorů

Prémiový obsah

Mio Moov V735 TV: obří navigace, nebo malá přenosná televize? Obojí!

Když ji vidíte poprvé naživo, nic vás nepřipraví na tak obrovskou obrazovku. Fotky, které Mio nabízí, jsou totiž nejen z tohoto pohledu trochu slabší, a tak živá konfrontace u mně proběhla hodně natvrdo. Zůstal jsem koukat a říkal si – no to je snad televize! Že je to navigace s integrovaným televizorem, jsem pochopitelně věděl dopředu. Ale vidět ji ve skutečnosti bylo přece jen trochu něco jiného.
Prémiový obsah

LG 47SL9000: nejen stylový digitální televizor

Tuto televizi nezkoušejte odnést sami (pokud nemáte opravdu velké rozpětí rukou) a nezkoušejte ji ani sami smontovat. Podstavec se totiž do panelu tentokráte nezasouvá, ale zezadu se k němu přikládá, takže vám jedno nebo druhé musí někdo držet. Při 119 cm úhlopříčky a panelu tlustém těsně pod dva centimetry v nejužších místech a tři centimetry v nejširších to opravdu není legrace. A těch peněz, kdyby se něco přihodilo…
Prémiový obsah

Samsung LExxB450: cenově dostupné a dobře vybavené televize

Všude kolem nás je sice stále ještě kopa sněhu, ale už je pomalu zapotřebí myslet na jaro, kdy mnoho lidí vyrazí na chaty a chalupy. Proto jsme se tentokráte zaměřili na řadu televizorů, která díky svým úhlopříčkám poslouží jak v dětském pokoji či v malém obýváku, tak třeba právě na víkendové chatě. Dodávají se v úhlopříčkách od 48 přes 56 a 66 cm až po plných 82 cm, což už pochopitelně nejsou televizory na převážení. K zápůjčce byl model LE26B450, tedy s 66 cm (26") úhlopříčkou, ale vzhledem k tomu, že jsou všechny stejné, je to vlastně jedno.
Prémiový obsah

Sony KDL-40ZX1: tenká, drahá a rozporuplná televize

Trvalo to necelý rok a je tu televizor ZX1 patřící do řady „mimořádně tenkých“ přístrojů s posvěcováním LED. Úzký rámeček je širší, televizor naopak užší, obraz stále velmi dobrý a kompatibilita stále mizivá. Co tím chci říci? Jen to, že co bylo před rokem „parádní“, je dnes – zdůrazňuji v rámci této kategorie – průměrné či dokonce podprůměrné. Sony zkrátka jen nahradilo jeden panel druhým, upravilo cenu a hotovo. Za normálních okolností by to bylo hodně málo, ale znáte to – byla/je krize. Nové věci jsou v šuplíku a oprašují se ty starší.
Prémiový obsah

Panasonic TX-L37V10E: parádní prakticky ze všech stran

Po dvou modelech televizorů Sony řady 5800 se satelitními tunery, které ve vás vzbudily značný zájem, zařazujeme také jeden od Panasonicu. Je to v dnešní záplavě zcela černých přístrojů jeden z mála barevně kombinovaných. Navíc je vybaven kvalitním LCD panelem typu IPS Aplha, tunery DVB-T a DVB-S, včetně "hádéčkových" (MPEG-4) a zároveň je také v LCD nabídce firmy modelem nejvybavenějším. Jak vidíte, papírově by měl mít L37V10E všech pět "P".
Prémiový obsah

Sony Bravia 40V5800 (a 40Z5800): televizory se satelitním tunerem

RECENZE - Sony přichází na český trh s televizory, které mají vedle analogového a digitálních DVB-T a DVB-C i digitální satelitní tuner (DVB-S). Připojíte SVOD od paraboly, respektive monobloku (dva LNB konvertory), zastrčíte do modulu CA, kartu vašeho provozovatele a vše dohromady zasunete do mechaniky PCMCIA, neboli – jak se zde říká – do Common Interface (CI). Ve skutečnosti je připojení trochu náročnější, jako snad u každého satelitního systému.
Prémiový obsah

Samsung PS50B850: plazmová televize ostrá (a tenká) jako žiletka

Pokud si vzpomínáte na test LCD televizoru s LED posvěcováním Samsung UE40B8000XW, který se tu objevil na počátku září, tak tato plazma vám ho bude hodně připomínat. Jsou si totiž dosti podobné, i když se v detailech přece jen liší. Hlavně v ceně, ale také v možnostech specifických pro plazmu. Přiznám se, že tenhle model se mi líbí více než ona LCD LED sestřička. A cena? Rozdíl je nějaké dva tisíce ve prospěch plazmy, takže zdánlivě nijak markantní. Avšak nesmíme zapomenout, že PS50B850 má o 25 cm více na úhlopříčce!
Prémiový obsah

Hyundai HLH 16955 DVD: levná a velice dobře vybavená televize

Je mi jasné, že někteří z vás při pohledu na značku okamžitě ohrnou nos, jak to před nedávnem udělal šéfredaktor jednoho velkého odborného časopisu. Já ale na tyhle malé televize s DVD přehrávačem nedám dopustit. Je to už tuším třetí v pořadí, kterou za poslední roky od této značky testuji, a tak mám pocit, že je to i opodstatněné. Pokaždé na ně totiž bylo spolehnutí a výbava vzhledem k ceně byla až neskutečná. V této verzi, která je poprvé také HD Ready, tomu není jinak. Některé drobnosti by si už ale přece jen zasloužily dotáhnout.
Prémiový obsah

Panasonic TX-P42G15E: televizor s DVB-T, DVB-C a DVB-S tunerem

Nedávno se na DigiZone.cz objevily první recenze televizních přijímačů. Jednou bych také rád přispěl. Jedná se o model TX-P42G15E od společnosti Panasonic. Proč jsem si vybral právě tento model? Jednoduše proto, že jej mám doma na televizním stolku. Navíc mi zatím na webu jakákoliv recenze tohoto integrovaného digitálního televizoru chyběla, a tak se ji pokusím doplnit. Snad tímto článkem potěším i ostatní čtenáře.
Prémiový obsah

Samsung LE37B550: dobrý poměr cena/výkon

Elegantní přístroj v designu ne nepodobnému Samsung UE40B8000XW, který jsme testovali před pár týdny, poutá pozornost nejen podstavcem, resp. spojem mezi podstavcem a panelem vyrobeným z nádherného průhledného plastu, ale i svou bytelností a solidností. Přiznám se, že jsem byl na tohoto zástupce „pětkové“ řady hodně zvědav…
Prémiový obsah

Sharp Aquos 32DH57EVBK: ostrý obraz, výborné převzorkování

RECENZE - Tentokráte jsme v testovaných televizorech sáhli po běžnější provenienci v nižší cenové relaci (12.990 Kč za 81 cm), avšak to s sebou automaticky nenese nezajímavé vlastnosti. Sharp Aquos 32DH57EVBK se například rád pochlubí svým „zeleným“ přístupem a ten je znát už jenom zabudováním tlačítka „Eco“ do dálkového ovladače. Nechybí ale ani tlačítko úplného vypnutí, které spolu s dalšími najdete na boku.
Prémiový obsah

Samsung UE40B8000XW: "LEDová" krása

Hned jak jsem v krabici zahlédl tenhle ultratenký „osmičkový“ model s možností přehrávání komprimovaných blue-ray souborů ve formátu MKV, říkal jsem si „a jéje, to zase bude práce s hledáním zástrčky pro síťový kabel…“ Mýlil jsem se. Samsung to vyřešil jinak – napevno připojenou šňůrou. Kupodivu vyřešil i umístění rozhraní („z boku“ a „zezadu“), ale bylo to vskutku natěsno a dokonce se někdy muselo sáhnout po specializovaných konektorech. Moje USB flash paměť to zvládla jen tak tak, stejně jako adaptér pro WiFi.
Prémiový obsah

Sencor SPV-6706T: Malý, přenosný, šikovný

Dnes si představíme malý LCD televizor Sencor SPV-6706T, který, ač tak na první pohled nevypadá, v sobě skrývá celkem zajímavé funkce. Jeho určení je jasné, díky akumulátoru a malým rozměrům je přenosný kamkoli a nezávislý na elektrické síti, vhodný tedy například na kemping, do přírody, do dopravních prostředků nebo pro pokusy s příjmem televize kdekoli na kopci. Díky napájení 12V jej lze připojit a dobíjet z palubní sítě automobilu. Může být také vhodným doplňkem při instalaci antén pro následnou kontrolu funkčnosti přímo na střeše, bez nutnosti sbíhání k velkému televizoru připojenému až dole v místnosti.
Prémiový obsah

Philips 32PFL8404H: Digitální televizor s osvětlením

Když slyším „Ambilight“ vybaví se mi pokaždé moje maminka, zcela zhasnutý obývák a malá lampička nedaleko jejího křesla (televize je samozřejmě na druhém konci pokoje…). Ambilight, tedy televizor se zadním osvětlením, je v tomto ohledu opravdu vychytaná věc a pokud si říkáte, že vám ho nahradí šikovně umístěná lampička za televizí, máte pochopitelně pravdu. Ale máte ji na dálkový ovladač?
Prémiový obsah

LG 42LH7000: digitální televizor nejen pro fajnšmekry

Televizory řady LH5000 a LH7000 dostaly do vínku několik zajímavých vlastností: audiosystém ladil jeden z největších světových zvukových inženýrů Marek Levinson, zabudováno je několik šetřících režimů v duchu chvályhodného trendu „proč platit ČEZu více“ a přes USB lze přehrávat audio i video, což u televizorů stále ještě není příliš obvyklé. V praxi se teorie u zapůjčeného nejvyššího modelu integrovaného digitálního televizoru LG s úhlopříčkou 107 cm jen potvrdila.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+